Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > 10 Powodów dla których olej rybny jest niezbędny!

10 Powodów dla których olej rybny jest niezbędny!

  1. Oleje rybne, bogate w kwasy tłuszczowe omega-3 mogą zapobiegać depresji, ustabilizować nastroje maniakalno-depresyjne i łagodzić objawy schizofrenii.
  2. Oleje rybne to jedne z niewielu substancji znanych z niższych stężeń trójglicerydów (substancji tłuszczowych), które stwarzają ryzyko sercowo-naczyniowe, we krwi.
  3. Zwiększenie ilości omega-3 (kwasów tłuszczowych) ma bezpośredni wpływ na poziom serotoniny.
  4. Oleje rybne, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA) pomaga zapobiegać chorobom serca, depresji i raka.
  5. Badania wykazały, że suplementacja z użyciem olejów rybnych, pomaga znacznie zmniejszyć sztywność poranną, oraz liczbę bolesnych stawów u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.
  6. Kilka badań klinicznych stwierdziło, że regularne spożywanie ryb lub uzupełnienie z olejów rybnych może zmniejszyć ryzyko nagłego zgonu sercowego aż o 50 proc.
  7. Naukowcy z Kliniki Mayo wykazali w  raporcie, że suplementacja olejów rybnych, EPA i DHA jest bardzo skuteczna w hamowaniu progresji nefropatii IgA, która prowadzi do choroby nerek.
  8. Badania epidemiologiczne wykazały, że populacje o wysokim spożyciu olejów rybnych mają mniejszą częstotliwość występowania chorób zapalnych, takich jak astma.
  9. Naukowcy z Uniwersytetu w Tromso teraz donoszą, że suplementacja olejem rybnym obniża ciśnienie krwi znacznie u osób z nadciśnieniem tętniczym i nie ma wpływu na kontrolę glikemii, nawet u osób z cukrzycą .
  10. Naukowcy działu medycyny  z Nowej Zelandii dostarczyli przekonujących dowodów, że zwiększona konsumpcja olejów rybnych pomaga zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry