Jesteś tutaj
Dom > Bieganie >

Siemka!

Ten artykuł będzie miał na celu tylko i wyłącznie przedstawienie przeżyć i doświadczeń, które są kompletnie subiektywne. Nie miałem czasu i szczerze ochoty szukać badań żeby mieć podkładkę pod to co napiszę. Wydaje mi się, że kiedy będziecie na końcu też będziecie zdania, że w sumie badania tu są raczej zbędne.

SMOG to nienaturalne zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zanieczyszczenia powietrza wskutek działalności człowieka oraz niekorzystnych zjawisk naturalnych: znacznego zamglenia i bezwietrznej pogody. Słowo „smog” powstało w języku angielskim ze zbitki dwóch słów: smoke (dym) i fog (mgła). Nie ma sensu zagłębiać się bardziej w temat tego, co jest w środku tego cudnego oparu, generalnie – syf. W moim otoczeniu wielkie bum na smog i ochronę przed nim pojawiło się w zeszłym roku, ale że było to wielkie bum zrobiłem jak zawsze w takich sytuacjach – zignorowałem. Teraz już wiem że był to duży błąd.

Od dwóch, może trzech lat od okresu późno jesiennego do późno wiosennego miałem kaszel, smarkałem, ale nie miałem gorączki czy gorszego samopoczucia. Dochodziło do problemów z nosem, nieżyty, swędzenie, ból i tak dalej. Uznawałem, że to wina obciążeń treningowych (dwie jednostki dziennie przynajmniej na jedną na rowerze – tak zimą też). Wszyscy mi mówili, jeździsz na rowerze po mieście kup maskę. Ja na to że mam czystą michę, suple jak trzeba, jestem maszyną, więc filtrowanie tego syfu nie sprawi mi problemów. W tym roku jeden z moich podopiecznych dodał zdjęcie z aplikacji pokazującej stężenie smogu, byłem zdziwiony faktem, że moja wieś ma czujniki. Przerażony tym, że na moim wygwizdowie jest 900% normy smogu. Nie minęły dwa dni i byłem w posiadaniu maski antysmogowej.

I teraz wisienka. Korzystam z maski niecały tydzień, w mojej diecie, treningu, suplementacji nie zmieniło się nic innego. Moje samopoczucie jest najlepsze od września, mój nos ma się duuużo lepiej. Tylko mój telefon dostaję baty bo musi mi donosić o stanie zapylenia. Nikt mi za to nie płaci, nie odnoszę korzyści absolutnie żadnych polecam z czystego serca – maski antysmogowe. Ja korzystam z abc mask – PL projekt i produkcja stąd mój wybór. Aplikacje wskazujące zanieczyszczenie powietrza, ja korzystam z Kanarka.

Głębokich wdechów

Autor: Diet Doctors

https://www.facebook.com/dietdoctorsclinic/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry