Jesteś tutaj
Dom > Fitness > 5 zasad budowania masy mięśniowej.

5 zasad budowania masy mięśniowej.

BUDOWANIE MASY MIĘŚNIOWEJ … ?

Masz problem aby zbudować masę mięśniowa ? Przedstawię Wam 5 prostych zasad , aby popracować nad swoim budowaniem masy mięśniowej .
Z doświadczenia mogę Wam przybliżyć proste zasady , nad którymi osoba początkująca jak i osoba sredniozaawansowana powinna się skupić .

Zasada nr 1.
Odpowiednio dobrany trening pod własne możliwości. Trening powinien być dla każdego odpowiedni, dużo zależy od wytrenowania ,doświadczenia oraz możliwości. Ważne, aby większość treningu skupiała się na wolnych ciężarach np : wszelkiego rodzaju ćwiczenia ze sztangą , hantlami jak przysiady , wyciskania leżąc na ławeczce czy stojąc nad głowę . Te wszystkie ćwiczenia powodują odpowiedni bodziec dla mięśni, a co z kolei prowadzi do hipertrofii . Odnośnie częstotliwości ćwiczeń powinno się każdą partię trenować przynajmniej 2 x w tygodniu z odpowiednim czasem na regeneracje , jak wiadomo większe mięśnie jak nogi ,plecy , klatka potrzebują na regenerację około 48 a nawet do 72 godzin .

Zasada nr 2.
Ważne, aby pamiętać o progresji obciążenia … trzeba starać się co jakiś czas np co 2-3 trening próbować dokładać ciężaru , możne być to nawet 1,2 kg na dane ćwiczenie. Nie trzeba dokładać ciężaru drastycznie z treningu na trening czy chociażby od razu o 5,10 kg . Trzeba zrozumieć , że prócz mięśni istnieje również układ nerwowy , który odbiera każdy bodziec z zewnątrz i przekazuje impuls dalej … czyli w tym przypadku do mięśni. Istnieje wiele progresji odnośnie samych treningów ,ale o tym będzie oddzielny artykuł.

Zasada nr 3.
Aby rosnąc, trzeba mieć odpowiednio dobraną dietę , najważniejsze są tutaj kalorie , a mianowicie nadwyżkę kaloryczną aby progresywnie budować masę mięśniową. Pytanie ile jeść ? To wszystko zależy od dziennego zapotrzebowania kalorycznego , badania potwierdzają , ze wystarczy dodać 10 % więcej kalorii do podstawowego zapotrzebowania aby organizm mógł to wykorzystać na budowę jak i regeneracje mięśni. Jak wyliczyć zapotrzebowanie ? Jest mnóstwo dostępnych darmowych kalkulatorów które w zaokrągleniu wyliczą nam odpowiednio kalorie jak i makroskładniki , natomiast jeżeli chcecie mieć wszystko dopięte na ostatni guzik najrozsądniej zgłosić się do wykwalifikowanego trenera personalnego lub dietetyka .

Zasada nr 4.
Niezapominajce o posiłku przed pójściem spać. Gdy Wy spicie organizm dalej pracuje i regeneruję się … aby wspomóc jego regeneracje , trzeba zjeść odpowiedni posiłek , najlepiej jeśli będzie się składał z białek wolno-wchłanianych oraz tłuszczy , a wszystko po to aby organizm nie sięgał do rezerw waszych mięśni i nie potrzebnie pobierał z nich aminokwasy, które są jednym z budulców mięśnia. Tłuszcze cały ten proces wydłuża np . może być do białko kazeinowe i porcja zdrowych tłuszczy np orzechów .

Zasada nr 5.
Wysypianie się . Sen bezpośrednio nie wypływa na rozrost mięśni ,lecz na układ nerwowy . Odpowiednia dawka snu to podstawa, a podczas gdy śpimy organizm produkuje hormon wzrostu , organizm produkuje wtedy aż od 60% do 70% dziennej zawartości hormonu w naszym organizmie. Wydziela się on kiedy nasz sen jest najgłębszy czyli w 3 i 4 fazie. Słaba jakość snu może mieć bardzo negatywny wpływ na proces jego produkcji, a co się z tym wiąże przyrost mięśni będzie dużo mniejszy. Badania wykazały, że podczas fazy REM organizm jest zdolny do regeneracji tkanki mięśniowej, narządów oraz kości. Ponadto , sen ma duży wpływ na nasze samopoczucie co daje nam dawkę energii na kolejny dzień treningowy . Trzeba pamiętać , aby po przebudzeniu wypić szklankę wody, aby rozrzedzić krew oraz zjeść posiłek składający się z białek i węglowodanów.

Te 5 prostych zasad powinno znaleźć się u każdego kto chce nabyć dobrze jakościowej masy mięśniowej .
Jeżeli szukacie odpowiedniego trenera personalnego lub dietetyka zgłoście się do naszych ekspertów Kinga Moczydłowska lub Przemysław Kluk , a jeżeli chcecie nabyć odpowiednich suplementów do lepszego budowania masy mięśniowej lub regeneracji i jakości snu skontaktujcie się z doradcą na www.supleshop.pl lub zakupcie odpowiedni produkt pod własne wymagania w sklepie stacjonarnym .

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry