Jesteś tutaj
Dom > Fitness > A6W – ćwicz swój brzuch!

A6W – ćwicz swój brzuch!

Wszyscy marzymy o szczupłym brzuchu z pięknie wyrzeźbionymi mięśniami. Niezwykle istotne jest dobranie odpowiedniego zestawu ćwiczeń i diety. Idealnym sposobem aby uzyskać wymarzone rezultaty jest program, który zdobył popularność na całym świecie. Mowa tutaj o aerobicznej szóstce Weidera, zwanej powszechnie jako A6W.

A6W to…?

Jest to zestaw ćwiczeń mających wzmocnić mięśnie brzucha i wykształcić ich rzeźbę. Dokładnie jest to zestaw składający się z 6 ćwiczeń aerobowych na całą płaszczyznę mięśni brzucha, która pozwala osobą chcącym zrzucić parę centymetrów w pasie bądź osobą szczupłym wyrobić tzw. sześciopak.

To 42-dniowa praca nad wymarzonym brzuchem. Aby ulepszyć rezultaty przez cały okres ćwiczeń należy przejść na dietę- więcej białka mniej węglowodanów.

Rezultaty

Ćwiczenia mają na celu poprawę rzeźby oraz umocnienie mięśni, wykonujemy je bez przerwy pamiętając o zatrzymaniu ruchu na 3 sekundy w momencie maksymalnego ich napięcia.

Rezultaty A6W będą widoczne dopiero po ukończeniu całego cyklu. Podstawą wykonywania tego jakże popularnego treningu jest systematyczność. Nie należy robić żadnych odstępstw od planu, wtedy bowiem starania okażą się zawodne. Efekty realizowania treningu aerobicznej szóstki Weiderasą bardzo pozytywne. Nie należy jednak spodziewać się nie wiadomo jakich cudów. Na to, by brzuch wyglądał jako „kaloryfer” kulturyści pracują latami. Konieczne jest pozbycie się tkanki tłuszczowej i pilnowanie wysokiej aktywności fizycznej. Zakończenie jakichkolwiek ćwiczeń na zrealizowaniu planu a6w pozwoli utrzymać efekty tylko na jakiś czas. Aby ciągle cieszyć się świetnym wyglądem i bardzo dobrą formą, trzeba ćwiczyć systematycznie. Same ćwiczenia na mięśnie brzucha to nie wszystko. Trzeba stosować też treningi aerobowe, np. regularny jogging.

Trening A6W:

1 ćwiczenie:

Leżymy na płaskim podłożu, ręce wzdłuż tułowia. Unosimy na zmianę jedną nogę, tak aby w kolanie i biodrze zachować kąt 90 stopni, jednocześnie unosząc barki ale tak aby nie odrywać tułowia od podłoża. Wytrzymujemy w tej pozycji około 3 sekund, zachowując maksymalne napięcie mięśni. Możemy objąć dłońmi kolana ale nie przytrzymujemy.

2 ćwiczenie:

W tym ćwiczeniu unosimy jednocześnie obie nogi. Przytrzymujemy ok. 3 s. 

3 ćwiczenie:

Ćwiczenie wykonujemy tak jak pierwsze, z tym, że splatamy ręce na karku.

4 ćwiczenie:

Ćwiczenie wykonujemy analogicznie do drugiego, z tym, że splatamy ręce na karku.

5 ćwiczenie:

W tym ćwiczeniu unosimy część barkową tułowia i utrzymując napięcie mięśni brzucha robimy ”nożyce”. Ręce splatamy na karku.

6 ćwiczenie:

W tym ćwiczeniu unosimy jednocześnie część barkową tułowia i obie wyprostowane nogi. Przytrzymujemy 3 s.

http://upload.fototube.pl/pics/2011/01/12/org/235185c35d22ecd22e803d34789cc407.jpg

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry