Jesteś tutaj
Dom > Nowości > AKRYLAMID – trucizna dzisiejszych czasów

AKRYLAMID – trucizna dzisiejszych czasów

Jak zadbać o swoją mózgownice? Wystarczy jeść MĄDRZE, no i nie wpierniczać czipsów.

Dzisiejszy tematem jest : AKRYLAMID.

Akrylamid to substancja nie powstająca naturalnie w przyrodzie. Powstaje w skutek oddziaływania dużych temperatur np na żywność. tj podczas przekraczania progu dymienia olei czy przypalania potraw. Po prostu podczas smażenia czy pieczenia.

Badania dotyczące toksyczności akrylamidu, wskazują na neurotoksyczną, kancerogenną i genotoksyczną aktywność tej substancji. Jak udowodniono do tej pory, akrylamid na organizm człowieka działa neurotoksycznie. Kancerogenne oddziaływanie akrylamidu zostało potwierdzone w badaniach na zwierzętach.

W 2002 roku szwedzki Narodowy Instytut Żywności opublikował raport, z którego wynikało, że produkty SPOŻYWCZE zawierające skrobię (krakersy, ciastka, chipsy, frytki) i przetwarzane w wysokich temperaturach miały duże ilości rakotwórczego akrylamidu.

Akrylamid bez dwóch zdań jest trucizną. Dowiedziono, że paczka chipsów dostarcza dzieciom tak dużej ilości toksyny jak możliwa jest do przetworzenia oraz usunięcia przez dorosłego mężczyznę ok 90 kg wagi.

W badaniu udowodniono, że regularne spożywanie chipsów powodowało długotrwały, przewlekły stan zapalny w organizmie. Ów stan zapalny powodował wyczerpanie zapasu glutationu, który w naturalny sposób ma nas chronić przed toksynami poprzez łączenie się z nimi i tworzenie KOMPLEKSÓW, które później zostają wydalone.

„To powoduje, że w komórkach zaczyna spadać poziom glutationu, a zapasy, który pozostają już nie wystarczają, by przeciwdziałać powstawaniu wolnych rodników. Można więc powiedzieć, że jedząc chipsy sami pozbawiamy się naturalnych mechanizmów obronnych” – mówił prof. Naruszewicz.

Po więcej ciekawych informacji zapraszamy na kanał na You Tube !

https://www.youtube.com/watch?v=E-qHs5is41Y

Autor: Diet Doctors

https://www.facebook.com/dietdoctorsclinic/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry