Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS 2012. Więcej energii z każdym krokiem.

ASICS 2012. Więcej energii z każdym krokiem.

Kolekcja 2012 butów do biegania ASICS różni się trochę od poprzednicj kolekcji. W nowym sezonie japońska marka przygotowała kilka nowatorskich i rewolucyjnych zmian, które sprawiają, że buty tej marki sa jeszcze nowoczesniejsze, jeszcze wygodniejsze, jeszcze bezpieczniejsze, jeszcze trwalsze i przede wszystkim dające biegaczowi jeszcze wieksze możliwości. Jednym z kluczowych i najbardziej wyrazistych elementów kolekcji 2012 jest kultowa SERIA 33, która wchodzi w skład linii NATURAL. Stanowi ona absolutny przełom w świecie obuwia sportowego. Ale poza tą serią, ASICS wprowadza jeszcze kilka innych ulepszeń do modeli butów innych linii.

W kolekcji 2012 firma ASICS zaprezentowała nowatorską „serię 33”. Obuwie w kategorii „Natural Running” wyposażone jest tylko w kluczowe technologie, takie jak system PROPULSION – TRUSSTIC, zamieniające siły, działające przy każdym kroku, w energię zwiększającą dynamikę biegu.

ASICS Seria 33

  1. Rozcięgno podeszwowe działające na zasadzie dźwigni zapewnia naturalny napęd.
  2. Technologia Propulsion TRUSSTIC wspomaga efekt dźwigni zwiększając siłę pędu.
  3. GUIDANCE – LINE przebiegająca zgodnie z linią rozłożenia siły, zapewnia powtarzalność oraz efektywność każdego kroku.
  4. Podeszwa środkowa o dwóch stopniach twardości pozwala na bezpośrednie wyczucie podłoża oraz wspomaga proces ruchu.

 

Nowa seria ASICS33 zainspirowana została ASICS-IMPACT-GUIDANCE-SYSTEM, będącym pierwszą jednolitą, popartą naukowo koncepcją obuwia sportowego, którego konstrukcja opiera się na naturalnym mechanizmie ruchu stopy.

Ponad 12 lat badań prowadzonych przez japońską firmę daje efekt w postaci naturalnego obuwia sportowego, zapewniającego dużą elastyczność oraz bardzo dobre czucie podłoża bez ograniczeń związanych z bezpieczeństwem bądź użytecznością.

Rdzeniem obuwia jest jego płaska podeszwa środkowa zbudowana z dwóch warstw z integrowanym elementem PROPULSION-TRUSSTIC, naśladującym znajdujące się u spodu stopy rozcięgno podeszwowe. Skupiając i rozładowując napięcie, zamienia je w odpowiednim momencie w energię, dodawaną do każdego kroku, zapewniając tym samym zwiększoną dynamikę ruchu oraz efektywność. ASICS33 to unikalna koncepcja, której założeniem jest osiągnięcie maksymalnego efektu przy zachowaniu niskiej masy buta oraz dużej giętkości. Perfekcyjna kombinacja w pełni funkcjonalnego oraz dynamicznego obuwia, potęgującego naturalne uczucie podczas biegu.

W obuwiu kolekcji 2012 zastosowano pewne zmiany technologiczne, które czynią poszczególne modele jeszcze lepszymi. Dzieki nim obuwie jest lżejsze, a także bardziej elastyczne. Najświeższą koncepcję ASICS wykorzystał przy tworzeniu butów (zarówno męskich, jak i damskich) z linii: NATURAL(seria 33) i TRAIL (inne ulepszenia).

Obok SERII 33, ASICS wprowadziło także inne ciekawe ulepszenia do niektórych pozostałych modeli kolekcji 2012, wchodzących w skład różnych linii. W poszczególnych artykułach będziemy szczegółowo opisywać kolejne modele, które w nowej kolekcji zostały zmodyfikowane, ulepszone i unowoczesnione. Zaczniemy od serii 33, a potem scharakteryzujemy modele innych linii. W artykułach tych sporo uwagi poświęcimy specyfikacji poszczególnych modeli butów ASICS, a także zmianom jakie zostały wprowadzone w 2012 w stosunku do tych samych modeli z zeszłej kolekcji. 

A oto wykaz modeli wyposażonych w wyżej wymieniona technologię:

SERIA 33:

GEL-EXCEL33

GEL-HYPER33

GEL-VOLT33

Inne modele z pozostałych linii:

GEL-KAYANO 18

GEL-2170

GEL-NIMBUS 14

GEL-CULUMBUS 14/G-TX

GEL-FUJISENSOR G-TX

GEL-FUJITRABUCO/G-TX

GEL- FUJITRABUCO NEUTRAL G-TX

GEL-FUJI TRAINER

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry