Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS 2013. Buty do squasha

ASICS 2013. Buty do squasha

Na ile ważne w squashu jest obuwie w jakim zawodnik gra? Żeby naprawdę świetnie grać w squasha trzeba być szybkim jak lampart, silnym jak lew, zwinnym jak jaszczurka, do tego mieć mnóstwo technicznych umiejętności, no i umieć dobrze taktycznie rozegrać mecz. Czy buty mają tu w ogóle jakieś znaczenie? Oczywiście, nie od butów zależy jakość i efektywność gry w squasha, nie od butów zależy forma prezentowana przez gracza i nie od butów zależy strategia jego gry. Nie mniej jednak buty w squashu odgrywają istotną rolę. Dlaczego? Od butów zależy komfort gry. Powinny być one wygodne i funkcjonalne. To odpowiednie obuwie sprawia, że squashowy gracz jest w mniejszym stopniu narażony na kontuzje stóp, stawów skokowych i kolan. Od butów zależy także szybkość jaką zawodnik może osiągnąć na korcie.

Firma ASICS, która specjalizuje się głównie w produkcji obuwia do biegania, ma w swojej tegorocznej ofercie także kilka znakomitych modeli butów przeznaczonych do gry w squasha. W poniższym artykule polecamy linię squash/badminton damskich i męskich butów sportowych.

 

GEL-PROGRESSIVE 

Właściwości:

I.G.S. – Angażuje powiązane ze sobą komponenty dla uwydatnienia naturalnego ruchu stopy od pięty do palców.

PHF (Personal Heel Fit) – Trzy warstwy specjalnej, dopasowującej się do stopy pianki umieszczonej w zapiętku buta w celu osiągnięcia indywidualnego dopasowania.

AHAR®+ – Cieńsza i lżejsza wersja AHAR. Umieszczona w strategicznych miejscach podeszwy zewnętrznej w celu zwiększenia trwałości przy utrzymaniu niskiej wagi.

SOLYTE 55 LASTED – Materiał podeszwy środkowej o gęstości 55 dla większej stabilności stopy.

DUOMAX – System składający się z dwóch elementów podeszwy środkowej o różnym poziomie gęstości, wkomponowanych tak, aby kontrolować nadmierną pronację.

REARFOOT AND FOREFOOT GEL® CUSHIONING SYSTEMS – Tłumi uderzenia o podłoże podczas biegu, pozwala na ruch w wielu płaszczyznach podczas całego cyklu biegu.

      

Waga:

Waga buta: 403 g

Kolor:

Kolor butów: czarno – czerwone z dodatkiem srebrnego

Cena:

Cena modelu: 459 zł

Model GEL-PROGRESIVE w kolekcji wiosna/lato 2013 występuje tylko w wersji męskiej.

 

 

 

 

GEL- BLADE

Właściwości:

ASYMMETRICAL LACING DESIGN – Sznurowanie dopasowane do anatomicznej budowy stopy, redukuje możliwość otarć i podrażnień i zapewnia ulepszone dopasowanie i komfort użytkowania.

I.G.S. – Angażuje powiązane ze sobą komponenty dla uwydatnienia naturalnego ruchu stopy od pięty do palców.

PHF (Personal Heel Fit) – Trzy warstwy specjalnej, dopasowującej się do stopy pianki umieszczonej w zapiętku buta w celu osiągnięcia indywidualnego dopasowania.

TRANSITION MIDSOLE – Podeszwa środkowa z elementów o trzech rodzajach gęstości wspiera szybkie zmiany w ukierunkowaniu stopy.

REARFOOT GEL®CUSHIONING SYSTEMS – Pochłania wstrząsy podczas fazy uderzenia I pozwala na płynne przejście do fazy środkowej.

TRUSSTIC – Redukuje masę całej konstrukcji podeszwy jednocześnie wzmacniając integralną strukturę buta.

NC RUBBER OUTSOLE – Komponent zawierający więcej naturalnej gumy niż standardowej gumy, co skutkuje jeszcze lepsza przyczepnością.

MAGIC SOLE – Wentylowana wkładka i podeszwa zewnętrzna zmniejsza wagę i zwiększa oddychalność.

WET GRIP RUBBER – Materiał podeszwy zewnętrznej zapewniający pewny kontakt z podłożem, szczególnie na wilgotnej podłodze w hali.

CALIFORNIA LASTED – Dla lekkości, elastyczności, stabilizacji i komfortu. Górna część materiału jest zszyta ze wstawka EVA zanim zostaje przyklejona do podeszwy środkowej.

REMOVABLE COMPRESSION MOLDED EVA SOCKLINER – Wkładka, którą możesz usunąć w celu umieszczenia w bucie wkładki ortopedycznej.

   MODELE MĘSKIE

 

Waga:

Waga modelu męskiego: 342 g

Waga modelu damskiego: 283 g

Kolor:

Kolor modelu męskiego: rażąco zielone ze wstawkami srebrnymi lub srebrne ze wstawkami czerwonymi

Kolor modelu damskiego: srebrno – biały z domieszką fioletowego

Cena:

Cena modelu: 379 zł

 

     MODEL DAMSKI      

 

 

 

 

 

GEL DOHA

Właściwości:

FOREFOOT GEL®CUSHIONING SYSTEM – Łagodzi wstrząsy podczas fazy uderzenia.

   MODELE MĘSKIE

Waga:

Waga modelu męskiego: 312 g

Waga modelu damskiego: 251 g

Kolor:

Kolor modelu męskiego: czarne z dodatkiem pomarańczowego oraz granatowe z dodatkiem niebieskiego

Kolor modelu damskiego: błękitne z dodatkiem różowego

Cena:

Cena modelu: 199 zł

 

  MODEL DAMSKI

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z powyższych modeli butów do squasha może być z powodzeniem stosowany także do gry w badmintona. Korzystanie z butów ASICS przeznaczonych do gry w squasha gwarantuje komfort, wygodę i bezpieczeństwo gry. Produkty te są przystosowane do szybkiego poruszania się po różnego typu parkietach. Ogromny wybór produktów ASICS  w przystępnych cenach ( w tym buty linii squash/badminton) znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry