Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Buty z nowej kolekcji od podstaw.

ASICS. Buty z nowej kolekcji od podstaw.

Buty joggingowe produkowane przez firmę ASICS składają się z trzech części: podeszwy środkowej, podeszwy zewnętrznej i cholewki. Poniżej opisujemy na czym opiera się technologia ASICS poszczególnych części buta. Wszystkie wymienione elementy zastosowane zostały w najnowszej kolekcji jesień/zima 2012. To dzięki tym elementom obuwie firmy ASICS jest wygodne, bezpieczne i doskonałe jakościowo.

 

CHOLEWKA:

Asymmetrical Lacing – System sznurowania, który zapewnia naturalną budowę stopy zapewniając lepsze dopasowanie i mniejsze tarcie.

PHF – Dwie warstwy specjalnej, dopasowującej się do stopy pianki, umieszczone w zapiętku buta w celu osiągnięcia indywidualnego dopasowania i wyższego komfortu.

Comfordry – Trzywarstwowa wkładka podeszwy, gwarantująca lepsze dopasowanie do stopy, szybsza regenerację podeszwy, optymalną cyrkulację powietrza i działająca antybakteryjnie.

Goretex – Nieprzemakalna i oddychająca membrana zastosowana w cholewce, chroniąca stopę przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

Inner Lock Lacing System – Innowacyjny system, który nie tylko zamyka cholewkę, lecz także ściąga dwie dodatkowe wkładki śródstopia, zapewniając zmniejszenie wewnętrznego poślizgu I lepsze podparcie stopy.

RhynoSkin – Odporna na ścieranie skóra syntetyczna dodawana w miejscach cholewki w celu uniknięcia nadmiernego zużycia.

Removable Sockliner – Wkładka, która może być zmieniana w celach ortopedycznych. Doskonale dopasowuje się do kształtu stopy.

Pguard – Wzmocniony element gumowy dołączony do przedniej części podeszwy, zapewnia większa trwałość i ochronę przed urazem mechanicznym.

Discrete Eyestay Lacing – Nowy system sznurowania wykorzystujący niezależnie ulokowane przelotki do sznurowadeł na całej stopie, poprawę indywidualnego dopasowania cholewy, obniżenie ryzyka obtarć i podniesienie komfortu użytkownika.

Lace Pocket – Element stosowany w linii TRAIL zabezpieczający sznurówki obuwia przed zaplątaniem.

Gill Mesh – Zupełnie nowa siatka, układana warstwowo w jednej czwartej części górnej cholewki buta. Efektywnie łapie powietrze przedostające się z zewnątrz i wpycha je do środka, dzięki czemu wspomaga wentylację i chłodzi stopę w nadzwyczajny sposób.

Biomorphic – Technologia BIOMORPHIC jest wykorzystana w cholewce w obszarach narażonych na największą deformację. Zapewnia to lepsze dopasowanie, komfort i mniejsze ryzyko kontuzji.

Anti Gravel Tongue – Specjalna konstrukcja języka w bucie zabezpieczająca przed przedostaniem się kamyków lub gliny do wnętrza obuwia.

3M Reflective – Odblaskowy materiał produkcji firmy 3M, wykorzystywany w celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa w nocy.

 

PODESZWA ŚRODKOWA:

I.G.S. – Opracowany przez ASICS Impact Guidance System jest rozwiązaniem technicznym zastosowanym w budowie buta, dzięki któremu zachowana jest możliwość naturalnych ruchów stopy. System I.G.S. ułatwia zachowanie naturalnego biegu.

Californian Slip Lasting – Górna cześć materiału została zszyta ze wstawką EVA i łączy się podeszwą środkową, w celu zapewnienia lepszej stabilizacji i komfortu użytkownika.

DuoMax Support System – Właściwy dla ASICS system, który składa się z dwóch elementów podeszwy środkowej o różnym poziomie gęstości i wkomponowanych tak aby łatwo kontrolować nadmierną pronację.

Rearfoot GEL® Cushioning System – System amortyzujący ASICS Gel jest prawdopodobnie najbardziej znany spośród wszystkich technologii ASICS. Aby dostarczyć wrażenia możliwie największej absorbcji wstrząsów, jednostki GEL zostały strategicznie ulokowane w środkowej części podeszwy buta. Do systemu amortyzującego ASICS Gel używa się różnych materiałów. W zależności od funkcji, jednostki Gel zawierają silikon zamknięty w puliuretanowych kapsułkach. Kształt jednostki Gel także jest precyzyjnie projektowany w zależności od specyfiki i pozycji w podeszwie buta. System ten neutralizuje wstrząsy podczas fazy lądowania i przetaczania stopy wspierając proces biegu.

Combination Lasting – Połączenie systemów Board Lasting w okolicy pięty oraz Slip Lasting w przedniej części stopy. W celu zapewnienia lepszej stabilizacji i komfortu użytkowania.

Racing Last – Do budowy buta użyto specjalnego kopyta ASICS Racing.

Soft Top DuoMax – Kolejna generacja systemu DuoMax, dostarczająca zwiększonego komfortu i poprawiająca efektywność biegu.

Forefoot GEL® Cushioning System – System amortyzujący ASICS Gel jest jednym z najbardziej znanych spośród wszystkich technologii ASICS. Aby dostarczyć wrażenia możliwie największej absorbcji wstrząsów, jednostki Gel zostały strategicznie ulokowane w środkowej części podeszwy buta. Do systemu amortyzującego ASICS Gel używa się różnych materiałów. W zależności od funkcji, jednostki Gel zawierają silikon zamknięty w poliuretynowych  kapsułkach. Kształt jednostek Gel także jest precyzyjnie projektowany w zależności od specyfiki funkcji i pozycji w podeszwie buta. System redukuje wstrząs w przedniej części buta.

Board Lasting – Górna część podeszwy zewnętrznej scalona jest z materiałową wstawką w tylnej części buta. Łączenie to wspomaga stabilność i wytrzymałość modelu.

Solyte – Materiał amortyzujący, zapewniający niebywale niską wagę przy równoczesnym zwiększeniu sprężystości i trwałość. Nowy, bardzo lekki materiał podeszwy środkowej odgrywa znaczącą rolę wśród technologii ASICS. Solyte podnosi komfort i polepsza amortyzację poprzez zastosowanie trzech różnych gęstości materiału: gęstość 45 dla wysokiej amortyzacji i elastyczności podeszwy, gęstość 55 dla większej sztywności i stabilności w celu zwiększenia tempa biegu i gęstość 66 w celu zwiększenia sztywności tak, aby zminimalizować proces deformacji podeszwy.

Slip last – Niższa waga i większa elastyczność. Specjalna procedura łączenia cholewki z podeszwą środkową.

SpEva – Nowy, bardzo lekki materiał podeszwy środkowej odgrywa znaczącą rolę wśród technologii ASICS. SpEva podnosi komfort i polepsza amortyzację poprzez zastosowanie trzech różnych gęstości materiału: gęstość 45 dla wysokiej amortyzacji i elastyczności podeszwy, gęstość 55 dla większej sztywności i stabilności w celu zwiększenia tempa biegu i gęstość 66 w celu zwiększenia sztywności tak, aby zminimalizować proces deformacji podeszwy. Materiał poprawia charakterystykę odbicia i obniża ryzyko pęknięcia podeszwy środkowej.

Reafoot and Forefoot GEL® Cushioning Systems – System amortyzujący ASICS Gel jest jednym z najbardziej znanych spośród wszystkich technologii ASICS. Aby dostarczyć wrażenia możliwie największej absorbcji wstrząsów, jednostki Gel zostały strategicznie ulokowane w środkowej części podeszwy buta. Do systemu amortyzującego ASICS Gel używa się różnych materiałów. W zależności od funkcji, jednostki Gel zawierają silikon zamknięty w poliuretynowych  kapsułkach. Kształt jednostek Gel także jest precyzyjnie projektowany w zależności od specyfiki funkcji i pozycji w podeszwie buta. System redukuje wstrząs w przedniej części buta. Neutralizuje wstrząsy fazy lądowania i wybicia, oraz wspiera proces biegu.

DuoTruss – Dodatkowe wsparcie łuku wzdłużnego stopy oraz zabezpieczenie naturalnych ruchów skrętnych w środkowej jej części; element o zróżnicowanej twardości jest bardziej miękki po bokach podeszwy a znacznie twardszy w części środkowej.

+3 Midsole – Dodatkowe 3 mm warstwa w podeszwie środkowej modeli damskich, zmniejsza napięcie ścięgna Achillesa.

Spacetrusstic – Zaawansowany system, który wypełnia miejsce pomiędzy systemem Trusstic a podeszwą środkową, podnosząc elastyczność podeszwy i efektywniejsze ruchy stopy.

Trail Sensor System – Intensywny system zapewniający stały powierzchniowy kontakt buta z nawierzchnią, bez względu na warunki terenowe. 

10mm Heel Gradient – Stosowany w obuwiu do piłki nożnej. 10mm różnica w poziomie podeszwy pomiędzy piętą a przednią częścią zapewnia najlepsza biomechaniczną pozycję stopy. Poprawia ruch do przodu oraz ogranicza obciążenia ścięgna Achillesa oraz mięśni nóg i pleców.

Gender Specific Space Trusstic System – Ten Space Trusstic został zbudowany w różny sposób w modelach damskich i męskich. Technologia ta zajmuje więcej miejsca w modelach damskich, rozpoznaje normalne cykliczne zmiany w kształcie łuku damskiej stopy i zezwala na kontrolowane odkształcenie buta w celu lepszego dopasowania.

Transition Sole – Rewolucyjna konstrukcja podeszwy środkowej z zaokrągloną piętą i trzema elementami EVA i SpEVA o różnych twardościach i umieszczonym w różny sposób.

Propulsion Plate – Utwardzona płytka umieszczona w przedniej części buta, zapewniająca znacznie dynamiczniejszą fazę przetaczania i siłę napędową.

Trussticsystem – Ekologiczny komponent znajdujący się pod częścią środkową podeszwy buta. Wspomaga kontrole nadmiernej pronacji poprzez kombinacje silnie wypoziomowanych warstw podeszwy środkowej. Obniża wagę całej konstrukcji podeszwy jednocześnie wzmacniając integralna strukturę buta.

Gender Specific Forefoot Cushioning – Warstwa wtryskiwanego I niezależnego kawałka materiału Solyte ulokowanego w przedniej części podeszwy środkowej. W modelach damskich zastosowano inną gęstość (48 stopni), bardziej delikatną w stosunku do stosowanych w modelach męskich (53 stopnie). Pozwala to na znaczne obniżenie wagi buta oraz poprawienie komfortu i amortyzacji w przedniej części buta.

Rock Protection Plate – Specjalna budowa podeszwy zewnętrznej zapewniająca ochronę przed ostrymi krawędziami podłoża.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA:

AHAR – Wysoce odporna na uszkodzenia i trwała guma używana jako gruba warstwa w miejscach narażonych na szczególne uszkodzenia. Zwiększa trwałość obuwia.

AHAR+ – Cieńsza i lżejsza wersja AHAR. Umieszczona w strategicznych miejscach podeszwy zewnętrznej w celu zwiększenia trwałości przy utrzymaniu niskiej wagi.

DuoSole Outsole – Unikalna konstrukcja podeszwy, która zapewnia nadzwyczajne rozłożenie obciążenia, amortyzację i ukierunkowanie ruchu.

Wet grip rubber – Materiał podeszwy zewnętrznej zapewniający pewny kontakt z podłożem, szczególnie na wilgotnej podłodze w hali.

Magic Sole – Wentylowana oraz perforowana podeszwa środkowa i zewnętrzna, umożliwia obniżenie wagi i intensyfikację wentylacji.

Light AHAR sponge – Podeszwa zewnętrzna AHAR wykonana jest z pianki o wysokiej odporności na ścieranie. Zapewnia wysoką trwałość i komfort biegania.

Guidance Line – Filozofia wzornicza ASICS. Konstrukcja podnosząca efektywność naturalnego biegu w całym procesie przetaczania stopy. Ta innowacyjna modyfikacja systemu ASICS I.G.S®. definiuje na nowo wkład butów sportowych ASICS w rozwój dziedziny specyficznego obuwia do biegania. Wady postawy, zmęczenie i kontuzje są ze sobą nierozerwalnie powiązane. Nowa technologia ASICS® Guidance Line została zaprojektowana tak, by umożliwić butom harmonijne współdziałanie ze stopami zgodnie z ich naturalną linią chodu i chronić je przed kontuzjami. Skonstruowana na bazie fizycznego oddzielenia podeszwy środkowej i zewnętrznej, Guidance Line idealnie kopiuje tor ruchu ludzkiej stopy. Pozwala utrzymać stopę w odpowiedniej pozycji podczas całego biegu.

 

W poszczególnych artykułach, gdzie polecamy różne modele obuwia sportowego firmy ASICS, używamy specjalistycznej terminologii opisując właściwości buta. Zapoznanie się z powyższym tekstem pozwoli zrozumieć o co w tego typu opisach chodzi. Technologie ASICS są bardzo skomplikowane, ale to dzięki nim właśnie sportowe obuwie jest tak wygodne, funkcjonalne, bezpieczne, lekkie i dobre jakościowo. Zapraszamy na stronę: www.sportxtreme.pl, gdzie znajduje się bogaty wybór butów firmy ASISC.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry