Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Różne linie butów. Czym się różnią?

ASICS. Różne linie butów. Czym się różnią?

Najświeższa kolekcja marki ASICS: jesień/zima 2012 obuwia do biegania podzielona jest na kilka linii. Czym poszczególne linie się od siebie różnią? W poniższym tekście wyjaśniamy.

LINIA: NATURAL

Adresowana jest do zaawansowanych joggerów i joggerek, startujących  w maratonach i półmaratonach. W butach tej linii stopy biegacza maja w pełni kontrolowany kontakt z podłożem. NATURAL to linia obuwia przeznaczonego do zawodowego biegania. Trzeba mieć naprawdę dobrą technikę biegu i wiele trudnych umiejętności by dobrze radzić sobie w butach tej linii. Poszczególne modele są tak skonstruowane, że maratończyk znakomicie będzie wyczuwał w nich podłoże po którym biegnie. NATURAL wybierana jest tylko przez profesjonalistów.

Modele NATURAL kolekcji jesień/zima 2012:

Gel-Excel 33, Gel-Hyper 33, Gel-Volt 33, Gel-Attract, Gel-Zaraca, Gel-Scram

 

LINIE: STRUCTURED CUSHIONING i CUSHIONING

Modele tych linii maja wbudowaną całą masę systemów sprawiających, że bieganie staje się prostsze i przyjemniejsze. Nie są tak naturalne jak modele linii NATURAL, więc nie wymagają tak dobrej techniki biegu. Są natomiast bogate w mechanizmy ułatwiające bieg joggerom początkującym lub mniej zaawansowanym. CUSHIONING i STRUCTURED CUSHIONING to linie obuwia przeznaczonego do zwykłego, codziennego joggingu. Buty tej linii gwarantują absolutną wygodę i komfort, a jednocześnie bezpieczeństwo – zabezpieczają bowiem nogi przed kontuzjami. Nie oznacza to jednak, że biegacze bardziej zaawansowani, z dłuższym stażem „joggingowym” nie mogą w nich biegać. Obuwie te jest na tyle uniwersalne, że biegać w nim mogą wszyscy – nie zależnie od formy i stażu.

Modele STRUCTURED CUSHIONING kolekcji jesień/zima 2012:

Gel-Kayano 18, Gel-3030, Gel-2170, Gel-1170, Gel-Virage 6.

Modele CUSHIONING kolekcji jesień/zima 2012:

Gel-Nimbus 14, Gel-Culumbus 14 G-TX, Gel-Culumbus 14, Gel-Pulse 4, Gel-Radiance 6, Gel-Oberon 6, Gel-Contend, Patriot 5.

 

LINIA: SPEED

Linia SPEED oznacza obuwie sportowe przeznaczone do najszybszego biegania. Tego typu buty używane są przez profesjonalistów i półprofesjonalistów. Znakomicie spisują się na dużych prędkościach, jakie bez wątpienia możliwe są do osiągnięcia przez najambitniejszych joggerów. Nie są raczej zalecane amatorom. Najlepiej się w nich czują zawodowcy, uprawiający szybkie bieganie.

Modele SPEED kolekcji jesień/zima 2012:

Gel-DS Trainer 17, Gel-DS Sky Speed 3, Gel-Tarher 2, Gel-DS Racer 9, Gel-Hyperspeed 5, Gel-Nossa TRI 7

 

LINIA: TRAIL

Bieganie terenowe zasadniczo różni się od tradycyjnego biegania po płaskich powierzchniach asfaltowych. W trailu jogger biega po bezdrożach, w lesie lub w górach. Atakuje liczne przeszkody, zakręty i podbiegi. Omija drzewa i krzaki, pokonuje powalone konary i przeskakuje kałuże. Linia TRAIL to buty przeznaczone do biegów terenowych i przełajowych. Obuwie tej linii jest w stanie wytrzymać znacznie więcej niż zwykłe obuwie i jest w stanie uchronić stopy joggerów trailowych przed kontuzjami, o które w trailu nie trudno.

Modele TRAIL kolekcji: jesień/zima 2012:

Gel-Fujisensor G-TX, Gel-Fujitrabuco, Gel-Fujitrabuco Neutral G-TX, Gel-Fuji Racer, Gel-Fuji Attack G-TX, Gel-Fuji Attack, Gel-Artic 4 G-TX, Gel-Fuji Trainer, Gel-Trail Lahar 4 G-TX, Gel-Trail Lahar 4, Gel-Enduro 8, Trail-Tambora 2.

 

Na bazie wiedzy zdobytej po przeczytaniu powyższego tekstu, łatwiej będzie wybrać właściwe dla siebie buty do biegania. Wybór butów ASICS jest naprawdę ogromny. Każdy biegacz (biegaczka) z łatwością znaleźć może coś dla siebie. Poszczególne modele różnią się też oczywiście ceną. Przedział cenowy jest dość szeroki. Największy wybór butów do biegania  marki ASICS znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry