Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Seria 33. GEL-HYPER33

ASICS. Seria 33. GEL-HYPER33

Kolejnym z modeli wchodzących w skład serii 33 kolekcji 2012 marki ASICS jest GEL-HYPER33. Jest to dynamiczny model w segmencie ASICS – NATURAL. Jego konstrukcja podobna jest to modelu GEL-EXCEL33. Zastosowanie nowatorskiego materiału WEBBING – MESH, z którego wykonana jest cholewka oraz brak elementu CLUTCH – COUNTER powoduje, że but ten staje się niezmiernie lekki.

 

ZMIANY:

  1. Nowatorski, bezszwowy materiał zewnętrzny WEBBING – MESH, wzmocniony został w obszarach narażonych na działanie dużych sił. Materiał ten zwiększa wygodę oraz elastyczność, zapewniając niska masę buta.
  2. Element PROPULSION-TRUSSTIC współpracuje z rozciągiem podeszwowym, wspomagając naturalny mechanizm dźwigniowy stopy. Technologia ta oparta jest na mechanizmie działania łuku, który skupia i rozładowuje napięcie, zmieniając je w odpowiednim momencie w energię, dodawaną do każdego kroku.
  3. Nowatorska, dwuwarstwowa konstrukcja podeszwy środkowej DUAL DENSITY, składająca się z wysoce adaptacyjnego materiału SpEVA Top oraz reaktywnego SOLYTE, zapewnia elastyczne przetaczanie stopy. Różnica wysokości między piętą, a przednią częścią wynosząca 10mm, sprawia, że czucie podłoża jest bezpośrednie.
  4. GUIDANCE-LINE przebiegająca zgodnie z linią rozłożenia siły zapewnia powtarzalność oraz efektywność każdego kroku.

 

Najważniejszym elementem modelu GEL-HYPER33 jest technologia PROPULSION – TRUSSTIC.

Generalnie, kluczowym  elementem wszystkich modeli NATURAL z serii 33 jest właśnie jednoczęściowy, sięgający aż do przodostopia element PROPULSION – TRUSSTIC. Współpracuje z rozcięgnem podeszwowym, wspomagając naturalny mechanizm dźwigniowy stopy. Technologia ta oparta jest na mechanizmie działania łuku, który skupia i rozładowuje napięcie zamieniając je w odpowiednim momencie w energię, dodawana do każdego kroku.

 

GEL-HYPER33 W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

–          Lekki, oddychający, bezszwowy WEBBING-MESH, wzmocniony w miejscach narażonych na działanie dużych sił. Materiał ten zwiększa wygodę oraz elastyczność, zapewniając niską masę buta.

–          Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobrą widoczność po zmroku.

 

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

–          GUIDANCE LINE rozmieszczona na całej powierzchni podeszwy zapewnia optymalne, linearne rozłożenie sił podczas każdego kroku sportowca. Pozwala utrzymać stopie odpowiednią pozycję. Zwiększa efektywność biegu, zapobiegając przedwczesnemu zmęczeniu oraz kontuzjom.

–          Zastosowany w strefie tyłostopia AHAR®+ zawiera większą karbonu w celu poprawienia trwałości. W strefie przodostopia natomiast umieszczono AHAR+® w formie pianki (DURASPONGE®), zwiększając w ten sposób wygodę użytkownika. AHAR+® zapewnia elastyczność, niska wagę oraz odporność na ścieranie.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

–         Lekka, wymienna wkładka EVA

 

PODESZWA ŚRODKOWA

–          Element żelowy w tylnej części pozwala efektywnie rozłożyć działające siły oraz zredukować wstrząsy powstające podczas kontaktu z podłożem.

–          Nowatorska, dwuwarstwowa konstrukcja podeszwy środkowej DUAL DENSITY, składająca się z wysoce adaptacyjnego materiału EVA – Top (48 stopni) oraz reaktywnego SOLYTE o wyższym stopniu twardości (53 stopnie). Kombinacja ta zapewnia elastyczny, bardziej dynamiczny proces przetaczania stopy oraz pozwala na optymalne wyczucie podłoża.

–           Element PROPULSION-TRUSSTIC współpracuje z rozcięgnem podeszwowym, wspomagając naturalny mechanizm dźwigniowy stopy. Technologia ta kumuluje działające podczas fazy lądowania siły, zamieniając je w momencie odbicia w energię, dodawana do każdego kroku!

 

MASA

–          Męski: 290g

–          Damski: 235g

 

Duży wybór butów ASICS znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry