Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2013-01-01 15:47
A  A  A

ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJISENSOR G-TX!

ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJISENSOR G-TX!

GEL-FUJISENSOR G-TX to najbardziej zaawansowany technologicznie model w rodzinie FUJI. Wyposażony w najnowsze technologie dla optymalnego dopasowania do podłoża, przy zachowaniu niskiej wagi.

 

ZMIANY:

 

  1. Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.
  2. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości: Większa wartość (58 stopni( w strefie śród-przodostopia oraz (55 stopni) w tylnej strefie w połączeniu z systemem TRAIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.
  3. Wodoodporna, oddychająca membrana G-TX-XCR, zapewniająca stopie optymalny klimat podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 

GEL-FUJISENSOR wyposażony został w nowatorską kompozycję SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwalającą na redukcję masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości: Większa twardość (58) w strefie śród i przodostopia oraz (55) w tylnej strefie w połączeniu z systemem TREIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.

 

GEL-FUJISENSOR G-TX W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

-         Wodoodporna, oddychająca membrana GORE-TEX-XCR, zapewniająca stopie optymalny klimat podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Materiał zewnętrzny wzmocniony został skóropodobnymi elementami.

-         System sznurowania INNER-LOCK doskonale oplata stopę, zamykając w ten sposób cholewkę.

-         Dwie wkładki umieszczone w okolicy śródstopia ściągają się podczas sznurowania do wewnątrz. Zewnętrzna część materiału zostaje dzięki temu szczelnie zamknięta, dopasowując się do stopy i zapewniając jej stabilność w wymagającym terenie. Asymetryczny system sznurowania, skierowany od grzbietu stopy, aż do jej wewnętrznej stopy, uwzględnia jej naturalną budowę, zapewniając niezwykle wygodne dopasowanie.

-         Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.

-         Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

-         Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

-         Design podeszwy zewnętrznej zaprojektowany został z myślą o szybkich zbiegach i podbiegach. Dzięki swej specjalnej strukturze zapewnia dobrą przyczepność oraz elastyczność w najtrudniejszych warunkach.

-         Podeszwa zewnętrzna w 100% składa się z bardzo trwałego materiału SOFT AHAR®+ o grubości 6 mm. W połączeniu z wykonaną z Nylexu platformą ROCK PROTECTION PLATE, zabezpiecza przed odciskaniem się kamieni w czasie fazy wybicia.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

-         Wymienna, perforowana wkładka EVA.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

-         System TRAIL-SENSOR połączony jest ze strefą śród oraz tyłostopia za pomocą specjalnego systemu SKELETON-TRUSSTIC, odpowiedzialnego za powierzchniowy kontakt buta z nawierzchnią. Bez względu na warunki terenowe system ten pozwala na optymalne dopasowanie do nierówności podłoża poprzez adaptacyjne oraz amortyzacyjnie działające strefy.

-         Element żelowy w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. W tylnym obszarze buta znajdują się 4 funkcjonalne elementy żelowe rozpraszające siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem, zapewniając optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia nawet w nierównym terenie.

-         Nowatorska kompozycja SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwala na redukcję masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Podeszwa środkowa składa się z dwóch warstw SOLYTE o różnym poziomie twardości (58 stopni) w strefie śród i przodostopia oraz (55 stopni) w strefie tyłostopia w połączeniu z systemem TRAIL-SENSOR zapewniają optymalną reaktywność na nierównym terenie.

-         Wykonanie podeszwy środkowej charakteryzuje się nisko profilowym krojem o parametrach 8mm/18mm. Powoduje to lepszy, powierzchniowy kontakt z podłożem, ważny zwłaszcza dla biegaczy trailowych.

 

KONSTRUKCJA

-         Krój California

 

MASA

-         Męski: 364 g

-         Damski: 305 g        

 

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!

W poniższym tekście doradzamy wszystkim miłośnikom biegania, jak przygotować się do zawodów biegowych na dystansach średnich: 5, 6 i 10 km. ...czytaj dalej »
BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!
2015-05-04

Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!

Wrzuć na wyższe obroty. Trening zawodowców dla każdego. Rytmy, interwały i lepsza kadencja – sztuka użytkowania. ...czytaj dalej »
Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!
2015-05-02

Wiosenny motywator biegacza!

Poniżej zamieszczamy MOTYWATOR BIEGACZA! Jest to zestaw porad i sugestii jak zmobilizować się do biegania i jak zmotywować się do podjęcia sportowych ...czytaj dalej »
Wiosenny motywator biegacza!
2015-05-02
Powiązane artykuły
JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

W przypadku czasu bez patrzenia na zegarek lub liczenia sekund trudno oszacować, ile udało się już przebiec.
2015-02-22 15:40
BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

Poniższy artykuł jest motywatorem i przewodnikiem każdego biegacza. Co zrobić by robić postępy w bieganiu? Jak radzić sobie ze słabościami?
2015-02-07 19:10
Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

To co w okresie zimowych jest dla półprofesjonalnych biegaczy najważniejsze to dwie sprawy - regeneracja fizyczna oraz odbudowa psychiczna.
2015-01-25 15:05
Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Poniższy artykuł jest poradnikiem dla najambitniejszych sportowców. Jak biegać zimą? Jak radzić sobie z chłodem i wiatrem? Jak pokonać mrozy
2015-01-25 13:50
BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

Poniższy artykuł jest „zimowym” poradnikiem dla wszystkich joggerów i podpowiada jak biegać w mroźne dni. Zapoznajcie się z tym tekstem i po
2014-12-31 17:50
Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Jeśli chcesz zrzucać kilogramy przez bieganie, nie daj się nabierać na legendy i plotki! Poniżej rozprawimy się z mitami na temat odżywania
2014-11-11 13:45
CrossFit. W jakich butach trenować?

CrossFit. W jakich butach trenować?

Nazwa "CrossFit" to firmowa nazwa i określenie zastrzeżone przez markę Reebok.
2014-10-12 09:08
Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Podstawowym źródłem energii w przypadku startów na dystansach od 5 km do maratonu są węglowodany.
2014-10-06 19:53
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

W pierwszej części artykułu mowa była o ostatnich przygotowaniach do maratonu. Drugą cześć tekstu poświęcimy omówieniu samego startu
2014-09-16 21:58
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Zrób to sam! Zbuduj z siebie maratończyka.. Masz do tego wszystkie elementy. Ale uwaga! Ta konstrukcja wymaga precyzji.
2014-09-16 08:44
Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Poniżej przedstawiamy sprawdzone strategie, które niczym egzorcyzmy zdejmują zły urok z dystansu, który chcesz pokonać.
2014-09-13 22:28
BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

W czasie ładowania baterii przed zawodami nie odłączaj dostaw mocy!
2014-09-13 15:14
Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Poniższy tekst stanowi krótki poradnik traktujący o tym, jak przygotować się do półmaratonu. Zapoznaj się z nim i bądź gotów na 21 km.
2014-09-06 23:29
Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Maraton to dla Ciebie święto? Możesz zacząć świętować we wrześniu, a skończyć w październiku! Nie ograniczaj się do jednego jesiennego marat
2014-09-06 21:44
JOGGING. Postaw sobie cel!

JOGGING. Postaw sobie cel!

Na końcu wyścigu nie musi być meta, ale na przykład utrata 10 kg wagi. Powodów dla których warto biegać jest wiele. Wybierz idealny cel dla
2014-09-04 19:45
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499