Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2013-01-01 16:49
A  A  A

ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJITRABUCO/G-TX

ASICS. Ulepszenia! GEL-FUJITRABUCO/G-TX

GEL-FUJITRABUCO dostępny jest w wersji normalnej oraz G/TX. Jako członek rodziny FUJI posiada nową konstrukcję podeszwy środkowej oraz podeszwy zewnętrznej. Wyposażony został również w nowatorski system stabilizujący piętę. Dzięki temu stał się znacznie lżejszy i bardziej dynamiczny.

 

ZMIANY:

 

  1. Wykonanie podeszwy środkowej charakteryzuje się nisko-profilowym krojem o parametrach 10mm/20mm. Powoduje to lepszy, powierzchniowy kontakt z podłożem, ważny zwłaszcza dla biegaczy trailowych. Dodatkową zaletą jest niska waga.
  2. Nowy materiał cholewki GORE-TEX-XCR w strefie przodostopia zwiększa elastyczność i redukuje wagę obuwia.
  3. Podeszwa zewnętrzna FULL-CONTAKT  z integrowanym elementem wspierającym DUOMAX zapewnia dobra przyczepność oraz stabilność śródstopia w najtrudniejszych warunkach.
  4. Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.
  5. Nowa, perforowana wkładka EVA.

 

Nowy GEL-FUJITRABUCO wyposażony jest w podeszwę zewnętrzną idealnie dopasowującą się do łuku stopy i zapewniającą optymalną przyczepność w każdej fazie ruchu. Dzięki swej specjalnej strukturze zapewnia dobrą przyczepność, stabilność i bezpieczeństwo w najtrudniejszych warunkach.

 

 

GEL-FUJITRABUCO/G-TX W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

-        Wodoodporna, oddychająca membrana GORE-TEX-XCR, zapewniająca stopie optymalny klimat podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Materiał zewnętrzny wzmocniony został skóropodobnymi elementami.

-        Nowatorski CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie i funkcjonalność, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.

-        Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

-        Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

-        Wytrzymały MESH, wzmocniony skóropodobnymi elementami.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

-       Podeszwa zewnętrzna FULL-CONTACT idealnie dopasowuje się do łuku stopy i zapewnia optymalną przyczepność w każdej fazie ruchu. Zaprojektowana została z myślą o szybkich zbiegach i podbiegach. Dzięki swej specjalnej strukturze zapewnia dobrą przyczepność oraz elastyczność w najtrudniejszych warunkach.

-       Podeszwa zewnętrzna w 100% składa się z bardzo trwałego materiału AHAR+®. W połączeniu z wykonaną z Nylexu platformą ROCK PROTECTION PLATE, zabezpiecza przed odciskaniem się kamieni w czasie fazy wybicia.

-       W obszarze przodostopia podeszwy zewnętrznej wbudowany został lekki WET-GRIP-RUBBER, który zapewnia optymalną przyczepność na mokrych nawierzchniach.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

-      Wymienna, perforowana wkładka EVA

 

PODESZWA ŚRODKOWA

-                  Element żelowy w obszarze przodostopia rozprasza siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem oraz pozwala na optymalne wyczucie podłoża. Element żelowy znajduje się również w obszarze tyłostopia.

-                  Nowatorska kompozycja SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwala na redukcję masy buta, zwiększając jego reaktywność. Element wspierający DUOMAX pomaga zapobiegać nadpronacji.

-                  Wykonanie podeszwy środkowej charakteryzuje się nisko profilowym krojem o parametrach 10mm/20mm. Powoduje to lepszy, powierzchniowy kontakt z podłożem, ważny zwłaszcza dla biegaczy trailowych.

-                  Element TRUSSTIC stabilizuje łuk stopy i jest zabudowany podeszwą zewnętrzną, co przyczynia się do znakomitej przyczepności w czasie biegania trailowego.

 

KONSTRUKCJA

-                  GEL-FUJITRABUSCO: SOLYTE-Lasting 45 stopni zastosowany w obszarze tyło oraz środstopia oraz MESH-Lasting w strefie przodostopia, redukują masę obuwia, zapewniając optymalną stabilność oraz wysoki komfort podczas procesu przetaczania.

-                  GEL-FUJITRABUSCO: Krój-California

 

MASA

-                  Męski: 350 g

-                  Damski: 285 g

-                  G-TX Męski: 365 g

-                  G-TX Damski: 305 g

 

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!

W poniższym tekście doradzamy wszystkim miłośnikom biegania, jak przygotować się do zawodów biegowych na dystansach średnich: 5, 6 i 10 km. ...czytaj dalej »
BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!
2015-05-04

Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!

Wrzuć na wyższe obroty. Trening zawodowców dla każdego. Rytmy, interwały i lepsza kadencja – sztuka użytkowania. ...czytaj dalej »
Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!
2015-05-02

Wiosenny motywator biegacza!

Poniżej zamieszczamy MOTYWATOR BIEGACZA! Jest to zestaw porad i sugestii jak zmobilizować się do biegania i jak zmotywować się do podjęcia sportowych ...czytaj dalej »
Wiosenny motywator biegacza!
2015-05-02
Powiązane artykuły
JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

W przypadku czasu bez patrzenia na zegarek lub liczenia sekund trudno oszacować, ile udało się już przebiec.
2015-02-22 15:40
BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

Poniższy artykuł jest motywatorem i przewodnikiem każdego biegacza. Co zrobić by robić postępy w bieganiu? Jak radzić sobie ze słabościami?
2015-02-07 19:10
Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

To co w okresie zimowych jest dla półprofesjonalnych biegaczy najważniejsze to dwie sprawy - regeneracja fizyczna oraz odbudowa psychiczna.
2015-01-25 15:05
Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Poniższy artykuł jest poradnikiem dla najambitniejszych sportowców. Jak biegać zimą? Jak radzić sobie z chłodem i wiatrem? Jak pokonać mrozy
2015-01-25 13:50
BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

Poniższy artykuł jest „zimowym” poradnikiem dla wszystkich joggerów i podpowiada jak biegać w mroźne dni. Zapoznajcie się z tym tekstem i po
2014-12-31 17:50
Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Jeśli chcesz zrzucać kilogramy przez bieganie, nie daj się nabierać na legendy i plotki! Poniżej rozprawimy się z mitami na temat odżywania
2014-11-11 13:45
CrossFit. W jakich butach trenować?

CrossFit. W jakich butach trenować?

Nazwa "CrossFit" to firmowa nazwa i określenie zastrzeżone przez markę Reebok.
2014-10-12 09:08
Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Podstawowym źródłem energii w przypadku startów na dystansach od 5 km do maratonu są węglowodany.
2014-10-06 19:53
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

W pierwszej części artykułu mowa była o ostatnich przygotowaniach do maratonu. Drugą cześć tekstu poświęcimy omówieniu samego startu
2014-09-16 21:58
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Zrób to sam! Zbuduj z siebie maratończyka.. Masz do tego wszystkie elementy. Ale uwaga! Ta konstrukcja wymaga precyzji.
2014-09-16 08:44
Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Poniżej przedstawiamy sprawdzone strategie, które niczym egzorcyzmy zdejmują zły urok z dystansu, który chcesz pokonać.
2014-09-13 22:28
BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

W czasie ładowania baterii przed zawodami nie odłączaj dostaw mocy!
2014-09-13 15:14
Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Poniższy tekst stanowi krótki poradnik traktujący o tym, jak przygotować się do półmaratonu. Zapoznaj się z nim i bądź gotów na 21 km.
2014-09-06 23:29
Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Maraton to dla Ciebie święto? Możesz zacząć świętować we wrześniu, a skończyć w październiku! Nie ograniczaj się do jednego jesiennego marat
2014-09-06 21:44
JOGGING. Postaw sobie cel!

JOGGING. Postaw sobie cel!

Na końcu wyścigu nie musi być meta, ale na przykład utrata 10 kg wagi. Powodów dla których warto biegać jest wiele. Wybierz idealny cel dla
2014-09-04 19:45
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499