Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Ulepszenia! GEL-KAYANO 18!

ASICS. Ulepszenia! GEL-KAYANO 18!

GEL-KAYANO 18 to flagowy model w kategorii STRUCTURED CUSHIONING. Również w swojej 18 edycji GEL-KAYANO prezentuje optymalne dopasowanie, wygodę oraz zredukowana o 7% masę w stosunku do poprzedniego modelu. GEL-KAYANO 18 wyposażony został w nowatorski DYNAMIC-DUOMAX®, technologię SOFT TOP oraz CLUTCH-COUNTER. Dodatkowe zalety w zakresie uwzględniającym różnice biomechaniczne u kobiet i mężczyzn to zastosowanie technologii SPACETRUSSTIC, oraz specyficzne dla płci umiejscowienie GUIDANCE-LINE.

 

ZMIANY:

 

  1. CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę, zastępujący tradycyjny zapiętek. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie, pomagając jednocześnie zredukować masę buta.
  2. Nowa zrewoluzjonizowana technologia BIOMORPHIC-FIT, znajdująca się w bocznej części cholewki, zapewnia doskonałe dopasowanie i komfort.
  3. SOFT-TOP-DUOMAX® zastosowany w środkowej części podeszwy posiada różne parametry twardości w zależności od wymagań specyficznych dla płci. W modelach damskich zastosowano twardość 49 stopni, w skali Shore’a, podczas gdy u mężczyzn parametr ten wynosi 53 stopnie. Uwzględnione w ten sposób zostają różnice w działaniu sił i obciążeń podczas biegania, będące inne u kobiet i mężczyzn. Rezultatem jest lepsze dopasowanie obuwia oraz zmniejszone ryzyko kontuzji.
  4. Nowatorski DYNAMIC-DUOMAX® to element podpierający, składający się z kombinacji materiału o dwóch stopniach twardości. Zapobiega zbytniej pronacji podczas biegu, odpowiednio rozkładając działające wówczas siły. System ten zapewnia zwiększoną wygodę z zachowaniem stabilności oraz niska masę.
  5. Specyficzna dla płci GUIDANCE-LINE zapewnia zróżnicowane umiejscowienie tej technologii. W modelach damskich linia ta przebiega bardziej z boku i jest płytsza, umożliwiając adaptacyjna reakcję obuwia w trakcie procesu przetaczania.
  6. Specyficzny dla płci system TRUSSTIC w modelach męskich jest bardziej rozbudowany. Jego ukośne elementy zapewniają zwiększona stabilność.

 

 

GEL-KAYANO 18 W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

–         Technologia BIOMORPHIC-FIT jest wykorzystana w cholewce w obszarach narażonych na największą deformację. Wraz z asymetrycznym systemem sznurowania skierowanym od grzbietu stopy, aż do wewnętrznej strony, uwzględnia jej naturalną budowę, zapewniając niezwykle wygodne dopasowanie. Nowy system przelotek umożliwia bardziej indywidualne dostosowanie wiązania.

–         Niezwykle lekki SPACEMASTER-UV-MESH to oddychająca siateczka, która odbija promienie słoneczne. Dzięki swojej 4-kanałowej strukturze powierzchniowej wykazuje ulepszone właściwości oddychające. MESH wzmocniony został skóropodobnym materiałem.

–         Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

–         Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

–         GUIDANCE-LINE zapewnia optymalne, linearne rozłożenie sił podczas każdego kroku. Pozwala utrzymać stopie prawidłową pozycję. Zwiększa efektywność biegu, zapobiegając przedwczesnemu zmęczeniu oraz kontuzjom.

–         Zastosowany DYNAMIC-DUOMAX® w strefie tyłostopia – bardziej miękki AHAR®+ zawiera większą ilość karbonu, w celu poprawienia trwałości. W strefie przodostopia natomiast, umieszczono AHAR+® w formie pianki (DURASPONGE®), zwiększając w ten sposób wygodę użytkowania. AHAR+® zapewnia elastyczność, niską masę oraz odporność na ścieranie.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

–         Wkładka wewnętrzna COMFORDRY podnosząca komfort, składająca się regeneracyjnej zapamiętującej pianki ORTHOLITE X40.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

–         Elementy żelowe w przedniej oraz w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. Dwukanałowa wkładka TWIST-GEL w strefie przodostopia zapewnia optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia, jednocześnie pochłaniając wstrząsy. Element żelowy umieszczony w tylnim obszarze rozprasza siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem.

–         Nowatorska kompozycja SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwala na redukcje masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Zintegrowany w tym obszarze element wspierający DYNAMIC-DUOMAX, zapobiega zbytniej pronacji. W modelach damskich umieszczono dodatkowo element SOFT-TOP-DUOMAX.

–         W strefie przodostopia modele damskie różnią się od męskich twardością pianki podeszwy środkowej. Element ten jest w wersji damskiej nieco bardziej miękki, dopasowany do specyficznych parametrów amortyzacyjnych.

–         System SPACE-TRUSSTIC z elementami w kształcie litery V zapewniającymi stabilność w obszarze śródstopia z uwzględnieniem różnic specyficznych dla płci. Modele damskie wykazują większa objętość pomiędzy obszarem TRUSSTIC, a podeszwą środkową SOLYTE, dopasowując się do indywidualnych potrzeb anatomicznych stopy. Modele męskie natomiast z poprzecznymi przyporami zapewniają większą stabilność.

 

KONSTRUKCJA

–         Nowatorski DUAL DENSITY SOLYTE – Lasting w kombinacji 55 stopni oraz 45 stopni.

–         System Plus 3 dopasowuje się do geometrii podeszwy środkowej w modelach męskich oraz damskich, redukując napięcie ścięgna Achillesa. Wpływ poziomu estrogenów występujących u kobiet, we większym stężeniu, rozluźnia wiązadła oraz ścięgna. Dotyczy to przede wszystkim ścięgna Achillesa, które z tego powodu jest silnie obciążone.

 

MASA

–         Męski model: 330g

–         Damski model: 275g

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry