Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2012-12-28 13:02
A  A  A

ASICS. Ulepszenia! GEL-NIMBUS 14!

ASICS. Ulepszenia! GEL-NIMBUS 14!

Nowy GEL-NIMBUS w swojej 14 odsłonie pozostanie wyznacznikiem jakości, wysoko zawieszając poprzeczkę w kategorii obuwia amortyzującego. Pozycję lidera w sezonie jesień/zima 2012 zajmuje suwerennie, efektywnie i z lekkością.

 

ZMIANY:

  1. Redukcja wysokości podeszwy środkowej o 1 mm (mężczyźni: 13/23, kobiety: 12/25) poprawia wyczucie podłoża, jednocześnie zmniejszając masę buta.
  2. Nowa warstwa podeszwy środkowej posiada różne parametry twardości w zależności od wymagań specyficznych dla płci. W modelach męskich zastosowano twardość 53 stopnie w skali Shore’a, podczas gdy u kobiet parametr ten wynosi 48 stopni.
  3. Nowy siateczkowy MESH – Lasting w strefie przodostopia przyczynia się do redukcji masy obuwia oraz poprawia elastyczność w tej strefie.
  4. Zoptymalizowany CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie.
  5. Nowa konstrukcja podeszwy zewnętrznej z małymi, przebiegającymi równolegle do GUIDENCE-LINE napięciami sprawia, że bieg staje się bardziej komfortowy oraz wydajny.
  6. Poduszki CRASH-PADS, będące częścią nowej konstrukcji podeszwy zewnętrznej, zwiększają efektywność biegu i umiejscowione zostały po bokach tylnej strefy buta.
  7. Specyficzne dla płci umiejscowienie GUIDANCE-LINE umożliwia adatpacyjną reakcję obuwia w trakcie procesu przetaczania wspomagając efektywność podczas odbicia.

 

Najistotniejszym elementem GEL-NIMBUS 14 jest zróżnicowana dla płci GUIDANCE-LINE.W modelach damskich linia ta przebiega bardziej z boku i jest płytsza, umożliwiając adaptacyjną reakcję obuwia w trakcie procesu przetaczania. Nowo wytyczone napięcia na podeszwie dostosowują się do najdrobniejszych zmian zachodzących w trakcie ruchu. Czyli krótko mówiąc, w nowym modelu GEL-NIMBUS 14 zastosowano specyficzna dla płci GUIDANCE-LINE zapewniająca zróżnicowane umiejscowienie tej technologii w obuwiu.

 

GEL-NIMBUS 14 W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

-         Technologia BIOMORPHIC-FIT jest wykorzystana w cholewce w obszarach narażonych na największą deformację. Wraz z asymetrycznym systemem sznurowania skierowanym od grzbietu stopy aż do wewnętrznej strony, uwzględnia jej naturalna budowę, zapewniając niezwykle wygodne dopasowanie. Nowy system przelotek umożliwia bardziej indywidualne dostosowanie wiązania.

-         Przyjazny środowisku materiał cholewki, składający się z bardzo lekkiego, oddychającego siateczkowego SANDWICH-MESH. Wzmocniono go ECO-materiałem, którego produkcja obniża emisję CO2 o 47% i pozwala zaoszczędzić do 33% energii.

-          Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

-          Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

-         Specyficzna dla płci GUIDANCE-LINE zapewnia optymalne, linearne rozłożenie sił podczas każdego kroku. Pozwala utrzymać stopie prawidłową pozycję. Zwiększa efektywność biegu, zapobiegając przedwczesnemu zmęczeniu oraz kontuzjom.

-         Zastosowany w strefie tyłostopia bardziej miękki AHAR®+ zawiera większą ilość karbonu, w celu poprawienia trwałości. W strefie przodostopia natomiast umieszczono AHAR+® w formie pianki (DURASPONGE®), zwiększając w ten sposób wygodę użytkowania. AHAR+® zapewnia elastyczność, niską masę oraz odporność na ścieranie.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

-         Wkładka wewnętrzna COMFORDRY podnosząca komfort, składająca się regeneracyjnej zapamiętującej pianki ORTHOLITE X40.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

-         Elementy żelowe w przedniej oraz w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. Dwukanałowa wkładka TWIST-GEL w strefie przodostopia zapewnia optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia, jednocześnie pochłaniając wstrząsy. Element żelowy umieszczony w tylnim obszarze rozprasza siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem.

-          W strefie przodostopia modele damskie różnią się od męskich twardością pianki podeszwy środkowej. Element ten jest w wersji damskiej nieco bardziej miękki, dopasowany do specyficznych parametrów amortyzacyjnych.

-          System GUIDANCE-TRUSSTIC zapewnia funkcjonalną stabilność w obszarze śródstopia z uwzględnieniem różnic specyficznych dla płci.

-          Nowa kombinacja podeszwy środkowej SOLYTE posiada różne parametry twardości w zależności od wymagań specyficznych dla płci. W modelach męskich zastosowano twardość 53 stopnie w skali Shore’a, podczas, gdy u kobiet parametr ten wynosi 48 stopni. Uwzględnione w ten sposób zostają różnice w działaniu sił i obciążeń podczas biegania, będące inne u kobiet i mężczyzn. Rezultatem jest lepsze dopasowanie obuwia do indywidualnego stylu biegu.

 

KONSTRUKCJA

-          SOLYTE – Lasting 45 stopni zastosowany w obszarze tyło i śródstopia oraz MESH-Lasting w strefie przodostopia, redukują masę obuwia, zapewniając optymalną stabilność oraz wysoki komfort podczas procesu przetaczania.

-          Technologia PLUS 3 dopasowuje się do geometrii podeszwy środkowej w modelach męskich oraz damskich, redukując napięcie ścięgna podeszwowego oraz ścięgna Achillesa, silnie obciążonego szczególnie u kobiet. Poziom stężenia estrogenów u kobiet jest większy, co powoduje rozluźnienie wiązadeł oraz ścięgien.

 

MASA

-          Model męski: 315 g

-          Model damski: 260 g

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!

W poniższym tekście doradzamy wszystkim miłośnikom biegania, jak przygotować się do zawodów biegowych na dystansach średnich: 5, 6 i 10 km. ...czytaj dalej »
BIEGANIE. Przygotuj sie do zawodów!
2015-05-04

Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!

Wrzuć na wyższe obroty. Trening zawodowców dla każdego. Rytmy, interwały i lepsza kadencja – sztuka użytkowania. ...czytaj dalej »
Biegaj szybciej: KADENCJA, RYTMY i INTERWAŁY!
2015-05-02

Wiosenny motywator biegacza!

Poniżej zamieszczamy MOTYWATOR BIEGACZA! Jest to zestaw porad i sugestii jak zmobilizować się do biegania i jak zmotywować się do podjęcia sportowych ...czytaj dalej »
Wiosenny motywator biegacza!
2015-05-02
Powiązane artykuły
JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

JOGGING. Biegać na czas czy na dystans?

W przypadku czasu bez patrzenia na zegarek lub liczenia sekund trudno oszacować, ile udało się już przebiec.
2015-02-22 15:40
BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

BIEGANIE. Znajdź czas i motywację

Poniższy artykuł jest motywatorem i przewodnikiem każdego biegacza. Co zrobić by robić postępy w bieganiu? Jak radzić sobie ze słabościami?
2015-02-07 19:10
Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

Biganie poza sezonem. Urozmaicaj swój trening.

To co w okresie zimowych jest dla półprofesjonalnych biegaczy najważniejsze to dwie sprawy - regeneracja fizyczna oraz odbudowa psychiczna.
2015-01-25 15:05
Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Jak biegać w zimne dni? Zimowy poradnik biegacza

Poniższy artykuł jest poradnikiem dla najambitniejszych sportowców. Jak biegać zimą? Jak radzić sobie z chłodem i wiatrem? Jak pokonać mrozy
2015-01-25 13:50
BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

BIEGANIE zimową porą. Jak się za to zabrać?

Poniższy artykuł jest „zimowym” poradnikiem dla wszystkich joggerów i podpowiada jak biegać w mroźne dni. Zapoznajcie się z tym tekstem i po
2014-12-31 17:50
Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez bieganie. Czyli jedz, biegaj, chudnij!

Jeśli chcesz zrzucać kilogramy przez bieganie, nie daj się nabierać na legendy i plotki! Poniżej rozprawimy się z mitami na temat odżywania
2014-11-11 13:45
CrossFit. W jakich butach trenować?

CrossFit. W jakich butach trenować?

Nazwa "CrossFit" to firmowa nazwa i określenie zastrzeżone przez markę Reebok.
2014-10-12 09:08
Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Maraton. Precyzyjne tankowanie energii

Podstawowym źródłem energii w przypadku startów na dystansach od 5 km do maratonu są węglowodany.
2014-10-06 19:53
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część II

W pierwszej części artykułu mowa była o ostatnich przygotowaniach do maratonu. Drugą cześć tekstu poświęcimy omówieniu samego startu
2014-09-16 21:58
Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Stań się perfekcyjnym maratończykiem! Część I

Zrób to sam! Zbuduj z siebie maratończyka.. Masz do tego wszystkie elementy. Ale uwaga! Ta konstrukcja wymaga precyzji.
2014-09-16 08:44
Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Ściana w czasie zawodów. Jak ją pokonać?

Poniżej przedstawiamy sprawdzone strategie, które niczym egzorcyzmy zdejmują zły urok z dystansu, który chcesz pokonać.
2014-09-13 22:28
BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

BIEGANIE. Trening regeneracyjny przed zawodami!

W czasie ładowania baterii przed zawodami nie odłączaj dostaw mocy!
2014-09-13 15:14
Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Pierwszy w życiu półmaraton? Poradnik jak się przygotować

Poniższy tekst stanowi krótki poradnik traktujący o tym, jak przygotować się do półmaratonu. Zapoznaj się z nim i bądź gotów na 21 km.
2014-09-06 23:29
Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Dwa maratony w miesiąc! Jak tego dokonać?

Maraton to dla Ciebie święto? Możesz zacząć świętować we wrześniu, a skończyć w październiku! Nie ograniczaj się do jednego jesiennego marat
2014-09-06 21:44
JOGGING. Postaw sobie cel!

JOGGING. Postaw sobie cel!

Na końcu wyścigu nie musi być meta, ale na przykład utrata 10 kg wagi. Powodów dla których warto biegać jest wiele. Wybierz idealny cel dla
2014-09-04 19:45
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499