Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Ulepszenia! GEL-NIMBUS 14!

ASICS. Ulepszenia! GEL-NIMBUS 14!

Nowy GEL-NIMBUS w swojej 14 odsłonie pozostanie wyznacznikiem jakości, wysoko zawieszając poprzeczkę w kategorii obuwia amortyzującego. Pozycję lidera w sezonie jesień/zima 2012 zajmuje suwerennie, efektywnie i z lekkością.

 

ZMIANY:

  1. Redukcja wysokości podeszwy środkowej o 1 mm (mężczyźni: 13/23, kobiety: 12/25) poprawia wyczucie podłoża, jednocześnie zmniejszając masę buta.
  2. Nowa warstwa podeszwy środkowej posiada różne parametry twardości w zależności od wymagań specyficznych dla płci. W modelach męskich zastosowano twardość 53 stopnie w skali Shore’a, podczas gdy u kobiet parametr ten wynosi 48 stopni.
  3. Nowy siateczkowy MESH – Lasting w strefie przodostopia przyczynia się do redukcji masy obuwia oraz poprawia elastyczność w tej strefie.
  4. Zoptymalizowany CLUTCH-COUNTER to zewnętrzny system stabilizujący piętę. Jego konstrukcja zapewnia indywidualne dopasowanie.
  5. Nowa konstrukcja podeszwy zewnętrznej z małymi, przebiegającymi równolegle do GUIDENCE-LINE napięciami sprawia, że bieg staje się bardziej komfortowy oraz wydajny.
  6. Poduszki CRASH-PADS, będące częścią nowej konstrukcji podeszwy zewnętrznej, zwiększają efektywność biegu i umiejscowione zostały po bokach tylnej strefy buta.
  7. Specyficzne dla płci umiejscowienie GUIDANCE-LINE umożliwia adatpacyjną reakcję obuwia w trakcie procesu przetaczania wspomagając efektywność podczas odbicia.

 

Najistotniejszym elementem GEL-NIMBUS 14 jest zróżnicowana dla płci GUIDANCE-LINE.W modelach damskich linia ta przebiega bardziej z boku i jest płytsza, umożliwiając adaptacyjną reakcję obuwia w trakcie procesu przetaczania. Nowo wytyczone napięcia na podeszwie dostosowują się do najdrobniejszych zmian zachodzących w trakcie ruchu. Czyli krótko mówiąc, w nowym modelu GEL-NIMBUS 14 zastosowano specyficzna dla płci GUIDANCE-LINE zapewniająca zróżnicowane umiejscowienie tej technologii w obuwiu.

 

GEL-NIMBUS 14 W SZCZEGÓŁACH:

 

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

–         Technologia BIOMORPHIC-FIT jest wykorzystana w cholewce w obszarach narażonych na największą deformację. Wraz z asymetrycznym systemem sznurowania skierowanym od grzbietu stopy aż do wewnętrznej strony, uwzględnia jej naturalna budowę, zapewniając niezwykle wygodne dopasowanie. Nowy system przelotek umożliwia bardziej indywidualne dostosowanie wiązania.

–         Przyjazny środowisku materiał cholewki, składający się z bardzo lekkiego, oddychającego siateczkowego SANDWICH-MESH. Wzmocniono go ECO-materiałem, którego produkcja obniża emisję CO2 o 47% i pozwala zaoszczędzić do 33% energii.

–          Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

–          Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

–         Specyficzna dla płci GUIDANCE-LINE zapewnia optymalne, linearne rozłożenie sił podczas każdego kroku. Pozwala utrzymać stopie prawidłową pozycję. Zwiększa efektywność biegu, zapobiegając przedwczesnemu zmęczeniu oraz kontuzjom.

–         Zastosowany w strefie tyłostopia bardziej miękki AHAR®+ zawiera większą ilość karbonu, w celu poprawienia trwałości. W strefie przodostopia natomiast umieszczono AHAR+® w formie pianki (DURASPONGE®), zwiększając w ten sposób wygodę użytkowania. AHAR+® zapewnia elastyczność, niską masę oraz odporność na ścieranie.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

–         Wkładka wewnętrzna COMFORDRY podnosząca komfort, składająca się regeneracyjnej zapamiętującej pianki ORTHOLITE X40.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

–         Elementy żelowe w przedniej oraz w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. Dwukanałowa wkładka TWIST-GEL w strefie przodostopia zapewnia optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia, jednocześnie pochłaniając wstrząsy. Element żelowy umieszczony w tylnim obszarze rozprasza siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem.

–          W strefie przodostopia modele damskie różnią się od męskich twardością pianki podeszwy środkowej. Element ten jest w wersji damskiej nieco bardziej miękki, dopasowany do specyficznych parametrów amortyzacyjnych.

–          System GUIDANCE-TRUSSTIC zapewnia funkcjonalną stabilność w obszarze śródstopia z uwzględnieniem różnic specyficznych dla płci.

–          Nowa kombinacja podeszwy środkowej SOLYTE posiada różne parametry twardości w zależności od wymagań specyficznych dla płci. W modelach męskich zastosowano twardość 53 stopnie w skali Shore’a, podczas, gdy u kobiet parametr ten wynosi 48 stopni. Uwzględnione w ten sposób zostają różnice w działaniu sił i obciążeń podczas biegania, będące inne u kobiet i mężczyzn. Rezultatem jest lepsze dopasowanie obuwia do indywidualnego stylu biegu.

 

KONSTRUKCJA

–          SOLYTE – Lasting 45 stopni zastosowany w obszarze tyło i śródstopia oraz MESH-Lasting w strefie przodostopia, redukują masę obuwia, zapewniając optymalną stabilność oraz wysoki komfort podczas procesu przetaczania.

–          Technologia PLUS 3 dopasowuje się do geometrii podeszwy środkowej w modelach męskich oraz damskich, redukując napięcie ścięgna podeszwowego oraz ścięgna Achillesa, silnie obciążonego szczególnie u kobiet. Poziom stężenia estrogenów u kobiet jest większy, co powoduje rozluźnienie wiązadeł oraz ścięgien.

 

MASA

–          Model męski: 315 g

–          Model damski: 260 g

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry