Jesteś tutaj
Dom > Nowości > ASICS. Ulepszenia! GT-2170!

ASICS. Ulepszenia! GT-2170!

GT-2170 to stały model w kategorii STRUCTURED CUSHIONING. Również w roku 2012 definiuje nowe wzorce w zakresie funkcjonalności oraz technologii. Nowatorski Design podeszwy środkowej oraz zastosowanie lżejszych materiałów redukują w znacznym stopniu masę buta. W najnowszej edycji GT-2170 wyposażony został na całej długości w system GUIDANCE-LINE zapewniający powtarzalność każdego kroku oraz dyskretny system sznurowania zwiększający poziom dopasowania.

 

ZAMIANY:

  1. GUIDANCE-LINE to umieszczona pionowo, elastyczna linia przecinająca całą podeszwę buta. Dzięki niej obuwie w każdej fazie kontaktu z nawierzchnią reaguje adaptacyjnie, tworząc idealną płaszczyznę pomiędzy stopą a podłożem.
  2. Umieszczony w bocznej części tyłostopia element żelowy wywiera korzystny wpływ na amortyzację podczas fazy kontaktu z podłożem.
  3. Elastyczny system sznurowania z wycinkowo rozłożonymi przelotkami pozwala na lepsze dopasowanie wiązania.
  4. Użycie lżejszych komponentów, jak np.: materiałów MESH oraz głębszych napięć w strefie podeszwy środkowej przyczynia się do znacznego zmniejszenia masy obuwia.
  5. Podeszwa zewnętrzna w wersji G-TX zapewnia zwiększoną przyczepność, wygodę oraz elastyczność w każdych warunkach.

 

 

GT-2170 W SZCZEGÓŁACH:

MATERIAŁ ZEWNĘTRZNY

–         Lekki, oddychający SANDWICH-MESH, wzmocniony, skóropodobnym materiałem.

–         System rozdzielonych przelotek umożliwia bardziej indywidualne oraz sprawniejsze dostosowanie wiązania.

–         Indywidualne dopasowanie zapiętka, zapewnia nowo opracowany, bezszwowy P.H.F. składający się z 3 warstw pianki (7/7/7mm), umieszczonej w środku oraz po bokach.

–         Elementy odblaskowe 3M zapewniają dobra widoczność po zmroku.

 

PODESZWA ZEWNĘTRZNA

–         GUIDANCE-LINE zapewnia optymalne, linearne rozłożenie sił podczas każdego kroku. Pozwala utrzymać stopie prawidłową pozycję. Zwiększa efektywność biegu, zapobiegając przedwczesnemu zmęczeniu oraz kontuzjom.

–          Zastosowany w strefie tyłostopia bardziej miękki AHAR®+ zawiera większą ilość karbonu, w celu poprawienia trwałości. W strefie przodostopia natomiast umieszczono AHAR+® w formie pianki (DURASPONGE®), zwiększając w ten sposób wygodę użytkowania. AHAR+® zapewnia elastyczność, niską masę oraz odporność na ścieranie.

 

WKŁADKA WEWNĘTRZNA

–          Wkładka wewnętrzna COMFORDRY podnosząca komfort, składająca się regeneracyjnej zapamiętującej pianki ORTHOLITE Memory-Foam, dla podniesienia komfortu.

 

PODESZWA ŚRODKOWA

–         Elementy żelowe w przedniej oraz w tylnej strefie są częścią systemu I.G.S. Dwukanałowa wkładka TWIST-GEL w strefie przodostopia zapewnia optymalne ułożenie stopy w czasie odbicia, jednocześnie pochłaniając wstrząsy. Element żelowy umieszczony w tylnim obszarze rozprasza siły pionowe działające podczas kontaktu z podłożem.

–         Nowatorska kompozycja SOLYTE w obszarze podeszwy środkowej pozwala na redukcje masy buta, zwiększając jego reaktywność. Pojedyncze elementy podeszwy środkowej pomagają w adaptacji do indywidualnego stylu biegania. Zintegrowany w tym obszarze element wspierający DYNAMIC-DUOMAX, zapobiega zbytniej pronacji. W modelach damskich umieszczono dodatkowo element SOFT-TOP-DUOMAX.

–          W strefie przodostopia modele damskie różnią się od męskich twardością pianki podeszwy środkowej. Element ten jest w wersji damskiej nieco bardziej miękki, dopasowany do specyficznych parametrów amortyzacyjnych.

–          System SPACE-TRUSSTIC z elementami w kształcie litery V zapewniającymi stabilność w obszarze śródstopia z uwzględnieniem różnic specyficznych dla płci. Modele damskie wykazują większa objętość pomiędzy obszarem TRUSSTIC, a podeszwą środkową SOLYTE, dopasowując się do indywidualnych potrzeb anatomicznych stopy. Modele męskie natomiast z poprzecznymi przyporami zapewniają większą stabilność.

 

KONSTRUKCJA

–         Nowatorski DUAL DENSITY SOLYTE – Lasting w kombinacji 55 stopni oraz 45 stopni.

–         System Plus 3 dopasowuje się do geometrii podeszwy środkowej w modelach męskich oraz damskich, redukując napięcie ścięgna Achillesa. Wpływ poziomu estrogenów występujących u kobiet, we większym stężeniu, rozluźnia wiązadła oraz ścięgna. Dotyczy to przede wszystkim ścięgna Achillesa, które z tego powodu jest silnie obciążone.

 

MASA

–         Męski model: 325g

–         Damski model: 265g

 

Największy wybór butów marki ASICS, w przystępnych cenach znajduje się na stronie internetowej: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry