Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Ballking

Ballking

Ballking to świetna metoda treningu dla osób, które lubią szybki marsz i długie wędrówki na świeżym powietrzu.Jest to forma rekreacji zbliżona do Nordic Walkingu, ale jednoczesnie konkurencyjna wobec niej. 

Ballking jest jeszcze łatwiejsza do opanowania i przynosi podobne rezultaty. Nazwa pochodzi od słów: ball (piłka) i walking (chodzenie).

Tak samo jak w Nordic Walking’u chodzi o to by w czasie chodzenia pracowało całe ciało.

                                                 

 

Ballking różni się tym, że marszowi nie towarzyszą kijki, zamiast nich mamy specjalne, elastyczne piłeczki do ściskania w dłoniach.

Tutaj też podczas marszu ręce pracują naprzemiennie. Podczas marszu zaciskamy dłoń z piłeczką, która jest wysunięta do przodu. Trening ten poprawia funkcjonowanie układów oddechowego i naczyniowego, a także zwiększa pobór tlenu.

Ballking pozwala w pół godziny spalić około 200 kcal. Marsz z jednoczesnym ściskaniem piłeczek sprawia, że pracują wszystkie partie ciała: dłonie, przedramiona, ramiona, klatka piersiowa, brzuch, pośladki i nogi. Doskonale wpływa na pracę umysłu, poprzez naprzemienne ruchy, którw pozytywnie oddziałują na zdolność koncentracji. Rytmiczne ściskanie piłeczek działa w odprężający sposób na psychikę.

Jest to niedroga i ogólnodostępna dyscyplina dla osób w każdym wieku, bez żadnych ograniczeń. Gumowe piłeczki dostępne są w każdym sklepie sportowym.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry