Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > Białko…ach to białko jaki rodzaj wybrać dla siebie? jak je stosować?

Białko…ach to białko jaki rodzaj wybrać dla siebie? jak je stosować?

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej kilku rodzajom jednego z najpopularniejszych suplementów diety czyli BIAŁKU. Nie będę się rozpisywał za bardzo omawiając działanie białka oraz dlaczego warto go brać. Skupie się dzisiaj na wymienieniu kilku podstawowych jego frakcji tych które uważane są za pełnowartościowe czyli takie które zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy a jest ich 10. Wszystkie aminokwasy Nam niezbędne znajdziemy w białkach pochodzenia zwierzęcego, pozostałe białka są pochodzenia roślinnego i oprócz soi nie są białkami pełnowartościowymi.

Białko i jego rodzaje:

1. Białko Serwatkowe WPC – jedno z najbardziej popularnych białek o wchłanianiu umiarkowanym, charakteryzuje się bardzo dobrą ilością aminokwasów oraz najlepszym spośród wszystkich rodzajów białka smakiem gdyż w odróżnieniu od hydrolizatu czy izolatu proces technologiczny jest dużo prostszy. Białko polecane wszystkim i tym którzy chcą osiągnąć wzrost masy mięśniowej jak i tym którzy chcą ją zredukować lub stosują białko jako uzupełnienie jego niedoborów w diecie. Idealna proporcja jakości do ceny. Stosowanie 1 miarka 30gr. w dni treningowe na czczo i po treningu a w dni nie treningowe na czczo i między posiłkami.

http://supleshop.pl/whey-100-2275g-trec-produkt7090

http://supleshop.pl/whey–2000g-4–nutrition-produkt8698

http://supleshop.pl/100–predator-protein-2000g-amix-produkt9284

http://supleshop.pl/100–whey-protein-2350g-scitec-nutrition-produkt9651

http://supleshop.pl/100–whey-gold-standard-2270g-optimum-nutrition-produkt7665

http://supleshop.pl/whey-protein-complex-100–2200g-olimp-produkt7035

2. Białko Sojowe – Jako jedyne białko roślinne zawiera pełny zakres aminokwasów egzogennych, charakteryzuje się gorszą rozpuszczalnością oraz smakiem ale działa bardzo korzystnie na nasz układ immunologiczny, wzmacnia kości oraz potrafi obniżać poziom cukru we krwi. Stosunkowo tani produkt jeśli bierzemy pod uwagę konkurencję. Bardzo polecany nadmiernym mięsożercom dla urozmaicenia diety oraz wegetarianom. Stosowanie 1 miarka 35gr. w dni treningowe na czczo i po treningu a w dni nie treningowe na czczo i między posiłkami.

http://supleshop.pl/soya-pro-2000g-activlab-produkt7600

http://supleshop.pl/sojavit-85-700g-olimp-produkt396

3. Micelarna Kazeina – nie mylić z kazeinianem wapnia ( gorsza jakość produktu oraz uboższa ilość aminokwasów) Kazeina jest najdłużej rozkładaną przez nasz organizm odmianą białka co za tym idzie jest ona najlepszym wyborem by stosować ją na noc. Nasz organizm przez całą fazę snu będzie mógł pobierać sobie wszystkie wartości odżywcze z kazeiny (brak nocnego katabolizmu). Polecana tylko do stosowania w nocy lub w okresie w którym między jednym a drugim posiłkiem jest bardzo duży odstęp czasu. Stosowanie 1 miarka 30gr przed snem lub między długi przerwami między jednym a drugim posiłkiem.

http://supleshop.pl/platinum-micellar-casein-1600g-fitness-authority-produkt7798

http://supleshop.pl/micellar-casein-1000g-amix-produkt9260

http://supleshop.pl/real-casein-700g-real-pharm-produkt17977

4. Ostatnimi rodzajami białka o których przede wszystkim należy wspomnieć to oczywiście Izolat WPI i Hydrolizat. Są to białka najszybciej wchłaniane które posiadają najlepszy profil aminokwasowy ze wszystkich frakcji białek. Najlepiej polecane są dla osób które są w trakcie redukcji, odchudzania lub chcą budować beztłuszczową masę mięśniową. Jedyną ich drobną wadą jest troszkę gorszy smak niż koncentratu serwatki oraz wyższa cena. Z uwagi na ich bardzo szybkie wchłanianie stosujemy zaraz po treningu 30gram.

http://supleshop.pl/anabolic-monster-beef-protein-90–2200g-amix-produkt9259

http://supleshop.pl/diamond-hydrolysed-whey-2270g-fitness-authority-produkt4993

http://supleshop.pl/platinum-hydrowhey-1590g-optimum-nutrition-produkt7869

http://supleshop.pl/hydro–2000g-4–nutrition-produkt13738

5. Są też oczywiście inne frakcje białka takie jak ultrafiltrowane albuminy jaj czy białko mleka itd. ale jeśli chodzi o te frakcje białka to przeważnie nie występują one samodzielnie tylko są jednym ze składników danego produktu.

http://supleshop.pl/system-protein-80-2200g-olimp-produkt7566

http://supleshop.pl/ultimate-protein-2750g-trec-produkt7083

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry