Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > Bieganie – większa wydolność i zdrowie dla organizmu

Bieganie – większa wydolność i zdrowie dla organizmu

Same korzyści

Dzięki codziennemu bieganiu poprawiamy kondycję i sprawiamy, że mięsień sercowy jest bardziej wydolny i dzięki temu serce nie męczy się tak szybko. Bieganie na bieżni nie tylko wpływa doskonale na sylwetkę lecz bardzo dobrze wpływa na pracę płuc, serca i mózgu, dostarczając komórkom więcej tlenu.

Dla osób, które mają problemy z krążeniem polecany jest lekki jogging. Pozwala on też uchronić nas przed zawałami serca.

Nie przemęczaj się!

Pamiętajmy, że nie tylko intensywny bieg ma korzystny wpływ dla naszego organizmu. Każdy powinien biegać swoim własnym tempem. To właśnie jedna z głównych zasad biegania, że powinniśmy trzymać odpowiednie tempo. Jeżeli mamy zadyszkę, to zwalniamy lub przechodzimy do marszu.

Oddychaj!

Odpowiednie oddychanie to też jedna z podstaw, bowiem podczas biegu wzrasta nasze zapotrzebowanie na tlen. Dobrze dotlenione serce lepiej dostarcza krew do narządów i komórek ciała.

Bieganie niczym kosmetyk?

Taki trening to nie tylko ukojenie dla ciała lecz też dla duszy. Gdy biegamy to w naszym organiźmie wydzielają się endorfiny czyli hormony szczęścia, które działają przeciwbólowo i dają poczucie relaksu. Bieganie opóźnia procesy starzenia się. Skóra dzięki dotlenieniu staje się zdrowa, bardziej jędrna.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry