Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Buty dla zaawansowanych joggerów. ASICS. CUSHIONING.

Buty dla zaawansowanych joggerów. ASICS. CUSHIONING.

Firma ASICS w swojej kolekcji obuwia jesień/zima 2012 wypuściła bardzo ciekawą linię butów do biegania dla joggerów zaawansowanych – CUSHIONING. Lina ta zawiera zarówno męskie, jaki i damskie modele. Buty CUSHIONING do najtańszych nie należą, ale są znakomite gatunkowo i w stu procentach spełniają wszystkie oczekiwania, nawet najbardziej wymagających biegaczy. W poniższym tekście prezentujemy dwa, naszym zdaniem najlepsze modele tej linii: GEL-CUMULUS 14 i GEL-PULSE 4. Oba modele występują w wersji męskiej i damskiej.

 

GEL-CUMULUS 14

Właściwości:

IMPACT GUIDANCE SYSTEM (I.G.S®) – Filozofia projektowania ASICS. Angażuje powiązane z sobą komponenty dla uwydatnienia naturalnego ruchu stopy od pięty do palców.

REARFOOT AND FOREFOOT GEL® CUSHIONING SYSTEM – Tłumi uderzenia o podłoże podczas biegu, pozwala na ruch w wielu płaszczyznach podczas całego cyklu biegu.

SOLYTE®MIDSOLE MATERIAL – Lżejszy niż ASICS’EVA and SpEVA® składnik środkowej części podeszwy. Zapewnia także lepsza amortyzację i trwałość.

COMFORDRY SOCKLINER – Trzywarstwowa wkładka podeszwy zapewniająca lepsza amortyzację, ma właściwości antybakteryjne dla zapewnienia stopie chłodnego, suchego i zdrowszego środowiska.

DISCRETE EYELET – Poprawia dopasowanie buta w górnej warstwie, zmniejsza możliwości podrażnień.

Męskie modele występują w kolorze rażąco zielonym z wstawkami białymi i granatowymi.

Waga męskiego buta wynosi: 318 gram.

Damskie modele występują w kolorze: fioletowo – pomarańczowo – srebrnym.

Waga damskiego buta wynosi: 254 gramy.

Damskie modele zawierają dodatkowo:

GENDER SPECIFIC FOREFOOT CUSHIONING – Górna warstwa materiału SOLYTE ulokowana w przedniej części podeszwy. W modelach damskich zastosowana inną gęstość (48 stopni) niż w męskich (53 stopnie). Pozwala to na znaczne obniżenie wagi buta, poprawia komfort i amortyzację w przedniej części buta.

GENDER SPECIFIC SPACE TRUSSTIC SYSTEM – Rozpoznaje naturalne, cykliczne zmiany w kształcie łuku damskiej stopy i zezwala na kontrolowane odkształcenie buta w celu lepszego dopasowania.

 

GEL-PULSE 4

Właściwości:

REARFOOT GEL® CUSHIONING SYSTEM – Łagodzi wstrząsy podczas fazy uderzenia i pozwala na płynne przejście do fazy środkowej.

COMFORDRY SOCKLINER – Trzywarstwowa wkładka podeszwy zapewniająca lepsza amortyzację, ma właściwości antybakteryjne dla zapewnienia stopie chłodnego, suchego i zdrowszego środowiska.

TRUSSTIC SYSTEM® – Obniża wagę całej konstrukcji podeszwy jednocześnie wzmacniając integralną strukturę buta.

AHAR® – Wysoce odporna na uszkodzenie, trwała guma używana jako gruba warstwa w miejscach narażonych na szczególne uszkodzenia. Wydłuża żywotność podeszwy.

SP EVA® MIDSOLE MATERIAL – Zapewnia zwiększoną sprężystość oraz minimalizuje ryzyko pękania podeszwy.

Męskie modele występują w kolorze: biało – niebiesko – czarnym lub czarno – biało – jasnozielonym.

Waga męskiego buta wynosi 325 gram.

Damskie modele występują w kolorze: czarno – pomarańczowo – białym lub fioletowo – białym.

Waga damskiego buta wynosi 270 gram.

 

Największy wybór butów firmy ASICS znajduje się na stronie: www.sportxtreme.pl. Bieżące informacje i porady dotyczące obuwia sportowego znajdują się w naszym serwisie: www.bodyinfo.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry