Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Buty startowe firmy Asics

Buty startowe firmy Asics

Wśród butów startowych (czyli takich, które przeznaczone są na starty w zawodach lub na szybkie treningi)  firmy Asics mamy aż 3 modele. Które wybrać? Czy wiesz, czym się różnią od siebie Gel- Hyperspeed 5Gel- Tarther 2 i Gel-Sky Speed 2?  A na dokładkę Asics Gel-Noosa Tri 7 – najbardziej kolorowy but Asics dla najtwardszych zawodników.

 

 Na początek, coś dla początkujących, a także cięższych ścigaczy.

Asics GEL-Sky Speed 2 to but polecany przez producenta do szybkich treningów i startów w wyścigach. Model ten jest następcą Asics Speedstar 5. Ten lekki but treningowo-startowy wyposażony jest w amortyzujące wkładki żelowe pod piętą i z przodu stopy, dzięki czemu osoby nie przyzwyczajone do biegania na cienkiej podeszwie lub ważące „swoje” będą nawet podczas szybkiego biegu czuć się komfortowo i wbiegną na metę bez odbitych pięt. Warstwy amortyzacji nie są jednak tak grube jak w butach typowo treningowych, dzięki czemu Asics Sky Speed 2 zachowuje niską wagę (280 g w rozm. EUR 43). Nie posiada także grubego klina zmniejszającego pronację, w związku z czym polecany jest dla biegaczy ze stopą neutralną lub supinującą. Jeśli wkręciłeś się w bieganie, zapisałeś na swoje pierwsze zawody i chcesz zacząć rozwijać większe prędkości, to ten but jest dla ciebie! 

Waga: 280 gr

 

Idziemy dalej – teraz coś lżejszego dla bardziej doświadczonych maniaków prędkości.

Asics GEL-Tarther 2 to „zawodnik wagi piórkowej”. Szukasz buta, który poprawi twoją szybkość na trasie biegu? Oto on. W modelu Tarther 2 nie ma już wkładki żelowej pod przednią częścią stopy i zastosowano lekką piankę, co obniżyło znacznie wagę buta. Producent umieścił w nim specjalną płytkę Propulsion, która zwiększa dynamikę odbicia od ziemi czyli po prostu „daje kopa” Przy okazji but ma świetny design. Przeznaczony jest dla biegaczy o neutralnym i supinującym typie stopy.

Waga: 215 gr 

 

 

No i na koniec – but, który „zrywa asfalt”!

Asics GEL-Hyperspeed 5 to ultralekki but wyścigowy doskonały zarówno na biegi uliczne jak i na bieżnię. Mimo minimalizmu daje poczucie komfortu przy kontakcie z podłożem. Nieco szersza podeszwa w przedniej części niż np. w kolcach lekkoatletycznych poprawia stabilność  w trakcie biegu i odpowiada za płynne przetaczanie stopy. Tworząc tę edycję modelu GEL-HYPERSPEED 5  Asics zastosował wkładkę żelową tylko pod piętą, wentylowaną podeszwę oraz specjalny bieżnik na mokre nawierzchnie czyli WetGrip. W końcu nie zawsze na zawodach jest sucho i świeci słońce. Jeśli jesteś ścigantem z krwi i kości, Hyperspeed 5 to sprzęt dla ciebie.

Waga: 198 gr

 

  

A jeśli samo bieganie to za mało?

Jeśli do biegania chcesz dołożyć na przykład pływanie oraz rower i stać się triatlonistą, musisz poznać specjalistyczną startówkę triathlonową czyli but Asics Gel-Noosa Tri 7. Kolejna już jego odsłona kryje w sobie technologie i udogodnienia sprzyjające ściganiu się na trasie triathlonu: system Guidance Line poprawiający wydajność kroku, elastyczne sznurówki pozwalające zaoszczędzić czas w w strefie zmian, wkładkę umożliwiającą bieg bez skarpet i świecące w ciemności czubki oraz zapiętki (na wypadek gdybyś kończył Ironmana po zmroku 😉

Asics Gel-Noosa Tri 7 to obuwie wyścigowe, ale zachowujące wszystkie właściwości stabilizujące dzięki zastosowaniu pianki wspierającej łuk stopy DuoMax i jako jedyne wśród startówek polecane jest dla pronatorów.

Waga: 290 gr

 

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry