Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Cellulit. Czy da się go zwalczyć?

Cellulit. Czy da się go zwalczyć?

Cellulit jest pofałdowaną tkanką tłuszczową, nazywaną często „skórką pomarańczową”, która gromadzi się na pośladkach oraz udach.

Wraz ze starzeniem się cienka warstwa tkanki łącznej między komórkami tłuszczowymi staje się krucha i rozciągliwa. Komórki tłuszczowe „wpychają się” w te powstałe otwory, powodując powstanie typowych dołków i wgłębień. W młodszym wieku warstwa tłuszczu pokrywająca mięśnie i kości jest gładka i wyraźnie zarysowana  ponieważ utrzymuje ją i pokrywa warstwa tkanki łącznej. Zmiany hormonalne, w szczególności podwyższony poziom estrogenu, mogą przyśpieszyć tworzenie się cellulitu, który może się nasilić po urodzeniu dziecka, w przypadku utycia, braku aktywności fizycznej, zmiany diety oraz zwiększonego stresu.

Czy jest sposób na pozbycie się cellulitu?

Naukowcy zbadali, że najbardziej popularne i najmocniej reklamowane metody walki z cellulitem nie są wcale skuteczne. Kremy, balsamy, przyrządy do usuwania cellulitu, takie jak rolki i urządzenia do masowania ciała, a także zabiegi światłami laserowymi nie gwarantują powodzenia w walce z cellulitem. Owszem, niektóre z tych technik leczenia cellulitu mogą okazać się pomocne, ale jedynie jako dodatek do ćwiczeń fizycznych i zdrowej diety. Niektóre zabiegi powodują rozciągnięcie tkanki łącznej, skutkiem czego jest wygładzenie głębin. Są to dość kosztowne metody, ale czasem warto się nimi wspomóc. Nie mniej jednak powinny być one tylko uzupełnieniem tego, bez czego nie ma możliwości pozbycia się cellulitu. Jedynym sposobem na zwalczenie celulitu jest dobrze dobrany i sumiennie wykonywany program treningowy, w połączeniu z mądrą, zrównoważoną dietą!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry