Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Chcesz się odchudzać? – Bądź wrażliwa

Chcesz się odchudzać? – Bądź wrażliwa

Kontrola poziomu glukozy i insuliny we krwi stanowi klucz do uzyskania i zachowania szczupłej sylwetki. Wysoki poziom insuliny ogranicza możliwość pozyskiwania energii z rozpadu tkanki tłuszczowej zarówno w trakcie wysiłku fizycznego jak i codziennych zajęć oraz odpoczynku. Należy więc zwiększać wrażliwość mięśni i innych tkanek na działanie insuliny co spowoduje mniejszą produkcję i wydzielanie tego anabolicznego hormonu. Wspomniany już ekstrakt z liści granatu właściwego, poza hamowaniem enzymów trawiących tłuszcze, poprawia wrażliwość tkanek obwodowych na działanie insuliny, hamuje enzym rozkładający sacharozę do glukozy oraz wspomaga regenerację komórek trzustkowych. Całościowym efektem działania ekstraktu jest obniżenie poziomu glukozy i regulacja stężenia insuliny we krwi.

Istnieje wiele innych naturalnych źródeł substancji, które wpływają korzystnie na metabolizm cukrów. Dla przykładu ekstrakty z: gorzkiego melona, cynamonu, pestek winogron, żeń-szenia, kozieradki pospolitej oraz liści Banaba  wraz z kwasem alfa-liponowym i chromem zwiększają wrażliwość komórek mięśniowych, tłuszczowych i wątrobowych na działanie insuliny, przez co regulują poziom glukozy i insuliny we krwi, a tym samym ułatwiają uwalnianie kwasów tłuszczowych z tkanki tłuszczowej podczas spoczynku i wysiłku fizycznego.

Adaptacja

Stres związany z niskoenergetyczną dietą i wysiłkiem fizycznym wymaga dostarczenia substancji, które zneutralizują jego negatywne działanie i przyspieszą adaptację organizmu do ekstremalnie intensywnego programu żywieniowego i treningowego. Ponadto w trakcie intensywnego odchudzania dochodzi do osłabienia odporności i zwiększenia podatności organizmu na infekcje. Roślinne adaptogeny takie jak: Withania somnifera, Rhodiola Rosae wraz z naturalnymi roślinami immunostymulantami Açai i Echinacea stanowią idealne uzupełnienie każdego preparatu odchudzającego, szczególnie zawierającego substancje termogeniczne. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry