Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2012-08-14 14:10
A  A  A

Cholesterol i zdrowe ciało

Cholesterol i zdrowe ciało

Czym jest to co nazywamy cholesterolem? Webster College Dictionary, wydanie z 1995 r., stwierdza: "cholesterol, występuje obficie w tłuszczu zwierzęcym, mózgu i nerwach, mięsie i jajach, która działa w organizmie jako składnik błon i jako prekursor hormonów steroidowych i kwasów żółciowych: wysoki poziom w krwi jest  związany z miażdżycą i kamieniami żółciowymi.

To proste. Ale bez cholesterolu ciało nie może wyprodukować, hormonów płciowych, hormonów nadnerczy i witaminy D. Nadmiar cholesterolu jest przekształcany w wątrobie do kwasów żółciowych, które są normalnie eliminowane z kałem.

Czy dieta wpływa na poziom cholesterolu?

Niektórzy eksperci uważają, że wysoki poziom cholesterolu ma bardzo niewiele wspólnego z dietą . Istnieje korelacja pomiędzy poziomem cholesterolu we krwi ia częstością występowania choroby wieńcowej. Trzeba jednak rozróżnić poziom cholesterolu całkowitego we krwi i cholesterolu we krwi częścią prowadzonej przez HDL (lipoprotein o wysokiej gęstości).

Przed rozpoczęciem ścisłego programu redukcji poziomu cholesterolu we krwi, należy sprawdzić stężenie cholesterolu całkowitego do HDL-cholesterolu stosunek pierwszy. Ten stosunek ryzyka można określić za pomocą prostego badania krwi przez jakiegokolwiek lekarza.  Ale pamiętaj - ciało jest to fantastyczny mechanizm i zawsze porusza się w kierunku zdrowia. Ale potrzebuje odpowiednich informacji.

Ta "informacja", o której mówię  ma do czynienia z więcej niż odpowiednim odżywianiem. Oprócz jedzenia więcej surowych owoców i warzyw, i picia czystej wody. Lata temu, praca dr Linus Pauling wykazała  wartość witaminy C w pomaganiu ciału usunąć i wyeliminować szkodliwch płytek cholesterolu. Jeśli pójdziesz do swojej apteki , prawdopodobnie nie otrzymasz takich samych świadczeń jak Dr Pauling zrobił. Dlaczego tak jest? (Pauling, Linus & Cameron, Ewan ". Rak i witaminę C." Książki Camino. Philadelphia, PA, 1993).

Ponieważ składniki muszą być w odpowiedniej matrycy przyswajalne dla ludzkiego organizmu. Na przykład witamina C jest sprzedawana na całym świecie, ale jako syntetyczny dodatek, zwykle w tabletkach.

Niestety, sama witamina C nie jest właściwa elektrycznie matrycą i jest  bezużyteczna dla organizmu człowieka. Zamiast tego, witamina C musi być połączona w formie macierzy z minerałami śladowymi, bioflawonoidami i elektrolitami. Dopiero, gdy zastosuje się takie połączenie organizm ludzki może korzystać z właściwości witaminy c.

Przyczyną tego że większość z nas ma wysoki poziom cholesterolu, oznacza to że wątroba produkuje niskie stężenie cholesterolu gęstości (LDL), a następnie wysyła ją aby załatać tętnice więc nie umieramy przez krwawienie wewnętrzne.

Po rozpoczęciu spożywania witaminy C we właściwym wzorem elektrycznym, jesteś w stanie wspierać zdolność organizmu do budowy kolagenu. Jak kolagen restrukturyzuje tętnice i żyły, .  Twoja wątroba przestaje produkować LDL, bo masz teraz kolagen do budowy tkanki.

Wystarczy uaktualnić swój styl życia i nawyki żywieniowe.  I kto wie, może będziesz następnym który opisze  historię sukcesu!

Wolne rodniki - „szkodniki” w ludzkim ciele

Wolne rodniki są to krótkotrwałe, wysoce reaktywne cząstki, które są w stanie zrobić krzywdę każdej materii oraz każdemu narządowi w organizmie człowi ...czytaj dalej »
Wolne rodniki - „szkodniki”  w ludzkim ciele
2014-09-22

Jagoda Acai

Owocom Acai przypisuje się bardzo wiele prozdrowotnych właściwości, natomiast tylko te wynikające z potencjału antyoksydacyjnego wydają się być uzasad ...czytaj dalej »
Jagoda Acai
2013-10-25

Zdrowy sen gwarancją zdrowego życia!

Sen jest nie tylko przyjemnością i relaksem, na który każdy z nas może sobie pozwolić w ciągu doby, ale też koniecznością. Jest niezbędny, aby prawidł ...czytaj dalej »
Zdrowy sen gwarancją zdrowego życia!
2013-08-18
Powiązane artykuły
Gorset mięśniowy a stabilny kręgosłup

Gorset mięśniowy a stabilny kręgosłup

Ponad 85% kobiet odczuwa w pewnym momencie swojego życia bóle pleców. Większość przypadków ma swoje powody w kontuzjach tkanek miękkich podt
2013-01-20 13:24
Kalorie a zdrowie kości

Kalorie a zdrowie kości

Niedostateczne spożywanie kalorii wpływa negatywnie na zdrowie kości!
2013-01-19 16:05
Papryka Cayenne

Papryka Cayenne

Papryka Cayenne czyli wszystko o królowej wśród przypraw
2012-12-09 10:30
Kijki do chodzenia Nordic Walking

Kijki do chodzenia Nordic Walking

Wybierając długość kijka powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wzrost osoby, długość kroku, ruchomość w stawach, proporcje kończyn,
2012-09-11 14:23
Smukłe ciało bez chwili nudy-Orbitrek

Smukłe ciało bez chwili nudy-Orbitrek

Wraz z wzrostem popularności wśród ludzi zdrowego i aktywnego trybu życia, powstało wiele urządzeń mających ułatwić i urozmaicić ćwiczenia.
2012-09-08 11:23
Imbir i jego właściwości.

Imbir i jego właściwości.

Ta roślina jest jedną z najstarszych roślin leczniczych, jak również przyprawowych. Zawiera wapń, magnez, fosfor i potas.
2012-08-30 16:26
Nordic Walking…w wodzie!

Nordic Walking…w wodzie!

Nordic Walking jest dyscypliną, którą można uprawiać nie tylko na lądzie! Okazuje się, że maszerować można również w…wodzie.
2012-08-20 13:01
Cellulit. Czy da się go zwalczyć?

Cellulit. Czy da się go zwalczyć?

Cellulit jest pofałdowaną tkanką tłuszczową, nazywaną często „skórką pomarańczową”, która gromadzi się na pośladkach oraz udach.
2012-08-18 22:04
Cztery sekrety zdrowych kości

Cztery sekrety zdrowych kości

Wapń w diecie jest bardzo ważny dla utrzymania zdrowych kości. Większość spożywanego wapnia powinno pochodzić ze wszystkich źródeł żywności
2012-08-14 15:52
Jak wysoki poziom cholesterolu wpływa na twoje ciało?

Jak wysoki poziom cholesterolu wpływa na twoje ciało?

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci, choroba wieńcowa stała się główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych. Palenie tytoniu, otyłoś
2012-08-14 14:14
Korzyści ze sprawności fizycznej

Korzyści ze sprawności fizycznej

Sprawność fizyczna jest sekretem trwałej utraty wagi. Oczywiście nie zawsze jest łatwo znaleźć czas na ćwiczenia i nie każdy ma ochotę zosta
2012-08-14 13:28
Sałatka z gotowanym kurczakiem i selerem

Sałatka z gotowanym kurczakiem i selerem

Przepis na pożywną sałatkę z kurczakiem i selerem.
2012-08-14 11:31
Bieganie - większa wydolność i zdrowie dla organizmu

Bieganie - większa wydolność i zdrowie dla organizmu

Jak już doskonale wiemy bieganie ma bardzo korzystny wpływ dla naszego organizmu.
2012-08-13 15:58
Bezkonkurencyjna potęga natury - siemię lniane

Bezkonkurencyjna potęga natury - siemię lniane

Siemię lniane jest najczęściej wykorzystywane w medycynie naturalnej. Profilaktyka i osłona w chorobach nowotworowych, menopauzie, chorobach
2012-07-11 12:25
Picie alkoholu jest zdrowe! Gdy pijesz czerwone wino

Picie alkoholu jest zdrowe! Gdy pijesz czerwone wino

Wypijając dwie szklaneczki czerwonego wina dziennie, spada możliwość zawału serca o 40%! Aby picie czerwonego wina mogło przynieść korzystne
2012-07-11 12:12
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499