Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Cholesterol i zdrowe ciało

Cholesterol i zdrowe ciało

Czym jest to co nazywamy cholesterolem? Webster College Dictionary, wydanie z 1995 r., stwierdza: „cholesterol, występuje obficie w tłuszczu zwierzęcym, mózgu i nerwach, mięsie i jajach, która działa w organizmie jako składnik błon i jako prekursor hormonów steroidowych i kwasów żółciowych: wysoki poziom w krwi jest  związany z miażdżycą i kamieniami żółciowymi.

To proste. Ale bez cholesterolu ciało nie może wyprodukować, hormonów płciowych, hormonów nadnerczy i witaminy D. Nadmiar cholesterolu jest przekształcany w wątrobie do kwasów żółciowych, które są normalnie eliminowane z kałem.

Czy dieta wpływa na poziom cholesterolu?

Niektórzy eksperci uważają, że wysoki poziom cholesterolu ma bardzo niewiele wspólnego z dietą . Istnieje korelacja pomiędzy poziomem cholesterolu we krwi ia częstością występowania choroby wieńcowej. Trzeba jednak rozróżnić poziom cholesterolu całkowitego we krwi i cholesterolu we krwi częścią prowadzonej przez HDL (lipoprotein o wysokiej gęstości).

Przed rozpoczęciem ścisłego programu redukcji poziomu cholesterolu we krwi, należy sprawdzić stężenie cholesterolu całkowitego do HDL-cholesterolu stosunek pierwszy. Ten stosunek ryzyka można określić za pomocą prostego badania krwi przez jakiegokolwiek lekarza.  Ale pamiętaj – ciało jest to fantastyczny mechanizm i zawsze porusza się w kierunku zdrowia. Ale potrzebuje odpowiednich informacji.

Ta „informacja”, o której mówię  ma do czynienia z więcej niż odpowiednim odżywianiem. Oprócz jedzenia więcej surowych owoców i warzyw, i picia czystej wody. Lata temu, praca dr Linus Pauling wykazała  wartość witaminy C w pomaganiu ciału usunąć i wyeliminować szkodliwch płytek cholesterolu. Jeśli pójdziesz do swojej apteki , prawdopodobnie nie otrzymasz takich samych świadczeń jak Dr Pauling zrobił. Dlaczego tak jest? (Pauling, Linus & Cameron, Ewan „. Rak i witaminę C.” Książki Camino. Philadelphia, PA, 1993).

Ponieważ składniki muszą być w odpowiedniej matrycy przyswajalne dla ludzkiego organizmu. Na przykład witamina C jest sprzedawana na całym świecie, ale jako syntetyczny dodatek, zwykle w tabletkach.

Niestety, sama witamina C nie jest właściwa elektrycznie matrycą i jest  bezużyteczna dla organizmu człowieka. Zamiast tego, witamina C musi być połączona w formie macierzy z minerałami śladowymi, bioflawonoidami i elektrolitami. Dopiero, gdy zastosuje się takie połączenie organizm ludzki może korzystać z właściwości witaminy c.

Przyczyną tego że większość z nas ma wysoki poziom cholesterolu, oznacza to że wątroba produkuje niskie stężenie cholesterolu gęstości (LDL), a następnie wysyła ją aby załatać tętnice więc nie umieramy przez krwawienie wewnętrzne.

Po rozpoczęciu spożywania witaminy C we właściwym wzorem elektrycznym, jesteś w stanie wspierać zdolność organizmu do budowy kolagenu. Jak kolagen restrukturyzuje tętnice i żyły, .  Twoja wątroba przestaje produkować LDL, bo masz teraz kolagen do budowy tkanki.

Wystarczy uaktualnić swój styl życia i nawyki żywieniowe.  I kto wie, może będziesz następnym który opisze  historię sukcesu!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry