Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Ćwiczenia na skakance

Ćwiczenia na skakance

Na początku najlepiej 3 razy w tygodniu, nie zapominamy o rozgrzewce która powinna trwać ok. 15 minut (rozciągamy mięśnie, np.: kwadrans wolnych, niskich skoków na palcach, po czym przechodzimy do właściwej części ćwiczeń).

Zaczynamy np. od trzech 3-minutowych serii skoków przeplatanych z 3-minutowymi przerwami. Po jakimś czasie zwiększamy tempo. Musimy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej postawy ciała czyli plecy wyprostowane, brzuch wciągnięty, barki cofnięte, łokcie jak najbliżej tułowia, skaczemy na palcach. W czasie skoków nie ruszaj barkami, pozwalamy intensywnie pracować dłoniom i nadgarstkom. Po zakończeniu treningu robimy krótką serię ćwiczeń rozciągających.

Przeciwwskazania do treningu na skakance to:

otyłość, problemy ze stawami, ostra niewydolność serca/układu krążenia, słabe kości.

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów skakanek z różnych przedziałów cenowych. Najlepsze są skakanki lekkie, czyli te wykonane ze sztucznego tworzywa. Na takich skakankach można skakać szybciej niż na tych wykonanych z materiału czy skóry. Kupując skakankę, zwróć także uwagę na swój wzrost, stań stopami na skakance i sprawdź, dokąd sięgają uchwyty. Aby skakanka nie utrudniała nam skakania, końce powinny sięgać powyżej naszych pach. Znajdziemy skakanki z ergonomicznymi chwytakami, regulacją długości, licznikiem.

Jeśli chcemy potraktować swój trening na skakance bardzo poważnie to warto zainwestować w porządną skakankę.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry