Jesteś tutaj
Dom > Fitness > Ćwiczenia na trampolinie

Ćwiczenia na trampolinie

Połącz przyjemność i zabawę z treningiem. Skakanie na trampolinie to nie tylko zajęcie skierowane dla dzieci wręcz przeciwnie. Dorośli także mogą z niej korzystać dla poprawy swojego zdrowia i sylwetki.

Trening na trampolinie poprawia wydolność i koordynację ruchową, wzmacnia też mięśnie posturalne, poprawia pracę serca i redukuje stres. Pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, godzina na trampolinie to 1000 spalonych kcal.

Jak skakać/ćwiczyc? 

Najlepiej jest rozpocząć od prostych podskoków na złączonych nogach (wykonujemy to ćwiczenie przez 3 minuty). Traktujemy to jako rozgrzewkę, a następnie możemy przejść do np. biegu w miejscu, gdzie będziemy unosić kolana jak najwyżej potrafimy czyli tzw. skip A, później przechodzimy do skipu C czyli uderzamy piętami o pośladki. Możemy wykonać także proste ćwiczenie z dzieciństwa a więc „pajacyki” (5 minut). Idealne będą także podskoki z przysiadami. 

Podczas ćwiczeń musimy szczególnie zadbać o równowagę! Dzięki temu nasze ciało pracuje intensywniej.

Co do wyboru trampoliny dobrze jest wybierać te z hartowaną ramą, gdyż jest ona odporna na korozję. Także należy zwrócić uwagę jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa też dla dzieci, powinniśmy wybierać trampoliny, które są wyposażone w siatkę i specjalną osłonę rantu, amortyzującą przypadkowe nadepnięcie na sprężyny.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry