Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Czym sugerować się przy wyborze aminokwasów BCAA? Jaki produkt wybrać? Na co zwracać uwagę?

Czym sugerować się przy wyborze aminokwasów BCAA? Jaki produkt wybrać? Na co zwracać uwagę?

Czym sugerować się przy wyborze aminokwasów BCAA? Jaki produkt wybrać? Na co zwracać uwagę? Pewnie nie jeden z czytelników często zastanawiał się nad odpowiedzią na te pytania. Dzisiaj rozwiejemy Wasze wątpliwości i podpowiemy, który produkt wybrać.

Jasnym jest, że przed zakupem BCAA warto przyjrzeć się tabeli wartości, składzie danego produktu jak i gramaturze oraz cenie. Wybierając aminokwasy rozgałęzione BCAA poszukujemy produktu, który będzie zawierał kolejno: L-Leucyne, L-Waline i L-Izoleucyne. Często dodatki niepotrzebnych wypełniaczy mają wpływ na cenę produktu, jednak istotniejszym będzie fakt, że im więcej dodatkowych substancji, tym większa porcja danego produktu. Jeśli podjeliśmy decyzję o kupnie BCAA nie zabierajmy „w pakiecie” zbędnych dodatkowych substancji, których udział spowoduje zwiększenie każdej jednorazowej porcji. Nie rzadkimi dodatkami są np.: L-Glutamina, L-Tyrozyna, Beta-alanina, L-Cytrulina, substancje słodzące czy dodatki witamin. Nie sugerujemy, że są one złe, jednak przy kupnie aminokwasów BCAA są zwyczajnie często dodatkowym bagażem. Takie dodatki powodują zwiększenie dziennej porcji. Przyjęło się, że optymalną dawką aminokwasów rozgałęzionych BCAA jest 0,1 g na każdy kilogram masy ciała na porcję. Tak więc osoba ważąca 80 kilogramów powinna przyjmować na porcję średnio 8 g czystych aminokwasów rozgałęzionych BCAA (L-Leucyne, L-Waline, L-Izoleucyne).

Warto też zwrócić uwagę na stosunek L-Leucyny do L-Izoleucyny i L-Waliny. Zwiększoną ilość L-leucyny jest jak najbardziej wskazana. L-Leucyna jest uznawana za kluczowy aminokwas w rozbudowie masy mięśniowej. Jej wysokie stężenie umożliwia zapoczątkowanie i nasilenie procesów anabolicznych, skutkujących wzmożoną syntezą białek mięśniowych.

Poniżej przedstawiamy porównanie najczęściej wybieranych aminokwasów, uwzględniając ilość samych aminokwasów BCAA w 10 g produktu (L-Lecune, L-Waline, L-Izoleucyne) oraz ich stężenie względem siebie.

NAZWA PRODUKTU ILOŚĆ BCAA W 10 G PROPORCJE BCAA
BCAA XPLODE OLIMP 500 g 6 g 2;1;1
BCAA POWDER HI-TEC 500 g 7 g 2;1;1
BCAA 14:1:1 VENOM NUTRITION 510 g 9,5 g 14;1;1
BCAA 12:1:1 ACTIVLAB 500 g 9,1 g 12;1;1
BCAA PLUS IHS 400 g 6 g 1,3; 0,9; 0,8
BCAA G-FORCE TREC 600 g 5 g 1,75; 0,5; 0,25
BCAA PRO 8000 FITMAX 550 g 7 g 2;1;1
BCAA XTRA ACTIVLAB 500 g 5 g 2;1;1
BCAA 20:1:1 XPLODE 500 g 6,9 g 20;1;1

Najlepiej w tym rozdaniu wypada BCAA 14:1:1 marki VENOM NUTRITION ze względu na zawartość aminokwasów BCAA (L-Leucyny, L-Waliny, L-Izoleucyny) w 10 g produktu i ich proporcji względem siebie (14:1:1) oraz ilości porcji w opakowaniu.

BCAA 14:1:1 VENOM NUTRITION to produkt, który zawiera aminokwasy rozgałęzione w stosunku 14:1:1 (L-Leucyny: L-Waliny: L-Izoleucyny). Aminokwasy BCAA stanowią ok. 35% aminokwasów egzogennych budujących białko mięśniowe oraz blisko 50% aminokwasów, które muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. BCAA 14:1:1 to potężna dawka leucyny, która wykazuje silne działanie anaboliczne.

BCAA 14:1:1 jest suplementem o zdecydowanej przewadze L-leucyny nad L-waliną i L-izoleucyną, ponieważ to właśnie ona jest kluczowa dla efektywnej, sprawnej oraz szybkiej syntezy białek w mięśniach.

Połączenie leucyny z izoleucyną i waliną w proporcjach 14:1:1 gwarantuje dodatkową ochronę przed katabolizmem oraz szybką regenerację po ciężkim treningu. Z tego względu produkt przeznaczony jest dla osób aktywnych fizycznie, szczególnie uprawiających sporty siłowe, wytrzymałościowe oraz szybkościowe.

Stosowanie BCAA 14:1:1 VENOM NUTRITION pozwala na dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych aminokwasów rozgałęzionych, które wpływają na zwiększenie możliwości wysiłkowych.

Produkt możecie znaleźć tutaj:

https://supleshop.pl/venom-nutrition-aminokwasy-bcaa-14-1-1-510g-orange-produkt-22091

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry