Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Dieta szyta na miarę

Dieta szyta na miarę

DIETA SZYTA NA MIARĘ – czyli trochę o tym jak to się je.

Część z Was czytając Nasz opis może zadawać sobie wiele pytań:


Co oznacza podejście indywidualne?
Czym oni się niby wyróżniają? Czy to czasami nie następny profil z pudełkowym żarciem i dawką motywacji?

Chciałbym pokazać to trochę w innym świetle i przedstawić narzędzia, na których pracujemy. Całokształt Naszej pracy skupia się na indywidualnie dobranej diecie – jednak co tak naprawdę kieruje Nas do wybrania odpowiednich składowych?

*Po pierwsze – kwestionariusz żywieniowy dokładnie wypełniony potrafi w dużej mierze naprowadzić Nas na stan zdrowia podopiecznego, odsłonić dobre i złe nawyki żywieniowe oraz ułatwia nakreślić ostateczny cel.

*Drugie – badania laboratoryjne, które są uzupełnieniem kwestionariusza, to po ich interpretacji jesteśmy wstanie stwierdzić jakie niedobory należy uzupełnić oraz czy występuje jakiś stan chorobowy.

*Trzecie – dostosowanie diety do aktywności fizycznej, głównie kierowane jest to do osób uprawiających sport. Odpowiedni dobór makroskładników pod rodzaj wysiłku pozwala uzyskać znakomite efekty.

*Czwarte – Uwzględnienie somatotypu – czyli typu naszej sylwetki. Wyróżniamy trzy główne typy: mezomorficzną, ektomorficzną oraz endomorficzną, występuje również wiele mieszanych somatotypów. Jednak najważniejszym jest połączenie tego ze zdolnościami sportowymi, które mogą w znacznej mierze przybliżyć do wymarzonego celu.

*I piąte, ostanie – walory smakowe – tutaj kierujemy się głównie tym co podopieczny preferuje. Każdy człowiek jest inny i posiada inne kubki smakowe, dlatego w łatwy sposób potrafimy to dopasować.

Kończąc i nie zanudzając jest to pięć głównych składowych na których się opieramy, jednak to CZAS oraz odpowiedni feedback pozwala na sklejenie to w jedną spójną całość.

 

Autor: Diet Doctors
https://m.facebook.com/dietdoctorsclinic/

 

Do góry