Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Dlaczego warto jeść sezonowo?

Dlaczego warto jeść sezonowo?

Dlaczego warto jeść sezonowo?

Lato rozpieszcza nas swoimi smakołykami, pyszne warzywa i owoce które możemy znaleźć w swoim ogródku lub kupić na targu super komponują się na małe przekąski lub jako dodatki do posiłków.

Sezonowe warzywa i owoce cieszą się duża zawartością witamin i minerałów, które pozwalają Nam utrzymać zdrowie fizyczne, a to dzięki temu że nie muszą być one transportowane i poddawane chemicznej konserwacji. Sam smak sezonowych przysmaków oraz aromat powinien kierować Nas do wrzucenia ich do swojego koszyka, nikt mi nie powie, że pomidor sezonowy prosto z namiotu smakuje tak samo jak ten sklepowy ze „słonecznej” Hiszpanii. Sama cena powinna Nas skusić, w końcu nie musimy ich sprowadzać z drugiego końca świata, bo za transport płacimy My. Oczywiście korzystajmy z różnych dobrodziejstw, kupujmy pomarańcze, owoce i warzywa jednak bazujmy na tym co mamy i co Nasze.

Dzięki różnorodności możemy urozmaicać swój jadłospis, niech w każdym posiłku ląduje porcja świeżych warzyw i owoców. Lipiec to świetny okres na małe zmiany. Pamiętajmy, że okres na owoce sezonowe jest na półmetku !! Na następną dobrą truskawkę niestety przyjdzie Nam trochę poczekać 😀

Pod linkiem Sezonowy kalendarz warzyw i owoców –
http://marchewka-rewolucja.pl/wp-content/uploads/2013/01/Kalendarz_Marchewka-do-netu-jpg.jpg

Autor: Diet Doctors

https://www.facebook.com/dietdoctorsclinic/

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry