Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2013-01-18 18:39
A  A  A

Dlaczego warto spożywać białko?

Dlaczego warto spożywać białko?

Białko to bardzo ważny składnik odżywczy potrzebny człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Białka naprawiają komórki ciała, budują i regenerują mięśnie i kości, są źródłem energii, a także kontrolują wiele ważnych procesów metabolizmu.

Białka różnią się jakością i zawartością niezbędnych aminokwasów, tempem trawienia i czasem wchłaniania, zawartością tłuszczu, cukru, smakiem i czystością. Największy wybór odżywek białkowych znajduje się w sklepie internetowym: www.kulturystyczny.pl, który to sklep wyróżniają atrakcyjne ceny oraz fachowa pomoc (telefoniczna i przez GG) przy dokonywaniu wyboru. Białko serwatki to wysokojakościowe kompletne źródło białka, ubogie w tłuszcz, zaś bogate w niezbędne aminokwasy. Wyjątkowa czystość sprawia, że jest wyjątkowa łatwo wchłaniane i wykorzystywane przez organizm.

Jaki rodzaj białka powinny spożywać kobiety? Właśnie białko serwatkowe jest najlepszym białkiem dla kobiet.

Dlaczego kobiety czerpią szczególne korzyści z białek serwatek? Z tego względu, że cierpią one w wyniku wielu chorób, którym częściowo można zapobiegać właściwą dietą, prawidłowym sposobem odżywiania i treningiem fizycznym

Choroby serca to główna przyczyna zgonów u kobiet. Brak aktywności fizycznej i wysoki poziom cholesterolu przyczyniają się do rozwoju chorób serca.  Poprzez utrzymanie zdrowej wagi ciała znacząco redukuje się obciążenie twojego serca. Białka serwatki posiadają udowodnioną zdolność do obniżania poziomu cholesterolu.

Rak to druga przyczyna śmierci u kobiet. Ciągle prowadzi się badania z użyciem białka serwatki u osób dotkniętych nowotworem. Dowiedziono, że białko serwatki może hamować rozwój komórek niektórych nowotworów, a nawet doprowadzić do regresji niektórych z nich, jeśli jest spożywane w ilości 30 g dziennie. Inną korzyść stanowi fakt, że białka serwatki są bardzo szybko i prosto trawione, dzięki czemu skutecznie wchłaniają się z przewodu pokarmowego.

Udar to trzecia wiodąca przyczyna śmierci kobiet, która co roku zabija dwukrotnie więcej niż nowotwór piersi. Udar i choroby serca zabijają co roku dwukrotnie więcej kobiet, niż wszystkie nowotwory skumulowane razem. Nadciśnienie tętnicze jest czynnikiem ryzyka wystąpienia choroby serca – badania dowiodły, że izolat białek serwatki pomaga w obniżaniu podwyższonego ciśnienia krwi.

Osteoporoza to choroba która dotyka kości, sprawiając, że stają się one coraz mniej gęste i podatne na złamania. Ponad 65% kobiet jest dotkniętych tym schorzeniem. Szczyt gęstości kości u kobiet występuje w wieku około 35 lat. Po tym okresie następuje stały spadek masy kostnej. Gdy nie dostarcza się odpowiedniej ilości mikroelementów, osteoporoza może się pogorszyć. Białka serwatki pomagają w utrzymaniu masy kości, jak również i mięśnie są dzięki nim silne przez wiele lat.

Białka serwatki poprawiają również funkcjonowanie układu immunologicznego oraz zwalczają powstały stan zapalny. Naukowcy odkryli również, że białka serwatki pomagają w blokowaniu wirusa AIDS przed infekowaniem kolejnych komórek. Białka serwatki pomagają utrzymać zdrowy system odpornościowy, poprzez zwiększenie poziomu glutationu, antyoksydantu, który zwalcza wolne rodniki atakujące ten układ. Dostarczają ciału niezbędnych materiałów do produkcji aminokwasów. Niezbędne aminokwasy to materiał budulcowy zdrowych mięśni, skóry, paznokci i innych tkanek naszego ciała.

Poprzez dodanie białka do diety uzyskuje się doskonałą drogę do rozpoczęcia programu utraty masy ciała. Otyłość to rosnący problem społeczny i zdrowotny. Białka serwatki są kluczowym składnikiem w wielu dietach, ułatwiających spalanie tkanki tłuszczowej. Badania wykazały, że osoby, które łączą białka serwatki i trening fizyczny, zachowują więcej suchej masy mięśniowej, a także tracą więcej tkanki tłuszczowej. To wiadomość dobra dla mężczyzn, którym zależy na spaleniu tłuszczu, przy zachowaniu masy mięśniowej! Podczas, gdy spala się tłuszcz, tempo metabolizmu wzrasta, a ilość spalanych kalorii wzrasta każdego dnia. Serwatka stanowi doskonałe, wysokojakościowe źródło białka, jest również zdrowym i bezpiecznym źródłem białka dla kobiet w ciąży i dla dzieci. Jednym z najważniejszych składników jest alfa-laktoalbumina, jeden z głównych składników mleka kobiecego.

Pokarmy dla niemowląt często zawierają białka serwatki, w specjalnych dawkach, przeznaczonych dla najmłodszych.

Białko odgrywa zasadniczą rolę w diecie, jako podstawowy pokarm po operacjach chirurgicznych. Niedostateczne jego ilości mogą spowodować utratę włosów i mięsni oraz osłabienie skóry. Izolat białek serwatki to doskonały wybór dla wszystkich, szczególnie po operacji, ponieważ jest łatwo trawiony i szybko wchłaniany do krwiobiegu.

Podsumowując, istnieje wiele korzyści płynących ze spożywania białek serwatki. Pomagają one zapobiegać utracie masy kości, mięśni, spalać tłuszcz. Ponadto asystują w zdrowieniu po urazach, są łatwo trawione i smakują wyśmienicie.

Zapraszamy na stronę: www.kulturystyczny.pl, gdzie zapoznać się można z pełnym asortymentem odżywek, także z zakresu różnych rodzajów białek, a w tym białek serwatki.

NIE WIESZ CO STOSOWAĆ PRZED I PO CIĘŻKIM TRENINGU Z NAMI ZARAZ SIĘ TO ZMIENI :)

Co jeść przed i po treningu...każdy pewnie zadaje sobie to pytanie a ja napiszę krótko po prostu posiłek - siłownia - posiłek. bo jest to jedyna słus ...czytaj dalej »
NIE WIESZ CO STOSOWAĆ PRZED I PO CIĘŻKIM TRENINGU Z NAMI  ZARAZ SIĘ TO ZMIENI :)
2015-12-24

Leucyna - najbardziej anaboliczny aminokwas

Leucyna to aminokwas egzogenny czyli taki, który musi być dostarczany z zewnątrz do naszego organizmu, gdyż nasz organizm nie jest w stanie sam go pro ...czytaj dalej »
Leucyna - najbardziej anaboliczny aminokwas
2013-12-03

Przegląd odżywek i suplementów diety

Które suplementy tak naprawdę działają, a które nie? Sami przeczytajcie. ...czytaj dalej »
Przegląd odżywek i suplementów diety
2013-11-15
Powiązane artykuły
Jak osiągnąć rzeźbę? Część III. SUPLEMENTACJA

Jak osiągnąć rzeźbę? Część III. SUPLEMENTACJA

W okresie redukcyjnym suplementy diety odgrywają bardzo ważną rolę.
2013-11-07 13:22
Jak zbudować masę mięśniową? Część III. SUPLEMENTACJA

Jak zbudować masę mięśniową? Część III. SUPLEMENTACJA

Poniższy tekst traktować będzie zatem o suplementacji w procesie zwiększania masy mięśniowej.
2013-11-04 08:06
Jak zbudować masę mięśniową? Część II. Dieta

Jak zbudować masę mięśniową? Część II. Dieta

Część druga traktuje o odżywianiu w okresie budowania masy mięśniowej.
2013-11-03 21:04
Mleko – tanie i korzystne źródło wapnia

Mleko – tanie i korzystne źródło wapnia

Mleko stanowi najłatwiejsze, najtańsze i najkorzystniejsze źródło łatwo przyswajalnego wapnia.
2013-09-13 22:05
Tego lata nie bądź  "Homo Obesus" tylko "Homo Sapiens"

Tego lata nie bądź "Homo Obesus" tylko "Homo Sapiens"

Dr Atkins miał racje - jedz białko, pij szejki białkowe a będziesz ...szczupły!
2012-08-29 10:52
Trzy białkowe kontrowesje

Trzy białkowe kontrowesje

Badania dowodzą że dieta z dużą ilością białka która zawiera produkty o dużej zawartości wapnia i witaminy D3 nie wpływa niekorzystnie na st
2012-07-13 16:11
Mięśnie w płynie, pięć proteinowych szejków dla lepszego wzrostu

Mięśnie w płynie, pięć proteinowych szejków dla lepszego wzrostu

Szejki proteinowe przebyły bardzo długą drogę od czasu ich wymyślenia, teraz oferują nam dużo lepszą jakość i smak
2012-07-11 09:33
Szczupły na Soi

Szczupły na Soi

Jeżeli jesteś kulturystą pragnącym skorzystać z ogromnych osiągnięć w nauce i chcesz pakować tyle białka do mięśni, jak to możliwe, Soja jes
2012-07-10 16:39
Raport przeciwko soi

Raport przeciwko soi

Już od dłuższego czasu kulturyści są przeciwko spożywaniu soi, szczególnie w postaci izolatów białkowych i izolatów fitochemicznych. Dowie
2012-07-10 16:06
Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski

Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski

W minioną sobotę tj. 04.03.2017r. odbyła się druga edycja gali walk- Octagon No Mercy.
2017-03-07 16:55
III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

W dniach 01-02.04.2017 w Hali Zapaśniczej w Rudzie Śląskiej przy ul. Bytomskiej 13 w dzielnicy Orzegów odbędą się: III Puchar Polski oraz IV
2017-02-27 13:56
Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power to targi fitness i największe zawody kulturystyczne w Polsce.
2017-02-14 13:15
Fit sernik na zimno - przepis

Fit sernik na zimno - przepis

Przepis na nisko-węglowodanowy sernik, który sprawdzi się idealnie w okresie redukcji wagi ciała.
2016-12-13 10:47
TAD 600 - złoty antyoksydant

TAD 600 - złoty antyoksydant

Ostatnio dość często można uslyszeć o złotym środku antyoksydacyjny - TAD 600
2016-12-10 10:37
Wyniki  "Olympia Amateur" San Marino

Wyniki "Olympia Amateur" San Marino

W dniach 2-5.12.2016 odbyła się kolejna edycja "Olympia Amateur" w San Marino. Kolejne ważne medale trafiają w ręce Polaków.
2016-12-07 10:27
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499