Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Doping mózgu

Doping mózgu

Doping mózgu

Pamiętacie film „Jestem bogiem” ?

Myślę, że każdy z nas chciałby choć spróbować pigułki z tego filmu, no nie? Powiedźcie, że nie

Jak to jest, że jedne osoby są mądrzejsze od drugich? Jedni są bardziej błyskotliwi, inni mają potężną wiedzę z zakresu historii czy fizjologi czy po prostu potrafią rozkminić wszystko.

Na pewno czynnikiem warunkującym te cechy jest praktyka, czyli ćwiczenie. Dobry biznesmen zna zasady rynku i wie jak z złotówki zrobić milion. Dobry fizjolog czy lekarza potrafią wyleczyć pacjenta lub wspomóc sportowca w przygotowaniach. Ta kwestia nie podlega dyskusji, że ciężka praca to podstawa.
ale…
jest coś co każdy z nas może zrobić by poprawić zdolności swojej mózgownicy!


gluten, cukier, tłuszcze trans, lektyny – coś Wam to przypomina?
Właśnie, zdrowie.
.
.
.
.
Gluten -> Gliadomorfiny, osoby zajadające się pizzą, bułeczkami często mają bardziej spizgany mózg niż gość który codziennie pali blanta, kilka blantów. Efekt ten nazywany jest ładnie z angielskiego BRAIN FOG – zamglony umysł. Polecę ciekawskim książkę Dr. Davida Perlmutera Grain Brain.
.
.
.
.
Cukier > Cukier w naszej diecie występuje w nadmiarze. <- Kropka. Cukier, który pływa sobie we krwi czyli nie jest wpompowany do tk. mięśniowej lub tłuszczowej jest TOKSYCZNY.
Powoduje stany zapalne i glikacje, nie tylko bicepsa ale też mózgu. TAK, PRZEZ NADMIAR CUKRU NASZ MÓZG UMIERA, POWOLI ALE UMIERA. Choroba Alzheimera jest nazywana cukrzycą typu III dlatego, że obszary takie jak HIPOKAMP są wyniszczane i człowiek traci możliwość zapamiętywania na więcej niż kilka sekund. Osoby z Alzheimerem po przejściu na dietę ubogo cukrową lub ketozę wracają do świata żywych – stają się świadome i już wiedzą kim jest ich bliski
.
.

Tłuszcze trans -> To zmora dzisiejszego świata, są wszędzie, zazwyczaj w towarzystwie dwóch wcześniejszych kompanów. Są jak Hitler, Mussolini i Stalin, Trojga złego. Tłuszcze trans, czyli uwodornione kwasy tłuszczowe wbudowują się w błonę komórek uniemożliwiając transport do wewnątrz i z zewnątrz kwasów omega 3 i 9. Tym samym programują one przyśpieszoną APOPTOZE komórki, czyli jej śmierć.
.
.
.
.
Jak nie trudno się domyślić, to co jemy ma ogromny związek z tym jak myślimy, postrzegamy świat, na jakim poziomie jest nasza inteligencja czy to jak dużo jesteśmy w stanie zapamiętać.

-> Oczyść swoją dietę z glutenu, cukrów, tłuszczów trans, lektyn i produktów na które masz nietolerancje.
-> Dbaj o odpowiednią podaż MAKRO i MIKRO składników.
-> Uzupełnij niedobory.
-> Uzupełnij dietę w Omega 3!
-> Medytacja to dobry sposób by zwiększyć swoje możliwości. Udowodniono, że wpływa na pogrubienie kory mózgowej

-> Przeczytaj i zrozum o co w tym chodzi
Grain Brain – David Perlmuter
Słoda Pułapka – Robert Lustig

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry