Jesteś tutaj
Dom > Nowości > GUARANA, TAURYNA, KREATYNA – krótki opis substancji

GUARANA, TAURYNA, KREATYNA – krótki opis substancji

Poniższy tekst jest krótkim opisem trzech substancji odżywczych, znajdujących się w wielu odżywkach stosowanych przez sportowców: guarany, tauryny i kreatyny. Dowiedz się czym naprawdę są te substancje i dlaczego ich przyjmowanie jest tak ważne dla organizmu osoby trenującej.

 

                                                

                                                                            

GUARANA – to roślina, która występuje w dorzeczach Amazonki. Nasiona guarany są najbogatszym w kofeinę surowcem roślinnym, trzykrotnie mocniejszym od kawy, a przy tym znacznie delikatniejszym dla układu pokarmowego. Guarana nie posiada ujemnych skutków zdrowotnych dla nerek, ani gospodarki mineralnej organizmu. Przyjęcie dawki guarany gwarantuje natychmiastowy dopływ energii i na długo usuwa objawy zmęczenia. Ponadto zwiększa koncentrację i podwyższa wytrzymałość organizmu podczas treningu.

 

TAURYNA – jest aminokwasem egzogennym. Wykazuje działanie antykataboliczne i anaboliczne. Chroni komórki mięśniowe narażone na destrukcję w skutek intensywnego wysiłku. Ponadto działa antyoksydacyjnie i psychosymulująco. Usprawnia przewodnictwo nerkowe. Przyjęcie tauryny zwiększa wytrzymałość mięśni w trakcie treningu i usuwa na długo objawy zmęczenia.

 

KREATYNA – jest najsilniejszą niesterydową substancją wspomagającą przyrost siły i masy mięśniowej. Umożliwia dłuższy i bardziej intensywny trening przy mniejszym zmęczeniu mięśni. Zapobiega przedwczesnemu pojawieniu się kwasu mlekowego. Skraca czas regeneracji po intensywnym treningu. Kreatyna zwiększa uwodnienie komórek mięśniowych co stymuluje organizm do zgromadzenia większej ilości substancji odżywczych. Dlatego dostarczenie odpowiedniej ilości białek i węglowodanów w jednym cyklu z kreatyną gwarantuje trwały przyrost masy ciała i wzrost siły. 

 

 

 

Rozmaite suplementy diety bogate w omówione powyżej substancje dostepne są w sklepie z odżywkami: www.supleshop.pl 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry