Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Historia marki ASISC

Historia marki ASISC

Najnowsza kolekcja butów sportowych marki ASICS już wkrótce dostępna będzie w sklepach. Nasz serwis sportowy: www.bodyinfo już teraz prezentuję tą kolekcję i opisuje poszczególne modele butów. Zanim przejdziemy do szczegółowego opisu produktów marki ASICS chcemy przedstawić państwu krótką historię powstania i rozwoju tejże japońskiej marki. Zapoznanie się z nią sprawi, że łatwiej zrozumiecie dlaczego ASICS jest tak wyjątkową firma produkująca obuwie i odzież sportową.

Warto też podkreślić, że najnowsza kolekcja ASICS 2013 roku przyniesie prawdziwą rewolucję na rynku obuwia sportowego. W nowym sezonie buty będą jeszcze bardziej ulepszone i unowocześnione. Pojawią się też nowe, dotąd nieznane modele.

 

HISTORIA ASICS:

 

  1. Po zakończeniu II wojny światowej pan Kihachiro Onitsuka zdecydował, że sport jest najlepszą droga do pokazania młodym ludziom nowych perspektyw życia. Rozpoczął eksperymenty w dążeniu do stworzenia specjalnego buta do koszykówki.
  2. Kiedy pan Onitsuka poszukiwał nazwy dla swojej nowej firmy, zaadoptował klasyczne powiedzenie, które tak dokładnie odzwierciedlało jego filozofię. „Anima Sana In Corpore Sano” jest łacińska sentencją oznaczającą „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Nazwa ASICS jest akronimem tej łacińskiej sentencji.
  3. Podstawowym elementem rozwoju ASICS było przekonanie Kihachiry Onitsuki, że poruszanie przyczynia się do zdrowszego ciała oraz, że zdrowe ciało jest kolebką zdrowszego ducha. Ta filozofia jest podstawą do badań ASICS i wszystkiego czego dokonała, od produktów, aż po aktywne wspieranie sportowców.
  4. pasja ASICS jest poszukiwanie nowych technologii oraz innowacyjność. Od biegaczy, po siatkarzy, ludzie poszukujący komfortu i prowadzący aktywny styl życia, wybierają markę ASICS ponieważ sa przekonani, że ASICS jest najinteligentniejszym wyborem w zapewnieniu sobie niepowtarzalnej satysfakcji z uprawiania sportów.

 

FLAGOWE MODELE SEZONU:

 

Kolekcja butów sportowych wiosna/lato 2013 jest bardzo bogata w rozmaite modele. Bez wątpienia wszystkie modele tej kolekcji zasługują na uwagę i zainteresowanie. Warto jednak wymienić flagowe modele nowego sezonu, które decydują o prawdziwej rewolucji „obuwniczej” ASICS. Do modeli tych należa:

–         GEL-LYTE 33 2

–         GEL-KAYANO 19

–         GT 2000

–         GEL-FUJIELITE

–         GEL-DS TRAINER 18

–         GEL-RESOLUTION 5 (męskie)

–         GEL-RESOLUTION 5 (damskie)

–         GEL-SOLUTION LYTE

–         GEL-BLAST 4

 

Największy wybór butów marki ASICS, dostępnych w przystępnych cenach, znajduje się w sklepie internetowym: www.sportxtreme.pl. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry