Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Jak nauczyć się gry w GOLFA?

Jak nauczyć się gry w GOLFA?

W poniższym tekście doradzamy jak nauczyć się gry w GOLFA. Zrozumieć zasady i przepisy gry to jedno, a zacząć naukę praktyczną golfa to coś zupełnie innego.

                  

 

Jak wiadomo, początki bywają ciężkie – ta zasada tyczy się właściwie każdej dziedziny życia. Nie inaczej jest ze sportem, a w tym wypadku golfem – niezwykle trudno jest rozpocząć swoją przygodę z tą dyscypliną sportową, łatwo zniechęcić się początkowymi trudnościami. Przedstawione poniżej zasady pomogą łatwiej przebrnąć przez proces wdrażania do gry i zwiększą szansę każdego z początkujących zawodników do osiągnięcia sukcesu.

 

            

 

ZASADA 1 – Nie idź od razu na pole golfowe

Początkujący gracze mają tendencję do szybkiego wypróbowywania się na polach golfowych. Wypożyczają bądź kupują sprzęt i chcą czym prędzej iść na tor. To duży błąd. W początkowym okresie nauki gry w golfa warto jest poświęcić czas na profesjonalnych driving range’ach, albo innych terenach, na których możemy spokojnie popracować na swoimi strzałami. Zbyt wczesne spotkanie z polem golfowym może poskutkować rozczarowaniem własnymi umiejętnościami i demotywacją.

 

ZASADA 2 – Skorzystaj z usług profesjonalisty

Jeśli to możliwe, dobrze jest wynająć parę lekcji z zawodowym nauczycielem do gry w golfa. Nic tak nie pomoże nam rozwinąć swoich umiejętności jak spotkanie z doświadczonym zawodnikiem. Ponad to jego wiedza objaśni nam, na co zwracać szczególną uwagę podczas dalszej nauki.

 

ZASADA 3 – Pracuj nad każdym aspektem swojej gry

Istotnym jest, żeby być przygotowanym na każdą ewentualność w trakcie gry. Nie można poświęcać większości swojego czasu na uderzenie z jednego kija, który akurat najlepiej nam podchodzi. Trzeba pracować nad elementami, z którymi na się szczególne kłopoty, korzystać z jak największej ilości akcesoriów, a także próbować swoich sił z różnych położeń i odległości.

 

ZASADA 4 – Nie wydawaj zbyt dużo pieniędzy na pierwsze kije

Trzeba powiedzieć sobie jasno – umiejętności początkującego gracza są tak niskie, że jakość jego kija nie wpływa specjalnie na uderzenie. Pierwsze strzały trzeba po prostu przebrnąć i nie wymaga to wcale korzystania z drogich, profesjonalnych kijów. Wyda się na nie dużo pieniędzy, ale nie będzie się w stanie wykorzystać ich dokładnego wyprofilowania i kształtu. Dlatego zaleca się, żeby pierwszy zestaw kijów nie należał do zbyt drogich – na to przyjdzie jeszcze czas w przyszłości.

 

ZASADA 5 – Wyposaż się w wygodne buty golfowe

Jednym z największych błędów, jakie może popełnić początkujący golfista, jest zakup złego obuwia. Buty mają ogromny wpływ na komfort gry, dlatego trzeba zadbać o ich wysoką jakość. Golf jest dyscypliną sportową, która wymaga długiego stania na nogach, dlatego należy zabezpieczyć swoje nogi przed bólem i zmęczeniem.

 

ZASADA 6 – Zapoznaj się z golfową etykietą

Jak wiadomo, w golfie obowiązuje pewien zbiór zasad i zwyczajów, który jest przestrzegany przez graczy na całym świecie. Jest to swoisty ,,savoir vivre’’ każdego golfisty i po prostu wypada go znać. Każdemu początkującemu zawodnikowi przytrafiają się wpadki, trzeba być na nie gotowym i nie zrażać się zbytnio. Zapoznając się wcześnie z etykietą gry, możemy zminimalizować nasze faux pas i zyskać szybciej szacunek wśród innych graczy.

 

ZASADA 7 – Ustąp lepszym

Jeśli gracz znajduje się na polu golfowym i ewidentnie hamuję grę zawodników grających za nim, kultura gry wymaga przepuścić ich do przodu – jeszcze przyjdzie czas, kiedy będzie grał równie szybko  jak inni, ale na obecny moment powinien się dalej uczyć i nie przeszkadzać pozostałym kolegom z toru. Z pewnością zostanie to docenione wśród bardziej zaawansowanych zawodników.

 

ZASADA 8 – Dbaj o stan pola golfowego

W trakcie gry często dochodzi do oderwania się trawy od ziemi i powstawania licznych dziur w murawie. Dobrze jest ,,posprzątać’’ po swoim strzale, poprawiając nieco trawę i likwidując ślady po naszej obecności. Jest to bardzo miły gest i pomaga w dłuższym utrzymaniu odpowiedniego stanu pola golfowego.

 

ZASADA 9 – Trenuj jak najczęściej

Podstawą uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportowej jest poświęcony na nią czas. To właśnie ilość godzin, jakie spędza się na treningu, decyduje o sukcesie. Należy pamiętać o złotej zasadzie – trening czyni mistrza.

 

ZASADA 10 – Nie oczekuj zbyt wiele na samym początku

Pierwsze golfowe treningi nie przynoszą od razu widocznych efektów. Niektórzy gracze szybko odnoszą wrażenie, że ich ćwiczenia są bezskuteczne i rezygnują z dalszej nauki. Należy być cierpliwym – wszystkie poświęcenia i treningi przyniosą w końcu efekty, trzeba tylko na nie poczekać – wytrwałość to podstawa.

                                             

 

Bardzo ważnym aspektem gry w golfa jest koncentacja. Golf to dyscyplina dla osób potrafiących skupić się stuprocentowo na wykonywanej czynności. Dekocentacja jest największym wrogiem golfistów. Poniżej doradzamy jak nauczyć się zachowywac spokój w trakcje gry w golfa.

Umiejętności manualne, doskonała technika i odpowiednie przygotowanie fizyczne – to bez wątpienia cechy każdego dobrego golfisty. Jednak nawet to wszystko nie wystarczy by odnieść sukces – do zwycięstwa potrzeba także spokoju i cierpliwości. Jak można zatem odprężyć się w trakcie gry i sprawić, że uderzenia będą bardziej płynne i naturalne?

Jest wiele sposobów na zwiększenie swojej koncentracji w trakcie gry, poniżej zaprezentowanych zostało kilka najbardziej popularnych metod:

 

1 SPOSÓB – rozluźnienie mięśni

Odpowiednie masaże i ćwiczenia na mięśnie mogą pomóc poczuć się bardziej zrelaksowanym. W momencie, w którym ciało jest sztywne i napięte, organizm ludzki czuje dyskomfort i wpływa na złe samopoczucie, dlatego dobrze jest rozluźnić swoje mięśnie, rozciągając je podczas ćwiczeń bądź poddając się opiece masażysty. Regularna troska o ciało może mieć zbawienne skutki na psychiczną kondycję gracza.

 

2 SPOSÓB – głębokie oddychanie

Powszechnie znanym sposobem na uspokojenie się jest głębokie oddychanie. W sytuacjach stresowych nasz umysł absorbuje swoją uwagę na sprawach nie związanych z grą i sprawia, że nie można skoncentrować się na polu golfowym. W momencie głębokich wdechów i wydechów gracz może skupić całą swoją uwagę na procesie oddychania – na swobodnej i regularnej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu zapomni o wszystkich problemach niezwiązanych z golfem.

 

3 SPOSÓB – dźwięki

Dźwięki mogą pełnić niezwykle istotną funkcję pomocniczą w procesie relaksacyjnym. Głębokie odprężenie ciała i umysłu może zapewnić kompletna cisza bądź odgłosy przyrody – wiatru, wody, liści, ptaków. Regularne przebywanie na łonie natury zwiększa wewnętrzny spokój człowieka i wprawia go w lepszy nastrój. Bardzo pozytywne skutki może przynieść także muzyka, w szczególności relaksacyjna. Podczas dłuższego słuchania spokojnej, harmonijnej muzyki wzbogaconej odgłosami rzeki czy dźwiękami morskich fal organizm uspokaja się, a umysł wycisza i pozwala na lepszą koncentrację i skupienie.

 

4 SPOSÓB – medytacja

Świat nauki już od dawna potwierdza skuteczność niektórych technik medytacji. Z badań jasno wynika, że regularne poddawanie się transom wpływa bezpośrednio na procesy fizjologiczne ludzkiego organizmu: zmniejsza ciśnienie krwi i tętno, obniża częstotliwość fal mózgowych, a także likwiduje zbyt duże natężenie kwasu mlekowego we krwi, co ma wpływ na obniżenie lęku. Medytowanie przez dłuższy okres może także zwiększyć ilość hormonu szczęścia – serotoniny. Skutkiem psychologicznym medytacji jest zwiększona harmonia umysłu, pewność siebie i lepsza zdolność koncentracji – cechy pożądane do gry w golfa.

 

5 SPOSÓB – pozytywne myślenie

Trzeba wierzyć, że nasze uderzenie będzie skuteczne, dobrze jest wyobrazić sobie przed strzałem jak piłeczka ląduje w dołku. Zakładanie z góry, że czegoś nie uda się zrobić niejako predysponuje do porażki – nie wolno na to pozwolić. Ludzki umysł jest po części jak komputer – zapisuje wszystkie szczegółowe informacje i analizuje je – trzeba zniwelować jak najwięcej negatywnych myśli , dzięki czemu podświadomość zmobilizuje umysł i ciało do skuteczniejszej pracy.

 

            

 

Przyswpjenie sobie powyższych wskazówek ułatwi Ci naukę gry w golfa i pomoże wkroczyć w świat golfistów. Zapoznaj się z poradami zawartymi w artykule i zacznij wcielać je w życie. Powodzenia!

 

 

 

 

Źródło tekstu:

GRAWGOLFA.PL

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry