Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Jak osiągnąć rzeźbę? Część III. SUPLEMENTACJA

Jak osiągnąć rzeźbę? Część III. SUPLEMENTACJA

W procesie rzeźbienia swojego umięśnionego ciała, a więc w okresie redukcji, istotnym elementem są odżywki i suplementy diety. Trening i dieta odgrywają oczywiście rolę zasadniczą, ale nie należy lekceważyć wagi suplementacji. Poniższy tekst jest trzecią częścią artykułu z cyklu: „Jak osiągnąć rzeźbę?”.

 

 

                           RZEŹBA      

 

 

 

 

Autorem całego cyklu artykułów jest specjalista od spraw żywienia i treningu – Rafał Grad, pracujący w największym w Polsce sklepie z odżywkami i suplementami diety: SupleShop w Tychach (Al.Bielska 135c, osiedle CZTERY PORY ROKU) – http://www.supleshop.pl/

Zapraszamy do lektury!

 

 

Czas na ostrą redukcje cz.3!

 

Poniższy artykuł poświęcam roli suplementacji diety w procesie redukcji tkanki tłuszczowej. Mowa w nim bedzie o tym, jakie suplementy przyjmować by osiągnąć wymarzony cel.

 

 

SUPLEMENTACJA

W okresie redukcyjnym suplementy diety odgrywają bardzo ważną rolę. Potrzebujemy ich znacznie więcej niż w okresie budowania masy mięśniowej. Związane jest to z faktem, że podczas redukcji przez cały czas jesteśmy na ujemnym bilansie kalorii, a nasze mięśnie w związku z tym narażone w dużym stopniu na katabolizm mięśniowy. Ponadto nasza dieta jest strasznie jałowa, potrzebujemy dodatkowo więc dużych ilości witamin i minerałów.

 

Zacznijmy od podstaw. Co regeneruje nasze mięśnie? Nasze mięśnie regenerowane są przez aminokwasy. Aminokwasy = białko. Jako pierwszy suplement wybieramy zatem szybko przyswajalne białko – izolat lub hydrolizat. Izolat jest oczyszczony z wszelkich węglowodanów oraz tłuszczy i zawiera wysoki procent białka – około 85-90%. Hydrolizat natomiast to białko, które zostało wstępnie strawione. Można powiedzieć, że są to aminokwasy proste w postaci smakowego proszku i jest to najszybciej przyswajalna forma białka.

 

Moje propozycje:

 1. Anabolic Monster BEEF Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9259

 2. CFM Whey Protein Isolate Vitalmax

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt3989

 3. IsoPrime Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9694

 4. ISO+ 4+ Nutrition

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt8697

   

               

                                       

 

Kolejną bardzo ważną rzeczą są suplementy antykataboliczne czyli BCAA i glutamina. W okresie redukcji BCAA i glutamina to dwa suplementy, które powinieneś przyjąć bezpośrednio przed i po treningu. Zapobiegają rozpadowi mięśni i przyswajają się w bardzo szybkim tempie. Bardzo dobrze regenerują mięśnie po treningu.

 

Moje propozycje:

 1. Recovery Max Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9484

 2. BCAA x2 Alphamale

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt10401

 3. BCAA GOLD Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9257

 4. BCAA PRO Fitmax

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt7426

                                

 

Reduktory tłuszczu również są istotnym elementem suplementacji podczas okresu rzeźbienia. Pamietajmy, że rzeźbienie to spalanie tkanki tłuszczowej, którą mięśnie są pokryte. Spalacze pozwalają w szybszym tempie pozbyć się nadmiaru tłuszczu oraz wody podskórnej. Najlepszym wyborem będą termogeniki, które podnoszą temperaturę ciała, nakręcają nasz metabolizm, a jednocześnie znakomicie pobudzają przed treningiem.

 

Moje propozycje:

 1. HEAT Magnum

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt4730

 2. Redline Ultra Hardcore VPX

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt11168

 3. Thermo Core Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9287

 4. Burn Shape IHS

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9281

                                      

 

Dobrym pomysłem jest dołączenie kreatyny do powyższego zestawu. W okresie redukcji tkanki tłuszczowej towarzyszy nam często uciążliwy spadek energii, przez co z trudem dźwigamy ciężary, które jeszcze miesiąc temu nie stanowiły dla nas problemu. Żeby utrzymać w dobrej kondycji nasze z trudem wypracowane mięśnie, powinniśmy trenowac wciąż na dużych obciążeniach. Kreatyna pozwoli nam utrzymać siłę na wysokim poziomie.

 

Moje propozycje:

 1. Crea-trix Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9289

 2. Creakong

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt12371

 3. Kre-alkalyn 2500 Olimp

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt7834

 4. Crea Bomb Scitec Nutrition

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt8485

                                       

 

Jak już wcześniej wspomniałem, dieta w okresie redukcji tkanki tłuszczowej bywa bardzo jałowa, wręcz nudna. Dzień w dzień dostarczamy organizmowi składniki odżywcze pochodzące z tych samych produktów. Owoce zwykle w procesie rzeźbienia wypadają z diety, a z warzyw nie jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkich witamin i minerałów, które są nam potrzebne. Pamietajmy, że mówimy o okresie zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego warto jest zainwestować również w dobry preparat multivitaminowy.

 

 

 1. ANIMAL PAK

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt552

 2. AM PM Formula Fitnes Authority

  http://www.supleshop.pl/multivitamin-am—pm-formula-180kap-fitness-authority-produkt5241

 3. Daily One Amix

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt9622

 4. Vita+ 4+ Nutrition

  http://www.supleshop.pl/cennik-produkt8509

   

                                     

   

   

  Dobrze dobrane suplementy uczynić mogą cuda na drodze rzeźbienia ciała. Redukcja to specyficzny etap w kalendarzu kulturysty i w tym procesie suplementacja odgrywa znacznie większą rolę, niż na innych etapach.

   

  Rafał Grad

   

   

                                                

   

   

   

  To była trzecie i ostatnia część artykułu z cyklu: „Jak osiągnąć rzeźbę?”. Pierwszą część artykułu poświęciliśmy diecie w procesie redukcyjnym, druga część traktowała o treningu w tym okresie. Dzisiejszy, powyższy tekst dotyczący suplementacji zalecanej przy „robieniu redukcji” stanowi trzecią część artykułu i zamyka temat rzeźbienia mięśni.

  Ćwicz razem z bodyinfo.pl

  Wszystkie polecone powyżej produkty dostępne sna stronie: www.supleshop.pl

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry