Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Jazda na rolkach. Gdzie ją uprawiać?

Jazda na rolkach. Gdzie ją uprawiać?

By jazda na rolkach była przyjemna potrzeba odpowiedniego miejsca oraz podłoża do uprawiania tego sportu. Najlepiej jeździ się na gładkich nawierzchniach, takich jak asfalt czy też beton.

Dobrymi miejscami do uprawiania skateboardingu są ścieżki rowerowe  wylane asfaltem lub ułożone z kostki, ale gładkiej bez żadnych nierówności. Kostka brukowa, którą najczęściej można spotkać na chodnikach nie nadaje się na dłuższą metę do jazdy, gdyż nierówności sprawiają że całe nogi wibrują a jazda nie jest przyjemna. Bardzo często w duzych parkach miejskich dróżki są tak przygotowane by obok joggerów i rowerzystów spotkać na nich można było również rolkarzy. I faktycznie w rozmaitych parkach widuje się ich coraz częściej i w coraz większych ilościach.

Bardzo dobrymi miejscami do jazdy na rolkach są asfaltowe parkingi przy supermarketach, ale z racji bezpieczeństwa można na nich jeździć tylko przed otwarciem sklepu lub bardzo późno, po zamknięciu. Czasem można spotkać boiska, na których uprawia się gry zespołowe. Wylane są one betonem i pokryte pewnym rodzajem farby. Na nich również można przyjemnie pojeździć. Często rolkarze wykorzystują drogi wyłączone z ruchu lub o małym natężeniu, jednak należy tam bardzo uważać by zachować pełne bezpieczeństwo.

Jazda na rolkach często jest upowrzechniana na specjalnych torach, które posiadają pochylone wiraże, bandy ochronne i specjalne nawierzchnie. W Polsce powstało już kilka takich torów, niestety budowane są one jedynie w największych miastach.

Rolkarze, którzy uprawiają jazdę agresywną odwiedzają skateparki, których w Polsce jest bardzo duzo, a które posiadają specjalne rampy do skakania oraz rurki do slide’ów. Entuzjastów tego sportu można spotkać także na mieście i zobaczyć jak ślizgają się po poręczach i murkach oraz wykonują skoki przez przeszkody z różnymi ewolucjami. W hokeja na rolkach można grać na salach gimnastycznych albo na boiskach do gier zespołowych, które posiadają odpowiednią do jazdy nawierzchnię. Zimą natomiast, miejscem treningu zawodników jest sala gimnastyczna. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry