Jesteś tutaj
Dom > Nowości > Jedzenie to informacja!

Jedzenie to informacja!

Jedzenie to informacja.

Że Co ?

Jeśli chcesz poznać pierwotne przyczyny tego co dzieje się w Twoim organizmie, musisz przyjrzeć się temu co nabierasz na widelec.

JEDZENIE TO INFORMACJA!

Począwszy od reakcji biochemicznych, zachodzących na poziomie komórkowym, po to co widzisz i odczuwasz w ciele jako całość.

Pożywienie włącza lub wyłącza dobre albo złe geny w Twoim organiźmie.

Jeśli wypijesz shake’a mlecznego i zjesz hamburgera z frytami, aktywujesz geny sprzyjające stanowi zapalnemu jelit, a jeśli wybierzesz dwie szklanki ugotowanych na parze brokułów, aktywujesz geny przeciwzapalne i przeciwnowotworowe – to proste.

Spożywane przez nas pokarmy kontrolują stan naszego zdrowia, ale kto zatem kontroluje nasze zdrowie ..?

Podpowiem Ci.
Spójrz w lustro – tak, to Ty.

„Julio to piętnastolatek latynoskiego pochodzenia z Zachodniego Teksasu, który doszedł do wagi 180 kilogramów. Helikopter medyczny musiał przetransportować chłopaka do San Francisco na przeszczep wątroby w trybie awaryjnym, ponieważ wykryto u niego poważne otłuszczenie i bliznowacenie tego narządu,czyli niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby (NASH), oraz marskość wątroby – stan łączony z poważnym nadużywaniem napojów ALKOHOLOWYCH. Choć alkoholu nawet nie próbował. Julio od dnia, kiedy sam jest w stanie sięgnąć do lodówki, pochłania najmniej 2 litry coli codziennie. Operacja przebiegła pomyślnie i po dwóch tygodniach chłopak został wypisany do domu. Zalecenia: schudnąć, przestać pić napoje gazowane, poprawić sposób odżywiania. Rok później Julio wraca do kliniki w San Francisco na kontrolę. Dieta nie została zmieniona, napoje gazowane nie zniknęły, waga nie spadła a na USG widać tkankę tłuszczową formującą się w nowej wątrobie chłopaka”

SŁODKA PUŁAPKA /Robert H. Lustig/

Hmm… cukier ? Przecież taki dobryyy, Omomomom ….

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry