Jesteś tutaj
Dom > Nowości > K2. Kolekcja 2011. Rolki ECO

K2. Kolekcja 2011. Rolki ECO

Jedną z najciekawszych rolkarskich kolekcji firmy K2 była kolekcja 2011. Cechował ją gigantyczny wybór naprawdę atrakcyjnych wizualnie rolek. Ponieważ kolekcja rolek K2 2011 jest wciąż dostępna w sklepach, warto się nią bliżej zainteresować. Wśród maniaków skatingu kolekcja K2 2011 cieszy się większą sympatią i popularnością niż kolekcja 2012.

Zapraszamy na stronę www.sportxtreme.pl, gdzie zarówno kolekcja 2011, jak i kolekcja 2012 marki K2, dostępne są w przystępnych cenach.

W poniższym tekście prezentujemy specyficzną linię rolek ECO, wchodzących w skład działu rolek rekreacyjnych. Kolekcji 2011 zawiera dwa modele rolek linii ECO: ETU BAMBUS i MAIA BAMBUS.

 

LINIA ROLEK ECO:

 

ROLKI 11 ETU BAMBUS K2 2011

 

Rolki Etu z serii Eco K2 wykorzystujące nowatorskie rozwiązania technologiczne, bazujące na materiałach pochodzących z recyclingu oraz surowcach szybko odnawialnych.

Unikalne płozy wykonane z 9 warstwowej, laminowanej sklejki bambusowej łączą właściwości płóz montowanych w standardowych rolkach – sztywność i lekkość aluminium oraz doskonałą absorbcję wstrząsów, charakterystyczną dla kompozytów. Łączone z korpusem systemem FBI rewelacyjnie transmitują energię z ruchu użytkownika bezpośrednio na kółka.

FBI – specjalny system połączenia płozy i podstawy rolek. Rama i podstawa ustawione są w linii z czubkiem rolek, który jest skierowany lekko do wewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala zwiększać nacisk w czasie jazdy, dzięki czemu łatwiej utrzymać silne, rytmiczne i płynne kroki.

But wykorzystujący technologię Etu Eco Series K2 zapewnia wysoki komfort w intensywnej jeździe, dając poczucie pewności przez stabilne utrzymywanie stopy.

K2 Softboot Technology – konstrukcja buta wykorzystująca technologie stosowane w łyżwach, butach narciarskich oraz obuwiu sportowym. Dzięki niej rolki idealnie dopasowują się do kształtu stopy, uwzględniając specyfikę żeńskich i męskich wymagań w zakresie konstrukcji buta. Softboot K2 opiera się na materiałach przepuszczających powietrze, wygodnych i elastycznych oraz zmniejszających wagę całkowitą. Rolki z tą technologią funkcjonują jak druga skóra, stanowiąc idealną kombinację komfortu i jakości wykonania.

Za płynne, niezawodne napędzanie łyżworolek odpowiadają łożyska TwinCam ILQ7. Kółka o twardości 80A gwarantują pełną kontrolę oraz doskonałą amortyzację drgań i wstrząsów. Etu K2 świetnie spisują się przy dużych prędkościach i dynamicznej, ostrej jeździe.

 

Zdjęcie 2 Rolki 11 Etu  BambusZdjęcie 4 Rolki 11 Etu  BambusZdjęcie 5 Rolki 11 Etu  Bambus Zdjęcie 6 Rolki 11 Etu  BambusZdjęcie 1 Rolki 11 Etu  BambusZdjęcie 3 Rolki 11 Etu  Bambus

Nowatorskie podejście do technologii produkcji oraz najwyższa jakość wykonania wyznacza nowe trendy. Etu Eco K2 prezentują oryginalny design przy zachowaniu najwyższych parametrów technicznych.

 

 

Rolki 11 Maia Bambus K2 2011

Damska odmiana ekologicznych rolek K2. W zasadzie można by je określić jako klasyczne rolki fitness – jednak jest to zupełnie nowa jakość zwłaszcza w zastosowaniu materiałów z recyclingu i surowców szybko odnawialnych. Materiał siatki butów jest wykonany w 100% ze zużytych butelek z tworzywa PET; płozy z drewna bambusa; nadruki i grafika z farb na bazie soi.

Podobnie jak męski model Etu, Maia zaopatrzona jest w cholewkę Stability +, która zapewnia pewne trzymanie stawu skokowego i komfort użytkowania, natomiast bambusowa płoza jest sztywna i doskonale absorbuje wibracje.

Rolki idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych. 

Zdjęcie 2 Rolki 11 Maia BambusZdjęcie 3 Rolki 11 Maia BambusZdjęcie 7 Rolki 11 Maia BambusZdjęcie 8 Rolki 11 Maia BambusZdjęcie 9 Rolki 11 Maia Bambus Zdjęcie 1 Rolki 11 Maia Bambus

Specyfikacja:
Szkielet zewnętrzny: lekka rama TEC-COMPOSITE doskonale absorbująca wibracje i bardzo dobrze przenosząca energię rolkarza na nawierzchnię.
But wewnętrzny: Softboot – anatomicznie ukształtowany, dopasowujący się do kształtu stopy, z najlepszej jakości materiałów.
Zapięcie: klamra + pasek z rzepem + sznurówki. Zapewnia stabilne trzymanie stopy w rolce, co daje pełną kontrolę nad rolką i dużą stabilność.
Płoza: BAMBOO FRAME wykonana z ciśnieniowo klejonego drewna bambusowego, o niskim profilu obniżającym środek ciężkości i poprawiający stabilność.
Kółka: kauczuk 84mm, twardość80A.
Łożyska: ABEC 7.
Hamulec: na prawej rolce z możliwością demontażu.

 

             

 

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z linią ECO rolek rekreacyjnych marki K2, gdyż w ostatnich latach stały sie one niezwykle popularne. 

W naszym serwisie sportowym www.bodyinfo.pl zamieszczamy wiele informacji na temat rolkarstwa i rodzajów rolek. Zachęcamy do regularnych odwiedzin.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry