Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > KREATYNA – najbardziej popularny suplement na świecie który daje siłę.

KREATYNA – najbardziej popularny suplement na świecie który daje siłę.

Na rynku pojawiło się ostatnio wiele wynalazków i form kreatyn i jest ich już tak dużo że opisywanie wszystkich zajęło by mi pewnie cały dzień 🙂 Skupie się więc na najbardziej znanych oraz sprawdzonych przez lata rodzajów KREATYNY które na pewno będą działać.

1. Monohydrat Kreatyny – inaczej po prostu mono-wodzian Kreatyny, jak sama nazwa wskazuje ten rodzaj kreatyny a raczej jej cząsteczka wiąże się bezpośrednio z wodą wypełniając mięśnie i czyniąc je wyraźnie lepiej nawodnionymi i pełniejszymi co widać „gołym okiem” już po około 10 dniach jej stosowania. Jest polecana głównie w sportach siłowych gdzie napompowanie mięśniowe i zwiększenie masy mięśniowej jest pożądane. Kolejną zaletą suplementacji kreatyną jest wzrost siły na poziomie średnio 10-20%. Dawkowanie – bierzemy 1gr. kreatyny na 10kg. masy naszego ciała ( ja ważę 102kg więc biorę 10gr. kreatyny dziennie). Nasz organizm jest wstanie jednorazowo przyjąć w jednej dawce maksymalnie 5gr. kreatyny więc każda większa dawka jest bezcelowa.

http://supleshop.pl/power-creatine-powder-500g-multipower-produkt129

http://supleshop.pl/creatine-mega-caps-1250-400kap-olimp-produkt344

http://supleshop.pl/creatine-monohydrate-500g-amix-produkt9486

Stosowanie – dni treningowe jedna dawka przed treningiem druga dawka bezpośrednio po treningu. W dni nie treningowe 1 dawka rano na czczo lub do posiłku i druga dawka po ostatnim posiłku.

Monohydrat pod względem ceny, sprawdzonego działania oraz wieloletnich badać które wykluczają jakiekolwiek efekty uboczne czyni go numerem 1 na liście obowiązkowych suplementów, których nie powinno zabraknąć u żadnej osoby ćwiczącej. Monohydrat Kreatyny jest więc doskonałym wyborem dla wszystkich którzy chcą zwiększyć swoją masę mięśniową, siłę oraz wytrzymałość na treningu. Stosowanie monohydratu kreatyny odradzałbym tylko i wyłącznie osobom które są na redukcji lub trenują sporty wytrzymałościowe lub szybkościowe dla nich najlepszym rozwiązaniem wydaje się być TCM czyli kolejna odmiana kreatyny która opisuję poniżej.

2. TCM Jabłczan Kreatyny – jest to nic innego jak kreatyna połączona z kwasem jabłkowym, może być różnie oznakowana np. tri-creatine malate albo TCM czy di-creatine malate ale to ta sama forma kreatyny. Jabłczan kreatyny w przeciwieństwie do monohydratu nie powoduje retencji wody w organizmie ( zatrzymanie wody w mięśniach, zwiększona ich objętość). dlatego jej stosowanie jest zdecydowanie lepszym wyborem dla wszystkich którzy chcą zwiększyć swoją siłę oraz wytrzymałość na treningu nie powodując przy tym „zalania się” wodą. Stosowanie Jabłczanu kreatyny nie wyklucza przyrostu masy mięśniowej ale będzie to etap zdecydowanie wolniejszy od stosowania monohydratu natomiast jego efekty na pewno będą bardziej trwałe. Polecam tą formę kreatyny również osobą na które monohydrat kreatyny już po prostu „nie działa” lub jego działanie jest po prostu nieodczuwalne. Dawkowanie takie same jak w przypadku monohydratu kreatyny.

http://supleshop.pl/tcm-1000mg-300kap-real-pharm-produkt19478

http://supleshop.pl/cm3-1250-360kap-trec-produkt2507

http://supleshop.pl/tcm-mega-caps-jablczan-kreatyny-400kap-olimp-produkt403

3. Chlorowodorek Kreatyny HCL – jest to rodzaj kreatyny o najlepszej stabilności i wchłanianiu przez nasz organizm. HCL nie powoduje problemów trawiennych ponieważ jest neutralny dla naszej flory bakteryjnej w żołądku. Jego wadą jest jej smak dlatego przeważnie możemy spotkać tą odmianę kreatyny tylko i wyłącznie w tabletkach lub kapsułkach. Już mała dawka skoncentrowanego chlorowodorku kreatyny daje niesamowite rezultaty zwiększenia siły wytrzymałości oraz masy mięśniowej u osób systematycznie ćwiczących. Ta odmiana wydaje się odpowiednia dla wszystkich tych początkujących jak i osób z większym doświadczeniem suplementacyjnym. Dawkowanie 1-2 tabletki przed treningiem i taka sama dawka zaraz po treningu.

http://supleshop.pl/crea-hcl-250g-real-pharm-produkt16421

http://supleshop.pl/musclecore-creage-concentrated-120kap-amix-produkt12285

4. Mieszanka kreatyny – są też preparaty na rynku które zawierają różne rodzaje kreatyny. Jak wiemy każdy człowiek jest inny i na każdego z Nas inaczej będzie działać suplementacją kreatyny. Jeśli nie możemy zdecydować się na którąś z wcześniejszych wymienionych form kreatyn lub chcemy mieć pewność że nasz suplement „na pewno” na nas zadziała wtedy idealnym wyborem będzie kompleksowy produkt który w swym składzie zawiera kilka rodzajów kreatyn. Stosowanie według zaleceń producenta na opakowaniu.

http://supleshop.pl/crea-7-even-600g-fitmax-produkt15912

http://supleshop.pl/storm–750g-universal-produkt11248

http://supleshop.pl/crea-trix-creatine-matrix-824g-amix-produkt9289

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry