Jesteś tutaj
Dom > Zdrowie > Kreatyna

Kreatyna

💜KREATYNA💜

Jest jednym z najbardziej przebadanych suplementów i stosowany przez sportowców nie tylko wyczynowych ale amatorów aktywności fizycznej. Obok odżywki białkowej,kreatyna jest kluczowym produktem do budowy masy mieśniowej oraz beztłuszczowej masy ciała.

💜KREATYNA-CO TO JEST?💜

Każdy kto trenuje wytrzymałościowo bądź siłowo słyszał o kreatynie.Wielu z nas kojarzy ją z siłą i energią potrzebną do intensywnego wysiłku fizycznego. 😱Jedni z kolei gdzieś usłyszeli,że jest to doping,że jest to nielegalne i może negatywnie wpływać na nasz organizm i zdrowie. 👌I tu Was zaskoczymy,ponieważ kreatyna naturalnie występuje w naszym organizmie😀 Powstaje ona z 3 aminokwasów: 👉metioniny 👉glicyny 👉argininy Ta substancja jest transportowana z krwi do mięśni,po czym wnika do naszych komórek. Śladową ilość znajdziemy również w:

❤sercu

🧠mózgu

👀 jądrach Synteza zachodzi w:

👉Nerkach

👉Trzustce

👉Wątrobie

Każdego dnia jej część ulega rozpadowi i jest wydalana wraz z moczem 😀Jak ją możemy uzupełnić? Występuje w pokarmach takich jak : 🐟ryby 🐔drób 🐂wołowina 🐖wieprzowina Dobrym źródłem są także suplementy diety,dzięki nim szybciej dostarczymy tę substancję do organizmu. To jest dobre dla osób,które są 🏋️‍♀️🏃‍♂️aktywne fizycznie 📈Chcą poprawić swoje wyniki 💪chcą zbudować wymarzoną sylwetkę

💜JAK DZIAŁA KREATYNA NA NASZ ORGANIZM💜

Pomaga ona zwiększyć poziom fosfokreatyny w naszym organizmie,która odpowiada za transport energii do komórek mięśniowych. Co za tym idzie,to że im więcej fosfokreatyny mamy w naszym organizmie tym więcej energii dla naszych mięśni tak więc nasz trening w tym momencie staje się efektywniejszy. 🤷‍♀️Jednak mamy jej w ograniczonej ilości więc jeśli chcemy poprawić nasze osiągi i ćwiczyć intensywniej i dłużej warto zdecydować się na suplementy,które je zawierają. Stosując 3 g kreatyny dziennie zwiększa naszą: 👉wydolność (w przypadku,kiedy następują po sobie,krótkie i intensywne ćwiczenia fizyczne ) 👉Nie odczuwamy nagłych spadków energii I zmęczenia wykonując intensywne sesje treningowe Wyżej wymienione,potwierdzone badaniami.

💜KREATYNA- JAKA FORMA JEST NAJLEPSZA JEŚLI CHODZI O JEJ PRZYJMOWANIE💜

W większości produktów dostępnych na rynku mamy kreatyne w formie monohydrantu. Jest ona najbardziej popularna i najbardziej przebadana. 👌Pomaga ona w treningach,które składają się z krótkich i intensywnych serii. 👌Niektóre z nich są bogate w magnez z vitaminą B6 wtedy mamy mniejsze uczucie zmęczenia.Magnez dodatkowo pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśnia poprzez to,że reguluje proces skurczu. Inną formą kreatyny jest jabłczan kreatyny.Patrząc na badania jest lepszą formą rozpuszania kreatyny bardziej odporną na kwasy żołądkowe. Na rynku dostępne w formie proszku jak i kapsułek

. 💜KREATYNA-SZCZEGÓLNIE JAKOŚĆ💜

Czym powinniśmy się kierować wybierając odpowiednią kreatynę? Czy ma być w proszku czy jednak w kapsułkach. Produktów na rynku jest wiele,najlepiej dobrać ją do naszych potrzeb. 👉Tak aby dawała nam efekt i przekładała się na nasze wyniki. 👉Myślimy,że na poczatku wybrać tą w proszku i stosować się do zaleceń producenta.Po jakimś czasie można przyjąć wieksze ale tylko przy zaawansowanych sportowcach. 👉Rodzaj kreatyny zależy już od preferencji i specyfiki naszego organizmu. 👉Na jednych będzie lepiej działał monohydrant na innych jabłczan. Jednak pamiętajcie zawsze najbardziej liczy się jakość ! Dlatego przeczytaj etykietę lub doradź się osoby w sklepie z suplementami. 👉Skład jest bardzo ważny gdyż codziennie będziesz dostarczał go do swojego organizmu. 👉Pamiętaj! Jakość i bezpieczeństwo dla organizmu. Dzięki temu unikniesz alergii i niepożądanych problemów ze strony układu pokarmowego.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry