Jesteś tutaj
Dom > Nowości > LAUBR. Ekspander – znakomite urządzenie na wszystkie grupy mięśni

LAUBR. Ekspander – znakomite urządzenie na wszystkie grupy mięśni

Ekspander jest prostym urządzeniem, które popularne było szczególnie w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, a które duża część naszego społeczeństwa ma do dziś w domu. Zaletą tego sprzętu jest możliwość wykonania praktycznie wszystkich ćwiczeń na podstawowe grupy mięśniowe, co jest  szczególnie dobrą informacją dla początkujących lub średniozaawansowanych amatorów ćwiczeń.  Można bowiem zacząć regularnie trenować w domu, nawet w małym mieszkaniu typu kawalerka. Kolejnym plusem dla ekspandera jest fakt, że mięśnie pracują zarówno podczas rozciągania (oddalania) uchwytów od siebie, jak i zbliżania – powrotu do pozycji wyjściowej. Uwaga – z tego względu należy przez cały czas trwania ćwiczenia, kontrolować ruch, aby podczas fazy powrotu sprężyny/gumy nie odskoczyły i nie doprowadziły do kontuzji.

Ekspander to sprzęt, który zbudowany jest z dwóch uchwytów pomiędzy które zakładane są zdejmowane elementy oporowe, czyli:  sprężyny lub gumy. Istnieją dwa rodzaje ekspanderów: ekspander sprężynowy i ekspander gumowy. Trudność ćwiczenia uzyskuje się właśnie poprzez dozowanie ilości elementów oporowych. Im mamy więcej sił, tym więcej sprężyn/gum zakładamy. Przypominamy: sprężyny/gumy można dowolnie zdejmować i zakładać. Ćwiczenia na ekspanderze odbywają się poprzez rozciąganie (oddalanie) uchwytów od siebie, W zależności od partii, którą chce się ćwiczyć, ekspander trzymany jest za oba uchwyty dłońmi lub za jeden uchwyt (drugi zaczepiony jest o nogę lub drabinki itp.)

Jak wspomniane było powyżej, ćwiczenie z ekspanderem polecane jest dla początkujących lub średniozaawansowanych osób. W związku z tym, te osoby nie mogą zaczynać ćwiczyć od razu ze wszystkimi sprężynami/gumami. Idealnie jest zaczynać trening od małej ilości sprężyn/gum i co pewien czas dokładać następną.

Firma LAUBR SPORT w swojej nowej kolekcji sprzętu sportowego oferuje dwa rodzaje ekspanderów. Poniżej prezentujemy te produkty:

 

EKSPANDER GUMOWY

Nr katalogowy: IR97705

Wykonanie: guma i plastikowe uchwyty

Ilość gum: 5

 

EKSPANDER SPRĘŻYNOWY

Nr katalogowy: IR97702

Wykonanie: stal-chrom i plastikowe uchwyty

Ilość sprężyn: 5

 

Warto zaopatrzyć się w ekspander, gdyż jest to przyrząd zajmujący bardzo mało miejsca, można go też swobodnie przewozić i przenosić, nie kosztuje wiele, a jest bardzo wszechstronny i wielozadaniowy. Ekspandery firmy LAUBR SPORT znajdują się na stronie: www.sportxtreme.pl . Ten sklep internetowy wyróżnia się wyjątkowo atrakcyjnymi cenami i ogromnym asortymentem. Zapraszamy do korzystania z niego.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry