Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2015-01-31 14:43
A  A  A

Marka VIO-PRO radzi: Jak pielęgnować obuwie do biegania zimą?

Marka VIO-PRO radzi: Jak pielęgnować obuwie do biegania zimą?

Zima to czas dla biegaczy niezwykle trudny i wymagający. Oprócz tego, że wymusza na biegaczach determinację, silną wolę i podwójny wysiłek fizyczny, to jeszcze utrudnia im pielęgnację i konserwację sprzętu joggingowego, a głównie butów.

Bieganie w śniegu i w deszczu jest dla butów niekorzystne, a dla biegacza niekomfortowe. Oprócz tego, że wilgoć wpływa na wytwarzanie się wewnątrz butów brzydkiego zapachu, który trudno potem zniwelować, to jeszcze dodatkowo przemakający but wpływa na odczuwanie dyskomfortu oraz nie sprzyja zachowaniu zdrowego i przyjaznego środowiska dla stopy. Nie sposób potraktować więc zimową porę jako łatwy i sympatyczny dla biegacza czas. Mało jaki sportowiec wymieniłby tą pore roku jako ulubiona do treningów na świeżym powietrzu.

 

 

Marka Vio-Pro - producent detergentów zaadresowanych do ludzi aktywnych - w sezonie 2015 wychodzi naprzeciw tego rodzaju uniedogodnieniom. W poniższym tekście radzi jak sobie poradzić z wilgocią oraz zimnem i prezentuje zestaw środków chemicznych z którymi ani śnieg, ani deszcz nie przeszkodzą Wam w efektywnych treningach.

 

 

Co zrobić by zlikwidować nieprzyjemny zapach wytworzony przez wilgoć zewnętrzną (przemoczenie) i wewnętrzną (pot) w środku buta? Jak zapewnić butom treningowym świeżość?

Nie wszystkie buty można wyprać w pralce. Buty do biegania najczęściej czyścimy szmatką z zewnątrz, środek buta jest natomiast pozostawiony nierzadko bez pielęgnacji. Wypranie butów do biegania w pralce jest często niedopuszczalne! Po pierwsze oznaczałoby rezygnację z gwarancji (reklamacja na buty wyprane w pralce nie zostaje nigdy uznana), a po drugie ryzykowna jest utrata systemów amortyzujących zawartych w podeszwie buta (pianka, gel). Pranie w pralce jest nieprzewidywalne dla technologii zawartych w butach.

Czy zatem wyczyszczenie butów sportowych wewnątrz jest niemożliwe?

Otóż to, istnieje sposób na radzenie sobie z wnętrzem butów treningowych. Receptę na to znalazła marka VIO – PRO - producent chemii o „sportowym” zastosowaniu. Sposób ten poniżej ujawniamy!

 

Ag-ent Mega Hit ODŚWIEŻACZ do sprzętu sportowego z nano cząsteczkami srebra

 

AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania i dezynfekowania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapachów. Odświeżacz ogranicza występowanie bakterii, grzybów i wirusów, a dodatkowo zapewnia przyjemny i długotrwały zapach świeżości.

Wyszusz starannie swoje obuwie do biegania, a następnie spyskaj porządnie środek buta Agentem NANO SILVER. Pozostaw tak na kilka godzin, a następnie ubierz i ruszaj w biegową trasę. Każdorazowe użycie odświeżacza marki VIO - PRO gwarantuje maksymalne zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z wnętrza butów i długotrwałe utrzymanie się zapachu świeżości. Dodatkowo podeszwa wewnętrzna zostaje zdezynfekowana.

 

 

 

 

Innym problemem biegaczy zimą jest przemakanie butów. Buty do biegania nie posiadające membrany bardzo często przemakają. Jest to dla „zimowych” biegaczy bardzo uciążliwe. Przemoczenie stóp oprócz tego, że jest niekomfortowe, sprzyja częstemu się przeziębianiu. Ponad to buty, które często bywaja przemoknięte szybciej ulegają zniszczeniu. Jak poradzić więc sobie zimą z obuwiem, które nie jest wodoodporne, które nie posiada GORE-TEXU lub innej membrany? Jak odnowić membranę w butach w których została ona juz zużyta?

 

 

 

I z tym problemem marka VIO – PRO łatwo sobie poradzi. Odpowiedzią na pytanie, jak poprawnie konserwować obuwie do biegania w zimę, jest impregnat marki VIO – PRO. Po pierwsze detergent ten wzmocni lub odnowi membranę w Twoim starych butach, w których została już ona w jakiś sposób zużyta lub nigdy nie była wystarczająco skuteczna. Po drugie zaimpregnuje Twoje obuwie jeśli te wodoodporne nigdy wcześniej nie było. Impregnacja specyfikiem marki VIO - PRO zapewnia całkowitą nieprzemakalność obuwia do biegania. 

 

IMPREGNAT DO TEKSTYLIÓW - Twój jedyny "niewidzialny parsol"

Impregnat do tekstyliów marki VIO - PRO zabezpieczy Twój sprzęt i odzież sportową przed przemoczeniem. Nadaje tekstyliom właściwości wodoodporne. Może być stosowany do odzieży i obuwia z membraną lub bez membrany.

Zaimpregnuj wyczyszczone buty Impregnatem do tekstyliów marki VIO - PRO i odczekaj kilka godzin. Następnie włóż buty i rusz w terenowy trening ciesząc się suchością butów i przyjaznym dla stóp środowiskiem. Powtarzaj te zabiegi regularnie co jakiś czas. Odnawiaj membranę w butach i wzmacniaj ją. 

 

 

 

 

Teraz juz wiesz jak radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem wydzielającym się z przemoczonych butów oraz jak zapobiegać przemakaniu obuwia. Odpowiedzią na wszelkie trudności z tym związane są detergenty marki VIO - PRO. Odśwież swoje buty do biegania i uczyń je wodoodpornymi!

Zachęcamy też do odwiedzenia strony internetowej producenta VIO-PRO -

 www.vio-pro.com.pl

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać rolki?

W upalne dni rolkarstwo dostarcza nam najwięcej frajdy, ale też najwięcej uniedogodnień. Jednym z najpopularniejszych problemów maniaków szaleństwa na ...czytaj dalej »
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać rolki?
2015-05-16

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać sprzęt jeździecki?

AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania i dezynfekowania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapac ...czytaj dalej »
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać sprzęt jeździecki?
2015-05-10

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać rękawice bokserskie?

Boks i inne sztuki walk uderzeniowych robią ostatnio w Polsce niesłychana furorę. Całe rzesze młodych chłopaków uczęszcza na salki bokserskie, trenuje ...czytaj dalej »
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać rękawice bokserskie?
2015-03-21
Powiązane artykuły
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać odzież hokejową po zakończonym sezonie?

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać odzież hokejową po zakończonym sezonie?

Marka VIO-PRO to producent chemii o „sportowym” zastosowaniu. Produkty tej marki służą ludziom aktywnym do radzenia sobie ze swoim sprzętem
2015-03-01 11:08
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać łyżwy?

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać łyżwy?

Jak zatem czyścić wnętrze łyżew? Odpowiedź na to pytanie znalazła marka VIO – PRO.
2015-02-15 14:37
Marka VIO-PRO radzi: Jak impregnować odzież narciarską i snowboardową?

Marka VIO-PRO radzi: Jak impregnować odzież narciarską i snowboardową?

Jak taktować odzież zimową by odnowić w niej właściwości wodoodporne? Co zrobić z odzieżą narciarska i snowboardową by przy pierwszym upadku
2015-02-07 14:36
Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać buty narciarskie i snowboardowe?

Marka VIO-PRO radzi: Jak odświeżać buty narciarskie i snowboardowe?

Jeśli do tej pory nie wiedziałeś jak radzić sobie ze sprzętem, odzieżą i obuwiem w niełatwych warunkach, dziś dowiesz się jak łatwo zlikwido
2015-02-02 21:29
Marka VIO-PRO SPORT. Wszystko na temat jej produktów

Marka VIO-PRO SPORT. Wszystko na temat jej produktów

Poniżej opiszemy detergenty wypuszczane na rynek przez markę VIO-PRO.
2014-12-03 12:50
Impregnat marki VIO-PRO! Produkt pomocny w każdą pogodę!

Impregnat marki VIO-PRO! Produkt pomocny w każdą pogodę!

Dzięki impregnatowi do odzieży tekstylnej marki VIO-PRO możesz ruszyć w długą pieszą drogę lub na stok i nie martwić się pogodą. Detergent z
2014-12-02 16:40
NANO SILVER - rewolucja!!! Nowość marki VIO-PRO jest już na rynku!!!

NANO SILVER - rewolucja!!! Nowość marki VIO-PRO jest już na rynku!!!

AG-ent NANO SILVER to preparat do odświeżania sprzętu sportowego. Nano cząsteczki srebra aktywnie blokują źródło nieprzyjemnych zapachów.
2014-12-02 14:33
VOXYGEN - LABOTEST USA

VOXYGEN - LABOTEST USA

VOXYGEN marki LABOTEST USA to odsłona termogenika z najwyższej półki na rynku suplementów diety.
2017-04-28 13:59
Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski

Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski

W minioną sobotę tj. 04.03.2017r. odbyła się druga edycja gali walk- Octagon No Mercy.
2017-03-07 16:55
III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

W dniach 01-02.04.2017 w Hali Zapaśniczej w Rudzie Śląskiej przy ul. Bytomskiej 13 w dzielnicy Orzegów odbędą się: III Puchar Polski oraz IV
2017-02-27 13:56
Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power to targi fitness i największe zawody kulturystyczne w Polsce.
2017-02-14 13:15
Fit sernik na zimno - przepis

Fit sernik na zimno - przepis

Przepis na nisko-węglowodanowy sernik, który sprawdzi się idealnie w okresie redukcji wagi ciała.
2016-12-13 10:47
TAD 600 - złoty antyoksydant

TAD 600 - złoty antyoksydant

Ostatnio dość często można uslyszeć o złotym środku antyoksydacyjny - TAD 600
2016-12-10 10:37
Wyniki  "Olympia Amateur" San Marino

Wyniki "Olympia Amateur" San Marino

W dniach 2-5.12.2016 odbyła się kolejna edycja "Olympia Amateur" w San Marino. Kolejne ważne medale trafiają w ręce Polaków.
2016-12-07 10:27
Paski treningowe do martwych ciągów – używać czy nie?

Paski treningowe do martwych ciągów – używać czy nie?

Paski treningowe mają za zadanie przede wszystkim poprawić jakość i siłę uchwytu przy ćwiczeniach z podnoszeniem głównie wolnych ciężarów, a
2016-11-29 11:40
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499