Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > MASZ LENIA ? NIE CHCE SIĘ? BRAK CI MOTYWACJI ? TEN ARTYKUŁ JEST DLA CIEBIE !!!

MASZ LENIA ? NIE CHCE SIĘ? BRAK CI MOTYWACJI ? TEN ARTYKUŁ JEST DLA CIEBIE !!!

Mimo tego że staram się codziennie trzymać michę, regularnie spać oraz dobrze się regenerować po treningu niestety nawet mnie dopada czasem leń i ten cichy głosik ” aaa odpuść sobie dzisiaj” „nie idz na siłkę, nie idz pobiegać albo nie jedź na basen” itd itp. Macie tak samo? wiem że tak 🙂 Jedno pytanie się nam na jęzor nasuwa „Jak z tym walczyć?” to bardzo proste a przede wszystkim wygodne i jeśli mam być szczery napiszę tylko jedno słowo „PRZEDTRENINGÓWKA”
Niestety jak każdy produkt jest dostępny w wielu odmianach proszek tabletki czy kapsułki i oczywiście różni się zdecydowanie składem więc znowu co mam wybrać do…..coś tam 🙂 Poniżej postaram się jasno, klarownie a przede wszystkim zwięźle przedstawić kilka rodzai popularnych przedtreningówek oraz poszczególnych ich składników żeby każdy z Was mógł dobrać sobie idealnie coś dla siebie.
Zacznę oczywiście od wyjaśnienia działania najpopularniejszych składników które możemy spotkać w przetreningówkach oraz ich zastosowania do konkretnego celu zaczynamy 🙂
1.β-Alanina, BA ,kwas 3-aminopropionowy czyli popularnie po prostu beta-alanina – krótko i na temat jest to aminokwas cudowny aminokwas którego działanie jako jednego z nielicznych zostało potwierdzone badaniami naukowymi więc działa na pewno !!!! Zwiększa wydolność organizmu dzięki temu nasze treningi będą zawsze wykonywane na 100% bez opierd…..dodatkowo nasza cudna beta alaninka znacząco spowalnia proces zakwaszania mięśni szkieletowych dzięki temu możemy trenować o wiele dłużej i bardziej wydajnie. Polecam ją nawet w czystej postaci dla osób które chcą tylko takiego działania i nie potrzebują dodatkowych wzmocnień z przetreningówki:

http://supleshop.pl/beta—alanine-300g-real-pharm-produkt16109

http://supleshop.pl/beta-energy-420g-iron-horse-series-produkt12081

http://supleshop.pl/beta-alanine-xplode-420g-olimp-produkt11167

2. Kwas 2 amino 5-guanidynowalerianowy czyli po prostu l-arginina można ją też spotkać pod postacią AAKG (kwasu alfaketoglutarowego) działanie jest proste L-arginina jako prekursor NO czyli tlenku azotu w naszym organiźmie powodóje mega pompa mięśniowa na treningu oraz po treningu polecana jest zwłąszcza osobą którzy uwielbiają to uczucie ale odradzana osobą ćwiczącym sporty walki lub uprawiające sporty wytrzymałościowe ponieważ tzw pompa mięśniowa będzie ich spowalniać.
3. Kreatyna – pod różnymi postaciami mono tcm chlorowodorku itd itd nieważne kreatyna to kreatyna działa na siłe i wytrzymałość oraz poprawia nam wydolnościowo trening jedynie odmiana monohydratu nie mylić z monohydrantem jak niektórzy mówią zaciąga wodę do mięśni które w bardzo krótkim czasie mogą napuchnąć wodą po prostu więc jeśli chce ktoś szybkich efektów wizualnym to monohydrat będzie dla niego idealny.

http://supleshop.pl/creatine-monohydrate-500g-amix-produkt9486

http://supleshop.pl/crea-hcl-250g-real-pharm-produkt16421

http://supleshop.pl/crea-trix-creatine-matrix-824g-amix-produkt9289

4. L-Tyrozyna– jest aminokwasem egzogennym czyli organizm nie wytwarza jej w wystarczających dla siebie ilościach. Jest na prawdę niezbędna do prawidłowego działania tarczycy, nadnerczy i przysadki mózgowej.
L-tyrozyna uczestniczy też w powstawaniu neuroprzekaźników takich jak : dopamina i noradrenalina, które to przewodzą impulsy z układu nerwowego do mięśni i mózgu, a więc tym samym są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Codzienny stres może bardzo obniżyć poziom tych substancji w organiźmie.
5. BCAA – kompleks aminokwasów rozgałęzionych czyli: lęcyna, izolęcyna i walina stanowi przeważnie w stosunku 2-1-1 to około 35% niezbędnych aminokwasów mięśniowych. podanie BCAA np na pusty żołądek sprawia, że organizm odczytuje to jako sygnał tak jakby „utraty mięśni” i by je chronić, momentalnie przestawia się na wykorzystanie tłuszczów zapasowych ( naszego bandziorka) jako źródła energii. bardzo przydatne w celu lepszej regeneracji oraz przedłużeniu sobie życia o około 12% przynajmniej na myszach tyle osiągnięto hehe. Dodatkowo może być do bcaa dodawany 4 aminokwas tzw Glutamina – która stanowi około 60% wszystkich naszych aminokwasów i jest jednym z najlepszych suplementów pro zdrowotnych. Działanie – zwiększa poziom hormonów mogących pozytywnie wpływać na twój nastrój i budowę ciała, zmniejsza katabolizm mięśni podczas treningu, zmniejsza czas regeneracji mięśni, zwiększa wytrzymałoś przez uzupełnienie poziomu spadającego w mięśniach glikogenu oraz wspomaga nasz układ odpornościowy i zapobiega przetrenowaniu podczas intensywnego treningu.
Podsumowując każdy z nas musi sobie zadać pytanie czego tak na prawde potrzebuję od mojej przedtreningówki czy potrzebuje np lepszej wydolności podczas treningu czy może lepszej siły czy po prostu chce mieć konkretnego kopa i tyle 🙂 ja osobiście polecam 3 przedtreningówki które stosuje i od czasu do czasu zmieniam je by zawsze czuć ich moc:

http://supleshop.pl/no-rebirth-270g-superior14-produkt13654

http://supleshop.pl/high-kick-mma-rocks—koszulka-roz–l-gratis-420g-iron-horse-series-produkt18677

http://supleshop.pl/xtreme-detonator-850g-fitness-authority-produkt4842

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry