Jesteś tutaj
Dom > Bieganie > Masz mało czasu na bieganie? Wypróbuj trening ekspresowy

Masz mało czasu na bieganie? Wypróbuj trening ekspresowy

Kochasz bieganie, ale wciąż brakuje Ci na nie czasu? Obowiązki zawodowe i domowe skutecznie wypierają Twoja pasję z całodniowej rozpiski zajęć? Nie powinieneś na to pozwalać! Jest sposób na to by pogodzić masę codziennych obowiązków z treningiem. Otóż, aby utrzymać ciało w dobrej formie wcale nie trzeba ćwiczyć całymi godzinami. Wystarczy na to 20 minut treningu siłowego, szybkościowego i wytrzymałościowego dziennie.

 

 

  1. BUDUJ SIŁĘ. Udaj się na pobliskie wzniesienie. Po pięciu minutach rozgrzewki rozpocznij trening. Najpierw wbiegnij na górę. Na szczycie truchtaj przez 60 sekund, po czym zbiegnij w dół i truchtaj przez kolejne 60 sekund. Powtórz sekwencje 3 razy. Tego typu trening wykonuj raz w tygodniu. Po kilku tygodniach treningu dołóż sobie kolejną (czwartą sekwencję). A po następnych kilku tygodniach, dołóż jeszcze jedną (piątą).
  2. BUDUJ SZYBKOŚĆ. To ćwiczenie wykonuj na stadionie lub na bieżni stacjonarnej, bo ważny jest w nim pomiar odległości. Zacznij od 5 min truchtu dla rozruchu, po czym przebiegnij w spokojnym tempie pół okrążenia (200 m) i zanotuj czas jaki zabrał Ci ten dystans. Maszeruj do końca okrążenia i dwie minuty po nim. Powtórz ćwiczenie 3 – 5 razy za każdym razem starając się urwać 2 sekundy. Trenuj w ten sposób raz w tygodniu, co kilka tygodni dokładając jedną sekwencję, ale pod warunkiem, że będziesz czuć się na siłach.
  3. BUDUJ WYTRZYMAŁOŚĆ. Wybierz jeden dzień (najlepiej podczas weekendu) na ćwiczenia budujące wytrzymałość. Wybierz się na 20 – minutowy wolny bieg, po czym wróć do domowych obowiązków. Po 1 – 2 godzin pobiegnij ponownie. Znów biegaj spokojnie przez 20 minut. Staraj się wykonać 3 takie biegi w trakcie jednego dnia. Powtarzaj ćwiczenie co tydzień (raz w tygodniu).
  4. BUDUJ FORME CAŁEGO CIAŁA. Ćwicz także w domu. Wbiegaj przez minutę po schodach, zrób 30 pompek, 30 brzuszków, 50 przysiadów. Wszystkie ćwiczenia przedzielaj minutą truchtu lub biegania po schodach. Poćwicz też hantlami lub ekspanderem. Popodciągaj się na drążku. Pojeździj przez 20 minut na rowerku stacjonarnym, steperze lub orbitreku jeśli, któreś z tych urządzeń posiadasz w domu. Powtarzaj trening w wolnej chwili, minimum 1 raz w tygodniu. 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry