Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Moc Winogron

Moc Winogron

Moc Winogorn

W popularnej prasie ekstrakt z winogorn jest reklamowany jako zwiazek cud, może pomagać na wszystko od leczenia raka aż po odwrócenie procesu starzenia. Wnioski te mogą być przedwczesne ale udowodniono już że substancje zawarte w winogornach mogą oferować wiele korzyści dla zdrowia.

Naukowcy wykazali że związki zawarte w winogronach  moga zwiększać wydolność fizyczną jak i regenerację. Winogrona zawierają wiele pożytecznych substancji takich jak polifenole.


Francuscy badacze przeprowadzili badanie, w którym
20 elitarnych sportowców płci męskiej z różnych sportów otrzymało wyciąg z winogron lub placebo raz na dobę przez jeden miesiąc. Po jednym miesiącu leczenia, każdy sportowiec miał dwa tygodnie przerwy. Podczas całego badania, wszyscy zawodnicy trenowali standardowo, badani byli pod wzgledem wydolności, regeneracji.

Wyniki

Badani którzy otrzymywali wyciąg z winogorn wykazywali większy poziom antyoksydantów w porównaniu do tych którzy otrzymywali placebo.Uszkodzenia mięśni zostały również uznane za znacznie niższe, badania potwierdziły zwiększenie ogólnej siły. Naukowcy odkryli również, że badani, którzy doświadczyli najmniejszego uszkodzenia mięśni w wyniku suplementacji winogron mieli największą ogólną poprawę siły mięśniowej.


DAWKOWANIE

Weź 200-500 miligramów ekstraktu z winogron, lub ekstrakt z nasion winogron (Vitis
vinifera) standaryzowany na co najmniej 80% polifenoli, w godzinach porannych i około 30-60 minut przed treningiem.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry