Jesteś tutaj
Dom > Odżywianie > Nasiona winogron

Nasiona winogron


Czym są nasiona winogron?

Nasiono winogron jest jednym z najsilniejszych przeciwutleniaczy występujących w naturze. Bogate w bioflawonoidy, pomaga zapobiec uszkodzeniu komórek przez wolne rodniki, często nazywane  „komórki śmieci ‚. Ekstrakt ten jest co najmniej 15 do 25 razy silniejszy niż witamina E w neutralizacji żelaza i wolnych rodników tlenowych.

Wyciąg z pestek winogron to zioło lecznicze stosowane przede wszystkim dzięki swojej wysokiej zawartości proanthokyanid. Proanthocyanidin są to  bioflawonoidy, które wykazały właściwości antyoksydacyjne i jest stosowany przez niektórych w leczeniu zapalenia stawów, stłuczeń, choroby dziąseł, zapalenia żył, wrzodów, żylaków a także innych problemów naczyniowych.

Badania

Proantocyjanidyny są również uważane za pomocne w poprawie i zachowaniu elastyczności skóry poprzez stabilizację kolagenu i elastyny. Ekstrakt z pestek winogron na właściwości antyoksydacyjne zostały wykorzystane w leczeniu stanów zapalnych, serca lub udaru mózgu i niedotlenienia z miażdżycą.

Działanie

Wyciąg z pestek winogron zyskał na popularności w ostatnich latach. To badano od początku lat 80-tych na jego dowolny efekt radykalnego oczyszczania i jest to zdolność do hamowania histaminy. Efekt zwalczania wolnych rodników wykazał się być 20 razy silniejszy niż  witamina C lub witamina E.

Korzyści terapeutyczne okazały się być zależne od dawki. Jego użycie jest uważane za bezpieczne dla poczęcia i ciąży.

.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry