Multisport Tychy Uczniowska 7 Uvex
2016-08-08 12:09
A  A  A

Noos Eneregy marki Medlabs

Noos Eneregy marki Medlabs

Witam czytelników w kolejnej odsłonie artykułów na temat produktów marki Medlabs. Dzisiaj na celownik pójdzie pre workout – Noos Energy. Jest to produkt który ma na celu pobudzenie do cięższego treningu, zwiększenie tzw. pompy mięśniowej, wzrost skupienia oraz podniesienie możliwości treningowych poprzez wzrost wytrzymałości i siły mięśniowej. Formuła tego produktu została oparta na L-argininie, beta-alaninie, cytrulinie, kofeinie bezwodnej, których działanie wsparte jest o monohydrat i jabłczan kreatyny oraz aminokwasy rozgałęzione BCAA. Kompozycja tych składników zwiększa produkcję tlenku azotu, gwarantuje że wzrośnie nasza motywacja, a wykonywany przez nas trening będzie lepszej jakości dzięki czemu osiągane rezultaty ulegną znacznej poprawie. Przejdźmy jednak do drobiazgowej analizy składników tej przedtreningówki.

- L-arginina naturalnie zwiększa odporność układu immunologicznego. Powoduje zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu, a co za tym idzie wzrost masy mięśniowej. Stymuluje wydzielanie insuliny, regeneruje wątrobę oraz redukuje tkankę tłuszczową. L-Arginina jest aminokwasem, którego głównym celem jest wytworzenie tlenku azotu (NO) a co się z tym wiąże, lepszego ukrwienia i pompy mięśniowej.


- Beta-alanina ma za zadanie zapobiegać przede wszystkim przedwczesnemu zmęczeniu i wspomagać przyrost czystej masy mięśniowej. Dodatkowo beta-alanina zwiększa wytrzymałość organizmu oraz wydajność treningu a także poprawia regenerację. Jednym z najważniejszych zadań jakie spełnia beta-alanina jest bycie głównym prekursorem w syntezie karnozyny, która jest naturalną substancją o działaniu buforującym.


- Jabłczan cytruliny jest suplementem o bardzo złożonym działaniu, choć najbardziej oczywistym i odczuwalnym jest jego udział w retencji azotu i wywołanie lepszego ukrwienia organizmu. Jabłczan cytruliny poprawia zdolności wysiłkowe i zmniejsza uczucie zmęczenia, a także korzystnie wpływa na równowagę kwasowo-zasadową. Jedną z ważniejszych własności jabłacznu cutruliny jest obniżenie powysiłkowego poziomu kwasu mlekowego w organizmie.


- Niacyna współdziała w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Odgrywa też istotną rolę w przemianach metabolicznych, mających na celu uwalnianie energii.  Niacyna uczestniczy w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i leków, reguluje poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne oraz oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny. Co więcej poprawia ukrwienie skóry i kondycję włosów.


- Monohydrat kreatyny - kreatyna naturalnie występuje w organizmie. Suplementacja monowodzianem kreatyny daje organizmowi dodatkową porcję energii, przechowywaną w mięśniach do czasu kiedy będzie najbardziej potrzebna. Kreatyna aktywuje anabolizm i powoduje wypełnienie komórek mięśniowych oraz zwiększa siłę mięśni i generuje ich wzrost. Gwarantuje odczuwalny wzrost wytrzymałości.


- Jabłczan kreatyny jest formą kreatyny bardzo dobrze rozpuszczalną i przyswajalną, dłużej magazynowaną i efektywniej przemienianą w aktywną fosfokreatynę, niż tradycyjne suplementy kreatynowe. Konsumpcja jabłczanu kreatyny przyczynia się do zwiększenia wydolności fizycznej podczas krótkotrwałych, powtarzających się ćwiczeń o dużej intensywności. Jabłczan kreatyny zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni poprzez zwiększenie energii w postaci ATP.


- Maltodekstryna, dekstroza, fruktoza - popularna mieszanka węglowodanów zwiększająca poziom glukozy we krwi,  co w efekcie zwiększa poziom wydzielania się jednego z najbardziej anabolicznych hormonów jakim jest insulina. Te trzy źródła węglowodanów gwarantują stopniową ich absorpcję i rozłożony w czasie dopływ energii.


- BCAA - aminokwasy rozgałęzione czyli L-Leucyna, L-Izoleucyna i  L-Walina są niezbędne w procesie regeneracji i odbudowy włókien mięśniowych. Aminokwasy rozgałęzione wpływają pozytywnie na kształtowanie i siłę mięśni. Przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Leucyna, izoleucyna, walina należą do aminokwasów egzogennych, które muszą być dostarczone do organizmu z pożywieniem.


- Kofeina jest najpopularniejszą, naturalną substancją pobudzająca, która poprawia naszą koncentracje i skupienie.


Reasumując Noos Energy marki Medlabs zawiera w swoim składzie wszystko, co powinna posiadać każda dobra przedtreningówka.

Trener personalny: Sebastian Strokosz

SUPLEMENTACJA WITAMINĄ D vs SUPLEMENTACJA CHOLESTEROLU (jedzenie)

Większość z nas słyszała o tym, że należy suplementować witaminę D w zimie. Dlaczego w zimie? No dlatego, że nie ma słoneczka. Lekarze zalecają ją w i ...czytaj dalej »
SUPLEMENTACJA WITAMINĄ D vs SUPLEMENTACJA CHOLESTEROLU (jedzenie)
2017-05-22

VOXYGEN - LABOTEST USA

VOXYGEN marki LABOTEST USA to odsłona termogenika z najwyższej półki na rynku suplementów diety. ...czytaj dalej »
VOXYGEN - LABOTEST USA
2017-04-28

Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski

W minioną sobotę tj. 04.03.2017r. odbyła się druga edycja gali walk- Octagon No Mercy. ...czytaj dalej »
Gala OCTAGON NO MERCY 2 - Ostrów Wielkopolski
2017-03-07
Powiązane artykuły
III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

III Puchar Polski oraz IV Otwarte Mistrzostwa Śląska w Trójboju Siłowym Klasycznym

W dniach 01-02.04.2017 w Hali Zapaśniczej w Rudzie Śląskiej przy ul. Bytomskiej 13 w dzielnicy Orzegów odbędą się: III Puchar Polski oraz IV
2017-02-27 13:56
Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power 2017

Europe Sport Power to targi fitness i największe zawody kulturystyczne w Polsce.
2017-02-14 13:15
Fit sernik na zimno - przepis

Fit sernik na zimno - przepis

Przepis na nisko-węglowodanowy sernik, który sprawdzi się idealnie w okresie redukcji wagi ciała.
2016-12-13 10:47
TAD 600 - złoty antyoksydant

TAD 600 - złoty antyoksydant

Ostatnio dość często można uslyszeć o złotym środku antyoksydacyjny - TAD 600
2016-12-10 10:37
Wyniki  "Olympia Amateur" San Marino

Wyniki "Olympia Amateur" San Marino

W dniach 2-5.12.2016 odbyła się kolejna edycja "Olympia Amateur" w San Marino. Kolejne ważne medale trafiają w ręce Polaków.
2016-12-07 10:27
Paski treningowe do martwych ciągów – używać czy nie?

Paski treningowe do martwych ciągów – używać czy nie?

Paski treningowe mają za zadanie przede wszystkim poprawić jakość i siłę uchwytu przy ćwiczeniach z podnoszeniem głównie wolnych ciężarów, a
2016-11-29 11:40
Stres może przyczyniać się do wzrostu tkanki tłuszczowej w organizmie

Stres może przyczyniać się do wzrostu tkanki tłuszczowej w organizmie

Nie od dziś wiadomo, że stres może przyczyniać się do wzrostu tkanki tłuszczowej w organizmie. Ale dlaczego tak się dzieje?
2016-11-24 12:20
Doping - rodzaj, cel, negatywne skutki

Doping - rodzaj, cel, negatywne skutki

Doping - sztuczne podnoszenie wydolności fizycznej i psychicznej zawodnika metodami wykraczającymi poza normalne. Za doping uważa się metody
2016-11-22 12:57
Superkompensacja - droga do wzrostu formy

Superkompensacja - droga do wzrostu formy

Najistotniejszym elementem treningu warunkującego wzrost formy sportowej a tym samym określonych funkcji motorycznych jest SUPERKOMPENSACJA.
2016-11-16 14:33
Wyniki Mistrzostw Świata mężczyzn w kulturystyce oraz kulturystyce klasycznej

Wyniki Mistrzostw Świata mężczyzn w kulturystyce oraz kulturystyce klasycznej

W dniach 04-07.11.2016r w Benidorm w Hiszpanii odbyły się Mistrzostwa Świata mężczyzn w kulturystyce oraz kulturystyce klasycznej. Wsród pol
2016-11-08 11:42
Wyniki "GP PEPA"

Wyniki "GP PEPA"

W ubiegły weekend odbyła się kolejna - 38 już edycja zawodów Grand Prix PEPA - Opava w Czechach
2016-11-04 12:36
Gymnema sylvestre - sposób na leczenie cukrzycy, uwrażliwienie organizmu na insulinę i nie tylko ...

Gymnema sylvestre - sposób na leczenie cukrzycy, uwrażliwienie organizmu na insulinę i nie tylko ...

Gymnema sylvestre to naturalnie występujące zioło w Indiach, gdzie stosowane jest w leczeniu cukrzycy oraz przy odchudzaniu.
2016-11-02 14:03
Kilka słów o minerałach

Kilka słów o minerałach

Minerały to związki nieorganiczne, które spełniają wiele niezbędnych funkcji w ludzkim organizmie, są budulcem.
2016-10-27 10:55
Zawody siłowe

Zawody siłowe

W najbliższą sobotę (22.10.2016r.) w dopiero co nowo otwartym sklepie SUPLESHOP'a, w Tychach przy ulicy Uczniowskiej 7, odbędą się zawody si
2016-10-20 15:00
Puchar Polski - wyniki

Puchar Polski - wyniki

W dniach 15-16.10.2016 roku w Mińsku Mazowieckim odbył się Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness. Są to jedne z najbardziej prestiżowych za
2016-10-18 11:04
redmonster
Redakcja RedMonster
43-100 Tychy, Uczniowska 7
[email protected]
NIP: 6462632499