Jesteś tutaj
Dom > Crossfit > Noos Eneregy marki Medlabs

Noos Eneregy marki Medlabs

Witam czytelników w kolejnej odsłonie artykułów na temat produktów marki Medlabs. Dzisiaj na celownik pójdzie pre workout – Noos Energy. Jest to produkt który ma na celu pobudzenie do cięższego treningu, zwiększenie tzw. pompy mięśniowej, wzrost skupienia oraz podniesienie możliwości treningowych poprzez wzrost wytrzymałości i siły mięśniowej. Formuła tego produktu została oparta na L-argininie, beta-alaninie, cytrulinie, kofeinie bezwodnej, których działanie wsparte jest o monohydrat i jabłczan kreatyny oraz aminokwasy rozgałęzione BCAA. Kompozycja tych składników zwiększa produkcję tlenku azotu, gwarantuje że wzrośnie nasza motywacja, a wykonywany przez nas trening będzie lepszej jakości dzięki czemu osiągane rezultaty ulegną znacznej poprawie. Przejdźmy jednak do drobiazgowej analizy składników tej przedtreningówki.

– L-arginina naturalnie zwiększa odporność układu immunologicznego. Powoduje zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu, a co za tym idzie wzrost masy mięśniowej. Stymuluje wydzielanie insuliny, regeneruje wątrobę oraz redukuje tkankę tłuszczową. L-Arginina jest aminokwasem, którego głównym celem jest wytworzenie tlenku azotu (NO) a co się z tym wiąże, lepszego ukrwienia i pompy mięśniowej.

– Beta-alanina ma za zadanie zapobiegać przede wszystkim przedwczesnemu zmęczeniu i wspomagać przyrost czystej masy mięśniowej. Dodatkowo beta-alanina zwiększa wytrzymałość organizmu oraz wydajność treningu a także poprawia regenerację. Jednym z najważniejszych zadań jakie spełnia beta-alanina jest bycie głównym prekursorem w syntezie karnozyny, która jest naturalną substancją o działaniu buforującym.

– Jabłczan cytruliny jest suplementem o bardzo złożonym działaniu, choć najbardziej oczywistym i odczuwalnym jest jego udział w retencji azotu i wywołanie lepszego ukrwienia organizmu. Jabłczan cytruliny poprawia zdolności wysiłkowe i zmniejsza uczucie zmęczenia, a także korzystnie wpływa na równowagę kwasowo-zasadową. Jedną z ważniejszych własności jabłacznu cutruliny jest obniżenie powysiłkowego poziomu kwasu mlekowego w organizmie.

– Niacyna współdziała w syntezie i rozkładzie węglowodanów, kwasów tłuszczowych i aminokwasów. Odgrywa też istotną rolę w przemianach metabolicznych, mających na celu uwalnianie energii.  Niacyna uczestniczy w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, hamuje toksyczne działanie związków chemicznych i leków, reguluje poziom cholesterolu, rozszerza naczynia krwionośne oraz oddziałuje korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny. Co więcej poprawia ukrwienie skóry i kondycję włosów.

– Monohydrat kreatyny – kreatyna naturalnie występuje w organizmie. Suplementacja monowodzianem kreatyny daje organizmowi dodatkową porcję energii, przechowywaną w mięśniach do czasu kiedy będzie najbardziej potrzebna. Kreatyna aktywuje anabolizm i powoduje wypełnienie komórek mięśniowych oraz zwiększa siłę mięśni i generuje ich wzrost. Gwarantuje odczuwalny wzrost wytrzymałości.

– Jabłczan kreatyny jest formą kreatyny bardzo dobrze rozpuszczalną i przyswajalną, dłużej magazynowaną i efektywniej przemienianą w aktywną fosfokreatynę, niż tradycyjne suplementy kreatynowe. Konsumpcja jabłczanu kreatyny przyczynia się do zwiększenia wydolności fizycznej podczas krótkotrwałych, powtarzających się ćwiczeń o dużej intensywności. Jabłczan kreatyny zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni poprzez zwiększenie energii w postaci ATP.

– Maltodekstryna, dekstroza, fruktoza – popularna mieszanka węglowodanów zwiększająca poziom glukozy we krwi,  co w efekcie zwiększa poziom wydzielania się jednego z najbardziej anabolicznych hormonów jakim jest insulina. Te trzy źródła węglowodanów gwarantują stopniową ich absorpcję i rozłożony w czasie dopływ energii.

– BCAA – aminokwasy rozgałęzione czyli L-Leucyna, L-Izoleucyna i  L-Walina są niezbędne w procesie regeneracji i odbudowy włókien mięśniowych. Aminokwasy rozgałęzione wpływają pozytywnie na kształtowanie i siłę mięśni. Przyczyniają się do wzrostu masy mięśniowej przy jednoczesnej redukcji zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie. Leucyna, izoleucyna, walina należą do aminokwasów egzogennych, które muszą być dostarczone do organizmu z pożywieniem.

– Kofeina jest najpopularniejszą, naturalną substancją pobudzająca, która poprawia naszą koncentracje i skupienie.

Reasumując Noos Energy marki Medlabs zawiera w swoim składzie wszystko, co powinna posiadać każda dobra przedtreningówka.

Trener personalny: Sebastian Strokosz

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry