Jesteś tutaj
Dom > Rekreacja > Nordic Walking

Nordic Walking

Nordic walking – Jest to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Powstały one w wyniku połączenia kijów trekkingowych i od nart biegowych.

Moda przyszła do nas z Finlandii, gdzie w latach dwudziestych ubiegłego wieku wymyślono coś takiego, jako całoroczną formę treningu dla narciarzy biegowych. I bardzo szybko okazało się, że ta forma aktywności ma tak wiele zalet, że warto ją szerzej rozreklamować. A podstawową zaletą nordic walkingu jest to, że może on być uprawiany dosłownie przez każdego, bez względu na wiek, płeć, kondycję, tuszę. Z kijkami można w ten sposób poruszać się wszędzie i o każdej porze.

 

                                           

 

Na co działa nordic walking? Jakie korzyści z jego uprawiania może odnieść nasze zdrowie?

Nordic Walking rozwija siłę i wytrzymałość ramion, sprzyja równomiernemu spalaniu kalorii, dobrze działa na mięśnie i stawy, odciążając je, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych osób. Nordic walking poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego .Co ważne aktywność ta nie działa negatywnie na stawy. redukuje nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy, co daje korzyści dla osób ze słabszymi stawami i nie dość silnymi mięśniami, Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie nordic walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

                                                    

Jeśli więc jeszcze nie masz pomysłu na aktywność fizyczną, zacznij od Nordic Walkingu. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz
Do góry